Налаштуйся на зміни і готуйся до праці. Огляд книги

admin
Поділитись

Книга “Налаштуйся на зміни” чомусь не набула великого розголосу в Україні, хоча набрала тисячі позитивних відгуків в світі. Вона стала фурором в Спільноті “Пошуршимо?” і тому, я дуже рада поділитися своїми думками щодо неї тут. 

Ви задумувалися коли-небудь, чому одні люди потерпаючи невдачі, падають і здаються, а інші – підіймаються і пробують знову? Я завжди була впевнена, що у цьому є якась причина, але думала в розрізі таких понять як “сила волі”, “сила духу” чи “внутрішня сила”.  Ніколи не асоціювала це зі способом мислення.

Керол Двек перевернула моє уявлення, розподіливши мислення на два основних напрямки: фіксоване і те, що націлене на зростання. Ось як трактує це авторка:

Людина з фіксованим мисленням каже: “Я така людина – нічого не вдієш. Можна щось робити інакше, але основних рис характеру не зміниш”

Люди з мисленням націленим на результат: “Якою б не була людина, завжди можна суттєво змінитися. Завжди можна змінити характер і особисті риси”

У книзі чітко, легко і глибоко розкрито тему проявів цих способів мислення у різних сферах життя: спорті, бізнесі, стосунках з батьками та коханою людиною, у ставленні до успіху та провалів, в думках про себе та світ. 

Для мене також цікавим було пояснення наступних запитань:
  • Чому є люди, які постійно досягають нових цілей, а їм все мало?
  • Чому ми втрачаємо мотивацію, коли треба трішки напружитися?
  • Як люди стають одержимими самоствердженням?
  • Як виховувати дітей, щоб розвивати саме мислення націлене на зростання?
  • Як розвинути  мислення націлене на зростання в собі та помітити фіксовані установки (власні, своїх батьків або вчителів, оточення). 
Обговорення вражень від книги

Ось предметна розмова з Настею Махнюк, редакторкою блогу “Пошуршимо?”. Ділилися варженнями від книги, обговорювали моменти, що найбільше вразили. Переглянути тут>>>

☑️ Опановуючи новий спосіб мислення, ми відкриваємо для себе цілий світ. В одному світі – світі фіксованих якостей і здібностей – успішна людина має доводити, що вона розумна чи талановита. На першому місці – самоствердження. В іншому світі – світі, де все можна змінити, – треба просто вчитися. На першому місці – саморозвиток. 

☑️ Ми завжди стоїмо перед вибором: проводити роботу над помилками, чи творити світ, в якому помилкам не місце. 

☑️ “Стати краще, ніж бути”. Фіксований спосіб мислення позбавляє людей чудесної можливості кимось стати. Такі люди мусять відразу кимось бути. 

☑️ Без сумніву, люди з фіксованим способом мислення читали книжки, які вчать: успіх – найкраща версія тебе, а не визнання кращим за інших; провал – можливість, а не вирок; зусилля – ключ до успіху. Та ці люди не можуть застосувати таку філософію на практиці, бо основоположний спосіб мислення (віра у фіксовані здібності та якості) диктує їм зовсім інше: успіх означає бути більш обдарованим за інших; провал – це остаточна оцінка; зусилля – для тих, кому бракує хисту… Але це безкінечна боротьба. Бо щодня з’являється новий, і щоразу більший, дракон. Коли задачі ускладнюються, здібності, підтверджені вчора, можуть не прислужитися у виклику сьогодні. Саме тому такі люди змушені знову і знову самостверджуватися. Та куди вони прямують? Гадаю, часто просто бігають на місці: накопичують безліч звершень і не обов’язково досягають кінцевої мети. 

☑️ Перш ніж когось судити, згадайте: самих лише зусиль недостатньо: однакові зусилля різних людей можуть приносити різні плоди. Але яка іронія: у лідери прагнуть люди з фіксованим мисленням, а стають ними переважно націлені на зростання – такий собі бонус за любов до своєї справи.

☑️ Люди мають велику спокусу створювати світ, де вони досконалі (мені відразу згадується початкова школа, а вам?)…. Однак не обов’язково хапати зірки з неба – достатньо прагнути займатися цим та отримувати задоволення.

Те, що здатна засвоїти хоча б одна людина у світі, до снаги й майже всім іншим, якщо забезпечити їм належні умови навчання. 

☑️ Діти, які повірили в зусилля, сприймали складніше випробування так: знадобиться більше зусиль або треба вигадувати нові стратегії. Вони не вважали погано виконане завдання провалом, який відображає рівень їхнього інтелекту. 

☑️ Хто буде поруч у миті щастя (коли ви закохуєтеся в чудову людину; коли знайдете прекрасну роботу або отримаєте підвищення, коли у вашої дитини будуть великі успіхи). Хто щиро порадіє вашим новинам?
Провали і негаразди не загрожують самооцінці вашого оточення. Легко співчувати тому, з ким трапилося нещастя – це не зачіпає самолюбства. Але людям, чия самооцінка залежить від відчуття власної переваги, радіти вашим надбанням і успіхам геть непросто.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись

 

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.