Балі. Вся райська краса та некраса.

admin
Поділитись

Після бетонного Куала Лумпуру та інопланетянського Сингапуру дорога наша була в напрямку райского місця на землі – БАЛІ.

Изображение 3206

Почну з того, що коли я їхала в Індонезію, я знала лише дві назви: Джакарта (столиця) та Балі. Ну звісно,  ці баунті реклами, райські пляжі, захмарні вілли, і пальми, і лазурне небо….

Отож, так склалося, що Балі – це міжнародний бренд, можна сказата чийсь вдалий PR на всесвітньому рівні.  Насправді, там дійсно надзвичайно. Протре туристи є туристи, а коли вони скрізь і всіх національностей –це дає певний відбиток.

Изображение 3330

Також мені було вже не так дико бачити таку красу, оскільки можу тебе запевнити, що насправді в Індонезії є мільйони місць, які набагато вартісніші, як на мене.

Ок, будемо послідовно.

Ми прилетіли в обід в малесенький аеропортик і думали зв’язатись з нашим наступним коучсерфером, бо, як пам’ятаєш, ми були трошки обмежені в коштах.

Изображение 3197

Такі собі дівчатка приїхали на Балі без грошей)))

Ще в літаку ми зустріли щось дивне і незрозуміле з яскраво підведеними зеленим очима, в леопардових лосінках , з величезною рожевою сумкою і квіткою в голові. А ну так, ще з таким ЖИВИМ і забутим московським акцентом 90-х. Це була «Люсі із Маскви».

Якщо чесно, ми трошки відвикли від чогось подібного і це якось не вкладалось в голові. Особливо, коли вона вклинювалась без черги і сварилася з таксистами на ламаній англійській. (якось так жорстоко вийшло, але чесно, так і було, і в мене є свідки)

Изображение 3171

Якщо я кажу, що в Індонезії європейцю досить важко через надмірну увагу та цікавість, то на Балі, незважаючи, що білих більше ніж місцевих, все продовжується. Тільки на кожному кроці вам хочуть щось продати або впарити.

Нам було легше, оскільки ми вже прожили 6 місяців в Індонезії і знали, як з цим впоратись.

Якщо ти думаєш, що на Балі все тільки для багатіїв і таке дороге, що для нас це нереально, то скажу, що життя нам там обходилось дешевше ніж в Одесі, і я вже не говорю про Крим.

Изображение 3139

Ми знайшли маленький готельчик (його нам порекомендували наші балійські друзі) в центрі Кути, 5 хвилин до пляжу, 100 м до головної вулиці з клубами, пабами, барами та кав’рнями і всього за 5 доларів за добу, і це зi сніданком)

Ми вибрали Куту, бо це найвідоміше місце для тусовок, пляжних вечірок і дискотек, а нам же тільки цього і треба було.

Наш графік на Балі був шкереберть.

О 9-й ми вставали на сніданок, потім йшли на пляж засмагати або просто гуляти. Так, мушу підмітити, що для купання там місць не так і багато, оскільки дуже великі хвилі і пляжі в більшості для серфінгу. Але ці засмаглі непервевершені серфінігісти!!! Купатись не обов’язково))) Потім ми повертались в годині 6-й вечора, лягали спати, прокидались о 10-й вечора, йшли пити каву та ловити Wi-fi на годинку, а потім десь о півночі починались вечірки вечірки і фан фан і до 6-ї ранку, і по колу о 9-й підйом.

Изображение 3149

Вечірки – це окрема тема. Коли я там була вперше, на відкритій терасі, під якісну музичку з коктейльчиком, а навркуги просто тонни-тонни іноземців звідусіль, що розмовляють усіма мовах, танцюють і зажигають, мені чомусь згадався старий «Американський пиріг» і їхні супер вечірки. Особливо багато австралійців, нажаль. Якісь вони трохи дивні з точки зору інтелектуального розвитку (я не узагальнюю, але говорю про той десяток, який мені зустрівся). Всі інші британці, італійці, бразильці, мексиканці, шведи, іспанці …

Тепер про пляжі. Так, в принципі так і є, на Балі – райські пляжі з золотим пісочком, лазурною водичко, зефірними хмарками. Проте їх треба пошукати, бо на Куті, наприклад,  пляж був завалений пластиковим сміттям десь 10 метрів в ширину і кілометра 2 вдовжину. І нам то було смішно від цього, бо ми не платили тисячі для того, щоб сюди прилетіти на 10 днів.

(Придивись. Таких гарних заходів сонця я не бачила, так само, як і таких брудних пляжів)

Изображение 3156

Але для серфінгістів (і серфінгісток) там дійсно рай. Ну а якщо їх там багато, то самі розумієте, вже ніяке сміття ми просто не помічаємо)  Як один засмаглий і майже шоколадний) представник цього «клану» з Бразилії, проте з італійським корінням, підтвердив нам,  що тут дійсно найкращі хвилі, навіть у порівннянні з Австралією і Бразилією.

Изображение 3362

Із корисного.

Тут маленька порада, як поставити балійського продавця в глухий кут і цим самим завершити нескінченне впарювання  (буду писати українською, але основне, це що Продавець говорить англійською, а ми – індонезійською)

Продавець: Привіт, золотенькі солоденькі дівчатка. Інструктор по серфінгу?

Ми: Безкоштовно?

Продавець: Ну як же безкоштовно, ні, ні, але дешево

Ми: вибачте, нема грошей.

Продавець: (сміється і в шоці, що іноземець говорить індонезійською) Та як це нема грошей, ви ж на Балі приїхали

Ми: немає отак і немає. Якщо не безкоштовно, то нам не треба))

Продавець: стійте, стійте

Ми: не розуміємо англійської, говоріть індонезійською

Продавець: мовчить і просто не знає, що відповісти)))

Але на Балі є не тільки пляжі і океан. Ще раджу просто поїздити навколо острову, заїхати в маленькі селища і на рисові плантації.

Ми були ще в Мавп’ячому лісі (Monkey forest) Просто парк, де мавпочки скрізь. Але будь обережним, бо вони – мавпочки не промах. Твої сумки, гаманці або телефони можуть швидко кудись подітись.

Але гляньте, які вони милі!

Изображение 3248

Изображение 3278

Изображение 3267

Изображение 3272

Також були в музеї традиційних масок для театру.

Изображение 3293

Для мене Балі залишилось дуже веселим, вільним, гарним і дуже дуже інтернаціональним.

Проте далі буде історія про маленький острів, який можна обійти пішки за 3 години і на якому люди приїжджають шукати гармонію, дайвити або спробувати «магічні гриби» за 1,5 долара:)

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.