34
March 24, 2015
Досвід – це ліхтар, який у вас на плечах. Він освічує дорогу, що пройдено, а не ту, що попереду. Богдан Гаврилишин
Перша конференція активної молоді Україний U-GENERATION, що відбувалась на минулих вихідних в Києві мене зацікавила перш за все своїм закликом “Для світлого «завтра» потрібно діяти вже сьогодні! Сьогодні наш шанс проявити, чого ми варті, і ми обов’язково цей шанс використаємо!”.
Українське суспільство переживає зараз переродження, яке супроводжується активізацією процесів самоідентифікації, підвищення громадської відповідальності, бум самоорганізації та патріотизму. Ми бачемо еволюцію громадського суспільства в прискореній швидкості, і двигуном цього безумовного прогресу є молодь, не заангажована радянщиною, вільна та опенмайнд, свіжа і сильна, готова діяти та змінювати. Саме тому, я почала цей блогозапис з цитати Богдана Гаврилишина, якого мала честь слухати на зустрічі.
Мені пощастило бути присутній на цьому заході, оскільки, в більшості, учасниками були випускники американських стипендій чи програм обміну. Я оцінюю ефективність таких заходів за кількома параметрами:
Конкретних дій після заходу зазвичай не очікується та і не вимагається. Тому, часом мене це тривожить. Адже, купа крутих людей витрачає час і немалі гроші, а результату очевидного я не бачу. Саме тому, бачу важливим висвітити детальніше цю подію, і можливо, це буде вам корисно як мінімум посиланнями та цитатами.
Захід був поділений на 3 частини: освіта, економіка, культура, відповідно до паралелі з трьома нупрямках розвитку здорової держави.
“Для зламу системи потрібно набрати критичну масу молоді”, – Ігор Жданов, Міністр молоді та спорту Укранїни
“Освіта – це рушійна сила соціальних змін. І в що ми і маємо інвестувати – це в освітній потенціал”, – Інна Совсун, 1-й заступник Міністра освіти і науки України
“Якщо мріяти сильно і високо, немає нічого, чого ви не можете змінити. Якщо тільки є воля.”, – Богдан Гаврилишин, засновник Благодійного фонду Б. Гаврилишина.
У секції ОСВІТА мене вразив Богдан Гаврилишин – людина з великої букви, засновник Фонду Богдана Гаврилишина. Святослав Вакарчук дуже влучно описав цю людину: “«Хлопець з села. Лісоруб. Інженер. Професор. Радник президентів, дипломатів і міжнародних корпорацій. Людина світу… Богдан Дмитрович Гаврилишин – людина, яка постійно вчиться та мріє і крок за кроком йде вперед у пошуках гармонії. ». Його книга-автобіографія “Залишаюсь українцем” уже в моєму списку на читання:).
“Проблема України в тому, що ні Верховна рада, ні безнесмени, ні прості українці не мають чіткої картини, якою має бути Україна”,- Б. Гаврилишин.
Ініціатива “Prometeus” – це фактично українська COURSERA – платформа відкритих онлайн-курсів українською. Один із засновників, Олексій Молчановський, викладач КПІ зауважив, що “.. онлайн освіта дуже логічно поєднується з оффлайн навчанням. Наприклад, мої студенти слухайють лекції та здають тести онлайн. А на зустрічах ми глибинно проговорюємо проблематику та працюємо над складними моментами”. Як на мене, то це дійсно оптимізує процес просижування штанів в універі і є більш ефективним.
Секція ЕКНОМІКИ була досить короткою.
Лаконічний Павло Шеремета, засновник Києво-Могилянської бізнес академії констатував:
Руслан Фуртас, інвестиційний директор HORIZON capital навів основні фактори підвищення інвестиційної привабливості України:
КУЛЬТУРА була дуже різнобарвною секцією. Довго говорили про українське кіно. Але нічого особилвого виділити не можу:) Найбільшу увагу я би зконцентрувала на останній частині заходу – це презентація проектів, що вже зреалізовані, і особисто мене надихнули найбільше:
Hromadske.tv представляв Андрій Сайчук. Меседж “ВСЕ починається з маленького, але потрібно працювати, що цього маленького щось вийшло”. Резльутати цих слів бачимо прямо зараз.
Віктор Загреба, засновник Київської асоціації велосипедистів надихнув своєю простотою і відкритістю, а також своїм оптимізмом щодо українського майбутнього. Хочеться в нього вчитись того, як відчувати тенденції, як впроваджувати правильні напрямки в суспільний розвиток, а основне, як вірити краще.
Катерина Смаглій, директор Інституту Кенана в Києві говорила про соціальне підприємнитцтво. Дуже конкретна і дуже справедлива. Її пораді про книга “Start something that matters” я довіряю. Раджу звернути увагу на неймовірний проект Tom’s та надихнутись.
Читайте також
Наші безкоштовні програми