REWORK: хочеться вирвати кожну сторінку і повісити на стіну (огляд книги)

admin
Поділитись

“Настав час робити ревізію ставлення до роботи. Почнімо.”

Привіт! Огляд цієї книги хочу почати з думки про те, що реалії – це те, як ми дивимося на світ, а не сам світ. Погодьтеся, у кожного своя призма успіху, щастя і роботи. І кожен сам визначає свої стандарти і акценти. Автори цієї книги мені дуже близькі по духу щодо цього питання.

Напевно тому, я спочатку прослухала цю книгу у аудіоформаті мовою оригіналу, а вже потім придбала український переклад для так сказати “закріплення матеріалу”. Обожнюю людей, що спрощують, а не ускладнюють. Забагато все-таки навколо ускладнених ситуацій, справ і сприйняття. Ми самі можемо  ускладнювати поняття про старт власної справи, про нову звичку, про власну відповідальність, про добро і зло… Хоча насправді все значно простіше.  Тому сьогодні з задоволенням пишу про маленьку, але дуже сильну книгу  Дж. Фрайда і Д. Хенссона “REWORK”.(паперова>>>електронна>>>>)

Самі автори пишуть, що ця книга для тих, хто вже має свій бізнес, чи тільки хоче його почати, але не тільки. Ця книга і для тих, хто ще не знає, чого хоче досягти у житті. Як на мене, то книга важлива для усіх, кому цікаво подивитися на спосіб ведення справ по-новому, лаконічно і без ускладнень.


Далі вирвані цитати і думки з книги. Чесно, тільки деякі, бо в книга просто рясніє влучними і правильними словами. Хочеться вирвати кожну сторінку і повісити на стіну.

Залиште слід у Всесвіті

Щоб виконати роботу чудово, треба мати відчуття, що ваша справа є вартісною, що ви залишаєте слід у Всесвіті. Що ви є частиною чогось важливого. Це не означає, що ви мусите винайти ліки від раку. Ідеться про те, щоб відчувати значущість своїх зусиль.

Заборонені слова

  • Обов’язково: насправді не так і багато справ є обов’язковими
  • Не можу: коли ви кажете “не можу”, ви, швидше за все, можете
  • Це легко: зазвичай так кажуть про роботу, яку має зробити хтось інший
  • Якнайшвидше (ASAP): припиніть вживати цей ярлик. Це і так зрозуміло

Навчання на помилках – не така вже й цінна річ

Коли в повітрі так багато флюїдів поразки, їх дуже легко вдихнути. Не робіть цього. Поразки інших людей є всього лише поразками інших людей. Не більше.

Ще одне поширене хибне уявлення:  ви нібито маєте вчитися на своїх помилках. Єдине, чого ви насправді можете навчитися з власних помилок, – це те, чого не треба робити. Але наскільки це знання цінне? Як і раніше, ви не знатимете, що треба робити. Інша справа – вчитися на своїх успіхах.

Планування – це вгадування

Якщо ви не маєте хисту провидця, то довгострокове бізнес-планування буде для вас не більше ніж фантазуванням. Існує надто багато факторів, на які ви не можете впливати….

Трудоголізм

У нашій культурі усталено з великою шаною ставитися до трудоголіків. Вони культивують стиль, коли нормальним вважається працювати вночі та спати в офісі. … Але такий трудоголізм не тільки не обов’язковий, він безглуздий. Працювати більше не означає більше дбати про справу. Це означає тільки більше працювати.

Ігноруйте “наші реалії”

“Це нереально. Принаймні в наших реаліях це ніколи не спрацює”. Ви чуєте це раз по раз, коли ділитеся з кимось своєю свіжою ідеєю. Схоже, що цей “реальний” світ – страшенно похмуре і гнітюче місце.

Де вам свербить, там і чухайте. 

Найпростіший і найбільш прямолінійний спосіб створити чудовий продукт або послугу – зробити щось таке, чим ви самі хотіли б користуватися.

Ухвалити рішення – значить просунутися вперед

Невирішені проблеми, відкладені справи мають властивість накопичуватися. Зрештою, ви або ігноруєте ці “завали”, або розгрібаєте їх у поспіху, або викидаєте. В результаті кожна окрема проблема із цього стосу залишається невирішеною.

Де тільки можна, замініть підхід “подумаю про це” на “знайти рішення цього питання”

Швидкі перемоги

Енергія поступу підживлює вашу мотивацію. Вона змушує вас рухатися далі. Вона надихає вас. Без неї ви далеко не підете. Якщо не маєте мотивації робити те, що робите, ви не досягнете доброго результату.

Натхнення – це продукт із коротким терміном придатності

Енергія поступу виникає тоді, коли ви успішно завершуєте одне завдання і тоді беретеся до наступного. Ніхто не любить застрягати на одному нескінченному проекті, у якого не видно чіткої лінії фінішу.

Круто, правда? Це лише кілька цитат, що класно демонструють структурованість і лаконічність цієї книги. Далі – треба читати:)


Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.