Їй пощастило чи вона це зробила сама? Розповідаю як є насправді

admin
Поділитись

Привіт, друзі! Ми кілька днів тому закрили весняний набір в Спільноту “Пошуршимо?” і сьогодні я хочу поділитися з вами інсайдерськими деталями та висновками.

В кожній діяльності, яку ви робите систематично (робота, бізнес, проєкт) є моменти прориву. Це тоді, коли ви різко починаєте отримувати плоди своєї праці. От тільки тут є один нюанс.

Ці моменти можуть бути лише як наслідок довгої постійної праці, яку зазвичай ніхто не бачить і не помічає. Тоді ми дивимося на чийсь успіх і кажемо: “Яка вона молодець”, “І як вона це зробила?” або “Їй так пощастило”. Знайомо?

Таких проривів в проєкті “Пошуршимо?” було кілька.

Перший був у 2015 році, коли я створила лінійку з 4-х планерів. То були одні з перших україномовних планерів на ринку того часу. Я отримувала купу листів-подяк за свою працю. Це надихало. Проте, за рік це вщухло, збільшилася кількість нових гравців, конкурентних крутих продуктів + я зрозуміла, що планери – лише етап і додатковий продукт в проєкті.

Другий прорив стався майже 2 роки тому, коли я створила Спільноту і розказала про неї читачам та клієнтам. Треба додати, що до цього я 5 років щотижня писала статті на блог, робила розсилку і саме тому назбирала лояльну аудиторію, яка мені повірила. Так, саме повірила, адже це перший в Україні продукт формату спільноти саморозвитку на основні підписки. Я ще досі відповідаю на десятки запитань про те, що таке підписка, чи це безпечно, чому не можна просто кинути на картку і тд….

А перші учасниці спільноти, більшість з яких ще й досі з нами — повірили мені й в мене. Я їм за це неймовірно вдячна, бо не факт, що мені б вистачило віри в себе так надовго:)

А це дівчата “Пошуршимо?” діляться своїми враженнями про спільноту

Пройшло 20 місяців, я вперше роблю набір в спільноту з командою, новою платформою і розумію, що прорив таки відбувся! Ми збільшили чисельність нашого клубу більше ніж на 50%, а це дуже крутий результат, що навіть перевершив нашу ціль.

Як же це було зсередини?

Закриття весняного набору очікувало свого дедлайну довго, оскільки це прямо залежало від технічної сторони створення нової платформи.
В жовтні 2018 роки я задумала оновити сайт і зробити найкрутіший, найкрасивіший ресурс для саморозвитку українською. Тому я почала епопею оновлення платформи, яка триває вже більше ніж пів року:)
Придумали концепцію, розробили новий дизайн, потім почали його реалізовувати. Це все супроводжувалося щотижневими, а інколи щоденними дзвінками з командою розробників та постійною роботою з технічними завданнями й тестуваннями

Огляд платформи “Пошуршимо?”. Що там за начинка? Показую все!

До слова, бета-версію платформи ми закінчили в ніч на 1 квітня:)))) Саме тоді, коли оголосили квітневу тему в спільноті та запросили учасниць вже на новий сайт.
Тому, те що ви бачите зараз — це результат піврічної роботи (яка насправді продовжується) 6-ти людей та багато недоспаних ночей перед стартом. Але відгуки того варті:)

Перший день запуску оновленої платформи. Дівчата пишуть компліменти

Наступним величезним кроком була співпраця з маркетологом Настя Верба та глибинний аналіз наших учасниць. Так, ми місяць аналізували, придумували гіпотези й робили все згідно з правилами маркетингу, як пишуть в книжках:) Потім провели 20 глибинних інтерв’ю з учасницями спільноти, щоб зробити досвід максимально корисним. Ми зрозуміли, що для них важливо, а що — тільки ми думали важливо, підкоригували позиціонування та активності в спільноті. Це дало впевненість, що ми рухаємося у правильному напрямку. Бо часом, коли озираєшся навколо, то здається, що ти щось робиш не так, занадто впарюєшся такими моментами як: задоволення клієнта, клієнтський сервіс, позиціонування, місія, стратегія і тд.

В лютому 2020 ми розширили команду і це було одне з найправильніших рішень за останній рік! Тепер в нас є чіткий розподіл функцій: Настя – SMM/Редактор блогу, Оля – менеджер з комунікацій та CEO/Різноробочий  – я))). Є ще підрядники – команда дизайнерів і розробників, коректор та відеограф.

Скайп-нарада команди. Настя тільки на фото серйозна ковбаса))))

Паралельно ми продовжили робити те, що завжди: писати класні статті, пости та знімати відео. Робота всередині спільноти так само не зупинилася і ми паралельно створювали майстер-клас “Покликання” з Наталкою Шпот.

І от після усіх цих приготувань, я зрозуміла, що ми готові відкрити весняний набір у спільноту, бо є Команда, Візія та Підтримка. Після того, був місяць роботи в режимі “АГІНЬ”, щоденні дзвінки, розподіл задач, чіткі цілі, стрімке перероблення плану, коли все не спрацювало, думки “все пропало”, думки “ваууу, це спрацювало, нарешті”….
Якщо коротко, то я відновилася після цього активу тільки через тиждень:) А команді дала бонусних 2 дні вихідних, бо вони великі молодчинки.

Мої висновки з цього усього такі
  • Команда вирішує усе. Я про це чула мільйон разів в книгах і бізнес-школі, але побачила це в дії тільки зараз. Коли з тобою правильні люди, з якими ти поділяєш цінності, які щиро горять справою — в тебе все вийде.
  • Візія розвитку проєкту та стратегія на пів року дуже класно допомагають приймати рішення і бути трішки впевненішим у тому, що робиш. Проте будьте готовими все перекреслити й перепланувати за 1 вечір, як це сталося у нас. Бо в будь-якому проєкті ми мусимо бути гнучкими й швидко реагувати
  • Підтримка. Тільки мій чоловік знає, яких емоційних зусиль мені вартувало все це зробити й не зупинитися:))))) Можете йому поспівчувати. Бо я так само вчуся, ризикую, пробую щось абсолютно нове, боюся, переживаю, не сплю від стресу.
  • Але потім, ти йдеш на ефір, ти читаєш коментарі, ти отримуєш відгуки щасливих учасниць та маєш команду, на яку можна опертися… І в якийсь момент ти розумієш, що хочеш зробити це ще раз.

Після закриття реєстрації ми відновилися і рухаємося далі. Провели рефлексійні дзвінки, зробили висновки та аналіз помилок, брейншторимимо новими ідеями та готуємо знову круті матеріали для вас.

Наступний раз ми відкриваємо набір в спільноту ближче до осені. Цей час хочу присвятити розвитку структурної роботи, далі працювати над глиблинним дослідженням наших читачів та учасниць спільноти, розвивати команду та себе, як управлінця, удосконалювати платформу, вчитися, та маленькими кроками рухатися до наступного прориву. І кожному, хто дочитав цю тираду до кінця, я дуже дякую за те, що ви з нами. Це величезна підтримка рухатися далі й робити щось круте і корисне!

Кожен прорив, успіх чи провал — це досвід, який стає міцним фундаментом майбутньої впевненості у своїх діях та віри в справу, якій присвячуєш життя.

Тепер нам значно легше, бо ми стали сильнішими.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.