ВНУТРІШНІ РЕСУРСИ. Як розподілити ресурси на рік? Інтерв’ю з Мартою Чорною

admin
Поділитись

Привіт, друзі! Сьогодні вас познайомлю з Мартою Чорною, йогинею, авторкою програм здорового харчування, організаторкою ретритів та неймовірно приємною людиною. Знаєте людей, після зустрічі з якими, тебе переповнює енергію і ентузіазм? Так, це Марта. 

На початку року я запросила Марту як експерта в Спільноту Натхнення для створення майстер-класу січня “РЕСУРСНІСТЬ”. Ми поговоримо про внутрішні ресурси, як їх ідентифікувати і поповнювати для того, щоб уникнути вигорання та розподілити ресурси на рік. Читайте на дивіться інтерв’ю далі.

Коли ти визначила свої ключові ресурси і те, що над ними потрібно працювати?

Вперше я відчула потребу у ресурсах, коли почала організовувати ретрити. Одна справа, коли ти лише організовуєш події, але зовсім інша, коли ти можеш бути основним спікером. Це виснажує. Я намагаюся знаходити свої джерела поповнення енергії, бо людина має вміти швидко відновлюватися і бути ресурсною для прийняття інших рішень. Свій перший список ресурсів я склала після першого ретриту, мені хотілося краще зрозуміти, які ресурси допомагають мені бути наповненою цілий день і навіть ввечері мати час для здійснення своїх цілей. 

Як зрозуміти, які ресурси мені потрібно поповнювати, якщо я про це не думала?

Вигорання – це річ особиста, але це правда, що наймані працівники можуть вигорати швидше за тих, хто працює на себе. Не завжди є той вогник, який рухає вперед. Я пам’ятаю, коли я працювала на найманій роботі, у мене були дні, коли мені не хотілося виходити на роботу. Ні, не тому, що вона мені не подобалася, просто я почувалася виснаженою. Мені запам’яталася фраза, коли я тільки починала займатися улюбленою справою – “Відпочивати треба і від улюбленої роботи”. 

Базові ресурси і як їх поповнювати?

Для мене таким ресурсом є випікання. Мені просто подобається щось готувати, цей запах спецій. Вони навіюють мені дитинство і це дуже підбадьорює. Взагалі важливо визначити для себе свої базові потреби і відштовхуватися від них . Для мене це відчуття безпеки та захищеності, саме тому приготування їжі  є моїм ресурсом. Також я люблю досліджувати щось нове та корисне. Моя порада тим, хто шукає свій ресурс: пробуйте, адже коли ви будете робити ті речі усвідомлено, вони краще впливатимуть на вашу продуктивність та ваше життя загалом. 

Якщо ресурси вже на мінімумі, що робити?

Вчені проводили дослідження, що більшість аварій трапляється саме через недосип людей. Ті, що сплять по 5-6 годин можуть думати, що з ними все ок, але насправді це сповільнює процес прийняття рішень та адекватної оцінки ситуації. Тому думаю, варто почати з правильного режиму сну. Але це можуть бути і інші ресурси, які допомагатимуть нам відновитися – це прогулянки, походи з друзями в кінотеатри, читання книг. Кожен має обрати те, що йому  подобається. Може бути і протилежна ситуація, коли ви ледь дороблюєте справи до кінця року, і вам вже навіть не хочеться робити те, що вам приносило кайф колись. І ви задумайтеся, чому так. Можливо, ви не хочете не тому, що ви дуже втомилися на роботі, а тому, що вам потрібний інший ресурс. 

Які ще приклади ресурсів ти можеш назвати?

Я відкрила також, що моїм ресурсом є вокал. Цього року я їздила на мопеді по Львову і співала. Це мене дуже заряджає. Люди навколо трохи дивувалися, але завжди посміхалися. Я інколи ходжу на уроки вокалу, через те, що мені це подобається. Також поділюся ресурсами моїх учасників. У деяких це домашні улюбленці, прослуховування своїх улюблених треків, в’язання гачком, вишивання, складання чогось з морських камінців, малювання. Ці речі у кожного є особливими, і якщо комусь це дає супер енергію, іншому може заважати. 

Що людина може отримати, пройшовши  майстер-клас у спільноті Пошуршимо?

Тема ресурсності завжди актуальна, адже ми повинні самі врегульовувати свій життєвий ритмі знаходити свої джерела енергії. Ось чому після відпустки ми почуваємося в рази ефективнішими, бо набралися емоцій, які додають нам сил. Підбір правильних ресурсів допомагає не випадати життя та навчитися чутливості до себе. Ми також будемо практикувати партнерство, щоб допомагати іншим визначити їхні ресурси. Найбільша цінність майстер- класу – це чек-листи та лайфхаки, які дозволяють кожному прокачати цю тему.  Детальніше про майстер-клас>>>

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.