Де мої гантелі або мій тато про фізичні навантаження {free принт}

admin
Поділитись

Привіт! Прийшло літо і рано чи пізно, свідомо чи несвідомо ми починаємо думати про свою фізичну форму. Ідеально звісно думати і піклуватися про своє тіло та організм не тільки на початку весни, але так виходить не завжди. Лінь, нестримне бажання солодкого, відсутність мотивації займатися…. все це має місце на різних етапах життя кожного.

Отож наша совість починає прокидатися і гнати нас на ранкові чи суботні пробіжки, в зал, в басейн, змушує нас більше ходити і навіть займатися вдома. На фоні зимової сплячки тіло зазвичай трохи в шоці від такої різкої активності. Звісно хочеться думати, що я ще огогого і не таке можу, і що присісти з ходу 50 разів – це якраз нормально… Все це призводить до травм і знущання з власного організму, а також до небажання продовжувати:( Такі ми часом нелогічні і смішні, правда?

Так от, хочу з вами поговорити про свідомий підхід до фізичних навантажень, щоб не калічити себе кожного разу від того, що совість таки прокинулася:)

Ви знали, що мій тато вже більше 15-ти років займається йогою і має розтяжку кращу ніж в мене? Так, йому 56 років і він в чудовій формі. Хі хі, я знаю, що мені дуже пощастило мати такий чудовий приклад.


Якось тато поділився кількома думками на цю тему і я хочу поділитися цими порадами з вами, бо підхід і спосіб мислення мені дуже подобається.

Щоб виконувати фізичну зарядку тіло має бути не перевтомлене.

Це я для себе відкрила не так давно:))) Мені чомусь здавалося, що спорт – це завжди здорово і круто. Але як виявилося, часом потрібно робити свідомий вибір: або тренування, або просто здоровий сон. Погодься, що часом ти себе надриваєш і перенавантажуєш тільки тому, що хочеш відчути себе героєм.  Але правда в тому, що перевтома нічого хорошого не додає. Тому очевидно, що для того, щоб почати нормально займатися, потрібно спочатку нормально відпочити.


Після виконання вправ має бути піднесений настрій

Я в цьому переконалася, займаючись легкою атлетикою в шкільні роки. Незважаючи на навантаження, 10-ки кілометрів за одне тренування – ми гарно проводили час, ми сміялися і кайфували. Так само і зараз, я намагаюся тримати межу “треба” і “хочу” в балансі. Бо ідея фізичних навантажень не тільки в хорошій формі, а і в хорошому настрої:)


Систематичність приносить постійний результат. Рваний графік важких навантажень може зашкодити

Так, це той біль, який так у всіх болить:) Як займатися систематично? Як починати і не закидати на другому тижні? Дивишся часом на людей,  які займаються періодично і ловиш себе на думці, що це супер круто, але так само не робиш цього. Знайомо?  Що мені допомагає, то це знайти  свій графік і свої тренування, тобто знайти те, що подобається. Не обов’язково ходити з усіма на йогу, в спорт-зал чи на довгі пробіжки, можливо твій формат – це ранкова зарядка і недовгі пробіжки на вихідних? Можливо тобі приємніше ходити на роботу пішки і відвідувати секцію танців в обідню перерву, ніж ввечері йти в тренажерний зал?  Знайди свій формат і мотивації відразу побільшає.

Особисто я не любитель тренажерок і групових занять. Для мене ранкові вправи кожного дня значно ефективніші, ніж годинні тренування 2 рази в тиждень. Тому комбінація щоденних вправ + пробіжки на вихідних (уже потепліло і я нарешті почну:) додають мені натхнення і фізичної форми.


МОЇ ФАВОРИТИ ОНЛАЙН


Вправи мають приносити задоволення і не виснажувати тіло

Коли я бачу, як мій тато стоїть на голові і легко робить ті вправи, в яких я відчуваю себе дубом – мені відразу хочеться пробувати і робити те саме:) Але так не працює.

Деякі вправи потребують гарно тренованих м’язів. Тому їх виконують після тренування потрібних м’язів простішими вправами.

Тому якщо ви побачили, що хтось бігає 10-ть кілометрів кожного ранку і йому це в кайф, не женіться за ним. Почніть з своїх 2-х км і нарощуйте кілометраж плавно.


Рух лікує. І це не обов’язково повинен бути біг. Рух. Тільки під час руху все починає змінюватись. І всьому можна надати ту форму, якої забажаєте. На щастя, це не просто слова, а реальність. Тож встаньте і робіть @Марі Карачина (читай огляд книги тут>>>)

Правильно розпочати займатися для профілактики, щоб потім не розпочинати для лікування

Мабуть розуміння цієї фрази приходить з віком. Дивлячись на своїх батьків та їх однолітків я переконуюся, що розумний підхід до свого здоров’я приносить результати не в вигляді кубиків пресу зараз, а у вигляді хорошої форми і самопочуття через десятки років. Саме тому інвестувати у це зараз не так просто і вимагає свідомості і сили волі. Але це можливо і того вартує.


Часом я уявляю собі такого “діда-мопеда” і мені подобається мотивувати себе такою старістю. Думати так далеко можливо виглядає смішно збоку, але кожен знаходить собі свою мотивацію і це питання результатів кожного. Адже в кінці кінців нікому крім вас та вашої совісті не цікаво скільки ви пробігли сьогодні чи скільки занять пропустили.

Тому секрет свідомого підходу до тренувань – це чесність перед самим собою та пошук своїх мотиваторів.


Ловіть безкоштовний принт-помічник “Спорт та здоров’я”

[sociallocker id=”5173″] Дякую за вашу увагу!

Завантажуйте принт в форматі А4 тут>>>> і в форматі А5 тут>>>>

Більше цікавих інструментів для планування в в онлайн крамниці.

Плануй гарно! [/sociallocker]

Розкажіть про свій шлях фізичних навантажень? Як у вас це працює?

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.