Поверхові люди вірять в удачу… Сильні люди вірять у причину і наслідок

admin
Поділитись

Книга Пітера Тіля “Від нуля до одиниці” – одна з моєї осінньої підбірки. Вереснева:)

Цю книгу я дочитала ще в останні вихідні вересня, але ніяк не могла приступитися до її огляду. Просто вона така комплексна і така послідовна, що дуже важко навіть виділити якісь уривки, що можуть бути правильно донесені без контексту. Потрібно передруковувати цілі сторінки, а то і розділи, щоб перенести дуже комплексний зміст. Проте, я спробую написати своє враження, та підкріпити його вирваними реченням:))

dsc_0475

listochok

Книга справила на мене велике враження, але для МЕНЕ тої, що цікавиться інвестуванням, стартапами, соціальним підприємництвом тощо. Мені здається, що це не література для загального розвитку; вона більше спрямована на цільову аудиторію. Вона чітка, лаконічна і дуже цікава; розповідає простими словами про те, чому в бізнесі потрібно мати гаряче серце і холодну голову, чому не потрібно надіятися на обставини (і в бізнесі, і в житті), але не виключати силу їх впливу, а також, як реалізувати успішний проект. Але не в сенсі, конкретний бізнес: кожен з нас і наше життя – це проект, який може приносити дивіденди (щастя, радість, успіх), або ні.

Пітер Тіль пропагує підхід унікального створення: ідея не копіювати, а створювати щось нове, що змінить світ.

listochok

“Суть концепту “від 0 до 1” в тому, що жодна мить в бізнесі не повторюється. Наступний Білл Гейтс не розробить операційну систему. Наступний Ларрі Пейдж чи Сергій Брін не створить пошуковий сервер. А наступний Марк Цукерберг не винайде соціальну мережу. Якщо ви копіюєте цих хлопців, то не вчитеся в них. Звичайно простіше скопіювати взірець, ніж зробити щось нове. Роблячи те, що ми вже знаємо, ми лише додаємо до вже знаного, спонукаючи світ рухатися від 1 до n. Але кожного разу, коли ми створюємо щось нове, ми робимо крок від 0 до 1. Акт творення неповторний, як і мить творення, а його результат – щось нове і незвичайне. ”

Так починаєтеся ця книга і в такому стилі написана і далі: просто, чесно і актуально, про реальних людей і реальні процеси.

listochok

Кілька слів про автора. Отож, Пітер Тіль – це відомий підприємець-мільярдер, який заснував PayPal, Palantir Technologies, а також є засновник венчурного фонду Founders Fund і багато іншого. Американець з німецьким походженням, який виділився серед когорти успішних мільярдерів своїм підходом до інвестування в новітні технології, що змінюють світ: Facebook, Space X тощо. Більше можна прочитати тут>>>.

listochok

Кілька цитат, які мене вразили. 

Усе залежить від нас. Ми не можемо вважати очевидним фактом, що майбутнє буде кращим, і це означає, що ми повинні працювати, щоб створити його сьогодні.

Парадокс навчання підприємництву полягає в тому, що така формула не обов’язково існує, адже кожне нововведення є унікальним, і жоден керівник не може наказати стати інноваційним у конкретний термін. Ба більше, я зауважив закономірність – успішні люди досягають успіху в найнесподіваніших сферах, і вони думають про сам бізнес, а не про формули.

У розпалі людської драми, люди забувають про те, на чому слід зосередитися, і замість цього думають лише про своїх суперників.

dsc_2796

Перемога очікує того, хто готується до неї. Люди називають це везінням. Ніхто не стверджував, що невдач не існує, але попередні покоління вірили в удачу, що дається тяжкою працею.

Для щастя потрібно “мати мету, досягнення якої вимагає зусиль. Крім того, людині необхідно досягти успіху у втіленні хоча б частини поставлених цілей. Усі цілі, до яких прагне людство Качинський розподілив на три категорії: (1) Ті, для досягнення яких потрібно мінімум зусиль, (2) Ті, для досягнення яких потрібно максимум зусиль (3) Ті, яких досягти неможливо, скільки б зусиль не прикладав”


Раджу цю книгу тим, хто працює в бізнесі, або має мету створити свою власну справу. Думаю, що саме підхід створення нового, а не копіювання іншого є важливим фактором не тільки в успішності стартапу, а в новому шляху розвитку економіки України.

dsc_0301

[sociallocker id=”4421″] Завантажуйте принт “План проекту” тут. Успіху!

[/sociallocker]

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.