5 лайфхаків успішного виступу. Рік говоріння за лаштунками

admin
Поділитись

Я зняла своє перше відео весною 2018 року. Воно смішне, невпевнене, неякісне, але є. Я його спеціально не видаляю з ютубу, щоб бачити свій прогрес. А прогрес великий як зовнішній, так і в моїх внутрішніх відчуттях. Тому сьогодні хочу з вами поговорити про розвиток ораторства: мій шлях та лайфхаки.

Говорити – як сіяти зерно! Спочатку багато працюєш, а потім пожинаєш плоди.

Після виступу тобі всі кажуть: так, ти так заряджено виступаєш, ти заряджаєш, ти надихаєш, ти класно говориш…. а ти розумієш, що плоди твоєї праці приносять користь. Ми зайдемо трішки з іншого боку. Люди зазвичай йдуть на курси ораторство щоб навчитися говорити гарно і чітко на будь-які теми. Для мене це видається дуже складним, оскільки в моїй історії все навпаки: я прийшла до прокачування своїх ораторських навиків для того, щоб розказати гарно і зрозуміло СВОЮ тему. І тут суттєва різниця.

Останній рік – це мій виклик в розрізі ораторського мистецтва. Я знімаю багато відео, створюю відео-майстер-класи, даю інтерв’ю, записую сторіс і кожного місяця проводжу 4 вебінари… Тому пишу сьогодні усі інструменти, що в мене працюють.

ЯК ЗРОБИТИ, ЩОБ ВИСТУП ЗАПАМ’ЯТАВСЯ? 5 ЛАЙФХАКІВ З МОГО ДОСВІДУ

ПРОКАЧАЙСЯ В СВОЇЙ ТЕМІ

Так, для мене це основа будь-якого виступу. Бо коли ти віриш в те, що говориш – це надихає інших, а коли ти розказуєш про свій досвід – це наближує тебе до аудиторії і їх потреб. Надихати тою темою, якою сам гориш дуже легко! Бо ти наближуєш людей до свого бачення, ти усвідомлюєш, що можеш їм допомогти і ти чітко розумієш свій посил. Це допомагає не розфокусовуватися, а чітко доносити свої ідеї.

ТІЛЬКИ ТВОЯ ОЦІНКА МАЄ ЗНАЧЕННЯ

Недавно я виступала в школі разом з Help.In.Grow і я була досить впевнена в своїх силах. Я мала досвід, я мала тему, якою надихаюся і я мала…. зовсім чужу і зовсім іншу аудиторію. Дітям в 14 років звісно цікаво напевно послухати про мрії, цілі, дисципліну, саморозвиток, але не довше ніж 10 хв:) На 15 хвилині виступу я зрозуміла, що треба діяти інакше. Я почала задавати багато питань і кожні 5 хв фокусувати їх увагу на чомусь конкретному, не говорити занадто філософськи і жартувати

Не можу назвати це моїм найкращим виступом, але можу сказати, що я добре зорієнтувалася в ситуацію. І тому я – ОК. Я не картаю себе, що було неідеально, я зробила висновки і пішла далі.

ВСІМ ПОДОБАТИСЯ НЕМОЖЛИВО

Оооо, до мене це дійшло не так давно. Бо завжди хочеться, щоб усім було цікаво, щоб всі надихалися і рухалися до своїх мрій… Але тут не все залежить від спікера. Тут все залежить від моменту перетину: вдалого часу, правильного посилу і готовність чути. І від тебе у цій формулі залежить лише одна з трьох складових.

ФОРМАТ ВАЖЛИВИЙ

За останній рік мені вдалося провести 53 вебінари, 1 конференцію, 4 ефіри на радіо, 3 виступи оффлайн, записати більше 50 відео і навіть мати короткий ефір на телебаченні. І кожен формат по-своєму виклик. Бо на вебінарі ти намагаєшся зробити супер комунікацію, щоб елімінувати відчуття відстані. На конференції ти наповнений супер сумбурними емоціями і чітко говорити не так і просто. На радіо ти зважуєш кожне слово, бо люди тебе не бачать, а лише чують.

Проте у мене завжди в голові є відповідь на питання: навіщо я це роблю? Бо я хочу донести своє бачення і зробити КЛАЦ!!! в голові кожного, до кого доторкається “Пошуршимо?”

ЗНАЙДИ СПОСІБ ВГАМУВАТИ СТРАХ

Страх – це те відчуття, з якого починається кожен виступ. Ти можеш максимально підготуватися, ти можеш все організувати до найменшої деталі, але завжди є мандражик перед початком, бо все передбачити неможливо.

Я ЗНАЙШЛА СВОЇ СПОСОБИ БОРОТЬБИ ЗІ СТРАХОМ

  1. підготуйся в міру, але не занадто: я не люблю писати тексти і завчати їх. Я люблю мати занотовані конкретні думки і частини виступу. Все інше – це потік, що органічно вливається в розмову.
  2. виспись перед виступом: ох, це надважливий елемент успіху. Якщо я втомлена і мало спала, то запалу, енергії і натхнення не буде. А слова будуть плутатися.
  3. придумай як пояснити собі моментальний страх? В моєму випадку це може бути: “що це для мене буде значити через 5 років?”, “що найгірше може статися?”, “я вчуся і даю собі право на помилку”, “моє завдання поширити думку, все інше – деталі”

ЗАПИС КОНФЕРЕНЦІЇ МОЖНА ЗНАЙТИ ТУТ>>>

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.