Чи вмієте ви любити? Огляд книги “Мистецтво любові” Еріха Фромма

admin
Поділитись

Юхуууууууу, друзі!

Нещодавно ми дочитали  “Мистецтво любові” Еріха Фромма. У спільноті “Пошуршимо?” книга виявилася суперечливою: певні речі стали відкриттям, з чимось всі, киваючи, погодились, а щось викликало суперечки. Зрештою, хороша книга – це та, яка піштовхує мислити й аналізувати, шукати свої відповіді.

В цій статті ми ділимося висновками нашої команди від прочитаного, цитатами з книги й відео ефіру з обговоренням.

Таня Пилипчук, засновниця спільноти “Пошуршимо?”:

“Знаєте, бувають книги-ГЛИБИ, які перечитуєш через кілька років, а вони набувають все нових і нових сенсів. Ця –  саме така. Мій основний висновок: зріла любов може бути лише у зрілої особистості. Тому основною опанування мистецтва любові є саморозвиток і такі поняття як терпіння, зацікавленість, дисципліна й об’єктивність”.

Настя Махнюк, SMM-спеціалістка й редакторка блогу “Пошуршимо?”:

“Мій головний інсайт  книги “Мистецтво любові” : любов – це здатність особистості, а не стан. Любов викликає не об’єкт ззовні, вона йде зсередини нас. Тому її можна прокачувати, наче м’язи в тренажерці або ж розвивати як мистецький талант”. 

 Цитати, які запали нам в душу

Для більшості людей проблема любові полягає передусім в тому, щоб любили їх, а не вони самі. Тож ідеться зовсім не про здатність людини любити, бо основною проблемою є  те, як зробити, щоб їх любили, як бути тим, кого люблять.

Люди вважають, що любити  – це просто, а от знайти правильний об’єкт для своєї любові чи досягти того, щоб любили тебе – складною

Незважаючи на глибоке прагнення кохати, ми визнаємо будь-що інше за набагато важливіше, ніж любов, – успіх, престиж, гроші, владу. Майже всю енергію ми витрачаємо на те, щоб навчитися досягати цієї мети, а на те, щоб навчитися любові, на залишається нічого.

Статевий акт ніколи не стає містком над прірвою між двома людьми – хіба що на якусь мить.

Людина може усвідомити силу страху бути іншим, іти на кілька кроків попереду юрби тільки тоді, коли усвідомить глибину потреби не бути самотньою.

Сьогодні рівність більше означає “однаковіть”, ніж “єдність

Зріла любов – це єдність за умов збереження цілісності особистості, її індивідуальності. Любов є рушійною силою людини, силою, яка руйнує стіни, що відокремлюють її від побратимів, силою, яка об’єднує її з іншими. Любов допомагає побороти почуття відчуженості й самоти та водночас дозволяє бути собою, зберігат свою цілісність.

Активний характер любов можна описати твердженням про те, що любов переважно означає давати, а не брати. Для продуктивної особистості “давати” означає зовсім інше. Давання – найвищий прояв могутності. Коли я даю, то відчуваю свою силу, своє багатство, свою владу. Відчуття великої життєвої сили й могутності наповнює мене радістю. Я відчуваю себе переповненим, щедрим, живим і водночас радісним. ДАвати набагато радісніше, ніж отримувати – не тільки через те, що це позбавляє чогось, а й тому, що коли я даю, то відчуваю себе живим.

Здатність любити залежить від розвитку характеру особистості. Це припускає, що людина людина переборола залежність, нарцистичну всемогутність, бажання використовувати інших та схильність до нагромадження. Вона мусить вірити у власні сили, мати мужність покладатися на себе під час досягнення своєї мети. Що більш елюдині бракує таких якостей, то дужче вона боїться віддавати себе, а отже, і любити.

Любов – це активна цікавість  до життя, розвитку того ,що ми любимо. Там де цього зацікавлення бракує, немає і любові… Любов невід’ємна від праці. Люблять те, над чим працюють і працюють над тим, що люблять.

Я хочу, щоб той, кого я люблю, ріс і розкривався заради себе самого – по-своєму, а не для того, щоб мені служити.

Любов – це особистий досвід, якого кожен може набути самостійно і для самого себе. 

Сучасній людині дуже бракує самодисципліни, коли йдеться не про роботу. Коли вона не працює, ій хочеться лінуватися, їй імпонує недбальство, така людина прагне “розслабитися”. Таке прагнення до лінощів значною мірою є реакцією на монотонне життя.

Дивовижно, але саме здатність бути на самоті є умовою для здатності любити.

Разом  ми детально обговорили книгу на ефірі. Це не просто книжковий огляд  чи рецензія, це обмін відкриттями, висновками і тими речами, що найбільше нас зачепили. Хтозна, можливо, це книга сколихне ваше мислення й душу.

Якщо ви читали цю книгу – поділіться враженнями у коментарях. Якщо ні – розкажіть чи зачепили вас цитати із “Мистецтва любові”.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.