Звички, що наповнюють, а не виснажують і до чого тут Африка? Інтерв’ю з коучем Оленою Садомою

admin
Поділитись

Доброго ранку, друзі! Юхуууууу, ми дісталися теми звичок і сьогодні шуршимо про це з чарівною Оленою Садомою, учасницею спільноти, авторкою програм відновлення енергії і ресурсності та великою мандрівницею:)

До нашої розмови у мене накопичилося дуже багато питань про звички, адже ми скрізь читаємо, що це може круто апгрейднути нашу продуктивність. Але в житті та в щоденній рутині, реально виробити довготривалу звичку дуже важко: регулярність кульгає, з’являються почуття провини, що не вистачило сили волі й загалом демотивація і стрес.

Тому до Олени я прийшла з конкретними запитами: 

  • Як обрати звичку, що наповнює, а не виснажує?
  • Як визначити, з якої звички почати? Бо усі зразу виробляти неможливо?
  • Чи є техніка безстресового вироблення звичок? Щоб не картати себе і не виснажуватися
  • Чи реально виробити звичку за 21 день?
  • Як не “зливатися” в процесі?
  • Як обрати пріоритетну звичку?
  • Як комбінувати різні звички?
  • Чи є різниця в роботі над звичками ДІЇ чи звичками відмови від чогось?

Багато-багато інших. Отож дивіться відео або слухайте подкаст. Воркбук, майстер-клас або роботу в групі Спільноти ви можете знайти тут>>> 

Зручніше слухати? Ось подкаст

00:00 Знайомство

Дуже щаслива вас познайомити з цікавою історією нашої експертки та авторки майстер-класу “ЗВИЧКИ” Оленою Садомою. 

07:46 Які звички змінюють життя? 

Ми сприймаємо звичку як спосіб зберегти енергію на інші справи.

Насправді важко сказати, які звички змінюють життя, тому що на кожному етапі буде актуальна своя звичка. Наприклад, на етапі, коли для вас є важливою робота, звичка багато працювати може бути життєзмінюючою, якщо при цьому ви отримуєте задоволення. Для мене такою звичкою було написання ранкових сторінок , медитація щодня та ведення щоденника вдячності під час моєї подорожі Африкою. Такі звички допомогли мені краще зануритися в себе і розвиватися далі. Зараз моя головна звичка – щодня займатися спортом. Така собі своєрідна форма дисципліни.

13:37 Втілення нових та викорінення старих звичок. Як?

З поганими звичками часто виникає дискомфорт, який підштовхує з ними боротися. Тобто вони нам настільки набридли, що у нас нема іншого виходу, окрім того, щоб їх викорінити. А зі сторони хороших звичок, потрібно зрозуміти навіщо це потрібно зробити. Не тому, що зараз модно займатися спортом чи медитувати. Треба знайти власну мотивацію та сильну вигоду від тієї звички.

21:11 Процес втілення нових звичок

Нещодавно для себе я розмежувала поняття звички між тим, що я хочу і що буду робити. Я даю собі право хотіти бути спортивною, вставати рано, читати кожного дня і бути зовсім іншою. Я собі записую ці бажання, фіксуючи ці звички. Мої бажання лежать в нотатках на телефоні. Але це не означає, що я їх робитиму кожного дня, з понеділка. Я намагаюся визначити, що я хочу найбільше з даного списку і що принесе мені найбільше користі зараз. У мене був період, коли я ходила в спортзал і тоді я помітила, що у дні активних тренувань я почуваю себе краще, ніж у дні без них. Так я зрозуміла для себе, що це моя звичка.

26:35 Тип звичок “НЕ РОБИТИ”

Є звички такого типу ЧОГОСЬ НЕ РОБИТИ”. Наприклад, ти приходиш в кафе і вирішуєш, що не їси м’яса. Це забирає у тебе енергію на відмову, щоб усвідомити, що ти не будеш цього їсти. У протилежному випадку, коли тобі треба щось зробити, тобі треба це запланувати, адже просто так воно не трапиться. Виробити звичку ЧОГОСЬ НЕ РОБИТИ” легше, адже в цьому випадку ти тренуєш свою силу волі. А от для вироблення звички-дії потрібне систематичне планування.

30:01 Що робити, коли ми зливаємося?

У нас всіх бувають дні, коли ми вирішуємо, що не будемо чогось робити і знаходимо на це безліч своїх причин. У такі моменти потрібно взяти себе в руки і протистояти спокусам. Будуть так звані краш-тести, але вони допоможуть зрозуміти чи ця звичка тобі дійсно потрібна. Це для перевірки чи варто далі розвивати цю звичку чи ні.

36:41 Вироблення звички за 21 день – це міф? 

Важливим є не те, скільки часу виробляється звичка, а те,чи дійсно вона є актуальною. 21 день повторюваних дій не гарантує того, що звичка приклеїться до вас на все життя. Вона може зникнути, потім знову з’явитися. І це нормально, бо звичка повинна приносити користь, а не виснажувати.

39:44 Як середовище може полегшити процес?

Звісно, що краще виробляти звичку у середовищі людей з схожими інтересами. Кожного дня це буде своєрідний поштовх до дій, а мотивація не буде зникати. Хороша ідея виробляти звичку публічно, адже потрібно ділитися з іншими корисними речами і заряджати енергією. Коли у тебе є спільнота, тобі завжди є з ким порадитися і провести маленьку рефлексію щодо звичок. Важливо мати людей, які тебе підтримають та допоможуть залишатися в тонусі.

Отримали натхнення? Що далі?

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.