Людина в пошуках справжнього сенсу (Віктор Франкл)

admin
Поділитись

Як приємно читати хороші книжки українською. Скажу чесно, живучи вже майже рік в Празі, я можу чітко виділити дві речі, які завжди в ТОПі моїх замовлень з України: гречка і книги. Гречка – тому, що вона є дуже дефіцитною скрізь, включаючи Чехію, а книги – бо в мене руки чешуться, коли я бачу такі круті книги українською.

Отож сьогодні поговоримо про серйозну, дуже глибоку і дуже мудру книгу:

Віктор Франкл “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог в концтаборі”.

Відразу попереджу, що я досить чутливо відношуся до тематики війни, голодомору та концтаборів, і тому добряче подумала, перш ніж починати цю книгу (паперова>>>електронна>>>>). Якщо вам це знайомо, то я спробую описати сухо і математично: багато чого було описано і про умови життя і про умови виживання в концтаборі.

Але в 80% книги описується те, що відбувається в голові в’язня і як цим можна управляти, щоб вижити. 

Я виділяла цитати цілими сторінками, бо не могла пропустити жодного речення. Відчувається сила духу, сила думки, внутрішня всесильність людини, її право і вибір впливати на ситуацію, … Рекомендується тоді, коли дуже важко і часом виникають думку, чому ж усе так складно:) Мені допомогло. Пропоную кілька тих цитат, що мене зачепили.

Прагнення знайти сенс життя є основною мотиваційною силою людини.

#Не шукайте успіху – що більше ви націлені на нього і ставите його за мету, то більші шанси його не здобути. Коли йдеться про успішність, її не можна придбати, її можна тільки прагнути. І вона приходить лише як неочікуваний побічний ефект посвяти людини справі більшій, ніж вона сама, або як додатковий продукт присвяти однієї людини іншим. Щастя приходить неочікувано, і те саме стосується успіху.

#Кожен з нас має своє специфічне покликання або життєву місію, призначення для виконання конкретного завдання.  Людину не можна ані замінити, ані повторити її життя. Отже, завдання кожної істоти є унікальним, як і її специфічна можливість його виконати.

#Зрозуміло, пошук життєвого сенсу та цінностей може спричинити радше внутрішню напругу, аніж внутрішню рівновагу. Людині потрібне не зняття напруги за будь-яку ціну, а усвідомлення потенційного сенсу.

#Іноді людина навіть не знає, що вона хоче робити. Натомість вона або хоче робити те, що роблять інші (конформізм), або робить те, що хочуть від неї інші (тоталітаризм).

#Справжній сенс життя потрібно відкривати у навколишньому світі, радше ніж у самій людині або її власній душі. Буття людини завжди скероване до чогось або до когось іншого, – чи це сенс, який потрібно здійснити, чи інша людська істота, з якою потрібно зустрітися. Що більше людина забуває про себе, віддаючись виконанню справи чи коханню до іншої людини, то більш людською вона стає і тим повніше реалізує себе.

Те, що називають самореалізацією, зовсім не має бути метою для досягнення з простої причини: що більше її прагнеш, то більше шансів її прогавити. 

#Швидкоплинність нашого існування у жодному випадку не робить його безсенсовним.  Але вона визначає нашу відповідальність; оскільки все залежить від реалізації нами по суті нетривалих можливостей. Людина повсякчас здійснює вибір із безлічі наявних можливостей.

#Зрозуміло, що людське буття є обмеженим, а свобода – лімітованою. Людина не вільна від обставин, але вільна обирати своє ставлення до них.

#Щастя не можна ставити за мету; воно має надходити слідом за чимось. Для щастя потрібна причина. Коли вона знайдена, людина автоматично стає щасливою.  Як бачимо, людське буття – не в гонитві за щастям, але радше в пошуку причин для нього, у тому числі – у реалізації потенційного сенсу, притаманного кожній наявній ситуації.

І це лише маленька частинку усього, що є в цій книзі. Ось тут>>> чарівна Анна Лисенко зробила на відео огляд.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.