Як домовитися зі своєю силою волі? // огляд книги

admin
Поділитись

Доброго ранку! Сьогодні в нас традиційний огляд книги… точніше ще однієї потужної книги, яка багато пояснює, дає грунт для нового осмислення старих переконань і дарує чудовий копнячок в напрямку роботи над собою:) А говорити ми будемо про “Сила Волі” (паперова>>>електронна>>>>)Келлі Макгонігал від видавництва Наш Формат.

Взагалі, поняття “сила волі” не є дуже чітким, правда? Якось і розумієш що це, але водночас і не можеш чітко визначити. Я зробила висновок, що сила волі – це вміння домовлятися з собою.

Чому одні люди можуть практикувати “Чудовий ранок” і прокидатися о 5-й ранку, а інші – не можуть себе стягти з ліжка і близько 9-ї? Навряд тут причина тільки в жайворонках і совах…

Або чому хтось прикладає море зусиль і розвиває свій проект поза роботою, а ти вже 3 роки думаєш про власний бізнес, але не було зроблено жодного відчутного кроку в цьому напрямку?

Ми вміємо собі пояснити мільйонами різних слів про те, чому це відбувається… Про характер, стартові можливості, важкість буття і несправедливість світу. Але причина в тому, що перші – можуть взяти себе в руки і сфокусуватися на важливому, а інші – цього зробити чомусь не можуть і капітулюють перед своїми спонтанними бажаннями. І фундаментом слова “чому” є не сама сила волі, а рівень її розвитку.

М’яз, який можна тренувати

Сила волі – це не дар і риса характеру, це здатність ухвалювати правильне рішення, навіть якщо воно важке. А ще, це те, що ми можемо розвивати і тренувати. Тому давайте почнемо огляд цієї книги з завдання. Дайте відповідь в коментарях:

✔️Чи є щось, що ви хотіли б робити частіше і не відкладати на потім, бо розумієте, що це поліпшить якість вашого життя?

✔️Яка найшкідливіша у вашому житті звичка? Чи є щось від чого ви готові відмовитися, бо це вам шкодить?

✔️Яка ваша найважливіша довгострокова мета і яке найголовніше ‘хочу’ може стати вам на заваді?


Сила волі може вичерпуватися

Люди, які постійно напружують силу волі, здатні її вичерпати.

На резерви сили волі впливає безліч чинників, – від того, що ви істе (краще вживати рослинну їжу й таку, що зазнавала мінімальної термічної обробки; фаст-фуд лише загострює ситуацію), до того, де ви живете (забруднене повітря знижує вірабельність частоти серцевих скорочень: густий смог Лос-Аджелеса однозначно винний  у тому, що багато знаменитостей звертаються до реабілітаційних клінік)

Уже, що створює стрес для мозку і тіла, може заважати самоконтролю та, як наслідок, послаблювати вашу силу волі. Для станів тривоги, злості, депресії та самотності властивий менший самоконтроль. Хронічний більш та хвороби виснажують резерви сили волі душі й тіла. На щастя, існує чимало способів і зміцнити її.


Протистояння спокусам

Ми живемо в світі технологій, реклами та цілодобових можливостей. – завжди чогось хочемо й рідко повністю задовольняємося.  Якщо ми прагнемо контролювати себе, нам слід навчитися відокремлювати реальні винагороди, що наповнюють наше життя сенсом, від фальшивок, що лише відволікають на викликають залежність. Навчитися  розрізняти їх – це найкраще, що ми можемо зробити.


Небезпечний “понеділковий” оптимізм

Наш оптимізм щодо майбутнього впливає не лише на наші рішення, а й на те, що чи просто нам буде виконувати все, що ми собі пообіцяли. Психологи довели: ми помиляємося. коли думаємо, що завтра в нас буде більше часу, аніж сьогодні.


Самоспівчуття VS Самокарання

Щоб уникнути невдач через стрес, нам потрібно усвідомити, від чого насправді нам стає краще – не від примарних обіцянок винагороди і не від порожніх обіцянок змінитися. Потрібно дозволити собі все це й захиститися від джерел стресу, що ніяк від тебе не залежить. Коли трапляються невдачі (а це неминуче), потрібно вибачати собі ці слабкості і не виправдовувати ними свої подальші провали. Самоспівчуття набагато ефективніше зміцнює самоконтроль, аніж самокартання.

Як висновок, тепер маємо відповідь про те, чому стратегія “крок за кроком” є такою ефективною. Бо здійснюючи свої мрії поступово, ми тренуємо не тільки свій мозок, а свою силу волі для того, щоб гармонійніше адаптуватися до нового середовища, до успіху і до невдачі.

Як вам? Розкажіть в коментарях, що вас найбільше зачепило? 

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.