Емоційний інтелект: що це і навіщо його прокачувати? Інтерв’ю з психологинею Іриною Юськовою

admin
Поділитись

Привіт, друзі! Тема емоційного інтелекту сьогодні дуже популярна: ми всі прагнемо до внутрішнього балансу, контролю над емоціями та визначенням свого емоційного стану. Саме тому я запросила Ірину Юськову, психологиню й тренерку з розвитку емоційного інтелекту (www.welldone.org.ua). А ще вона є авторкою одного з найкращих майстер-класів ПОШУРШИМО?  – “Любов до себе”.

Що таке емоційний інтелект?

Емоційний інтелект – це про вивчення, розуміння  та керування емоціями. Є 4 рівні емоційного інтелекту: перші два присвячені вивченню своїх емоцій, наступні відносяться до розуміння емоцій інших людей та керування ними.  

У якому віці можна розвивати свій EQ?

Його розвивають у будь-якому віці. Навіть старші люди хочуть вдосконалювати це вміння й вивчають емоції інших. Досліджуючи тему емоційного інтелекту, я відкрила для себе – будь-яка ситуація є нейтральною, тому люди по-різному реагують на однакові речі. Це пояснюється життєвим досвідом, розвитком EQ та вмінням керувати своїми емоціями. Для того, щоб ефективніше керувати своїм EQ, варто абстрагуватися від ярликів та упереджень, які ми  собі вигадали.

Детально про EQ  говоримо у відео, дивіться.

З чого почати вивчення теми EQ?

Я вважаю, що першим кроком є розуміння себе та своїх емоцій. Існує кілька першоджерел у дослідженні емоційного інтелекту: хтось опирається на Гоулмана, хтось обирає Чарльза Дарвіна та його аналіз емоцій тварин і людей. Вивчаючи ці джерела, ми можемо зрозуміти базові емоції та їхні функції. Обирайте те, що більше відгукується.

” Проблема у тому, що ми пригнічуємо емоції, замість того, щоб у них розібратися та прожити”

Які  вправи для прокачки емоційного інтелекту порадиш?

Я є прихильницею записувати, оскільки потім можна буде подивитися свої записи (аудіозаписи) та проаналізувати. Спочатку люди фіксують радість та сум, але поступово розширюють спектр своїх емоцій. Класна ідея – встановити будильник (наприклад, 5 разів на день) і фіксувати в цей час що я відчуваю, ситуацію, яка викликала певну емоцію.

Наскільки глибоко варто розбирати емоції? 

Зазвичай, люди починають досліджувати свої емоції, щоб навчитися ними керувати. Завжди треба ставити собі запитання. Наприклад, чи дійсно мене дратує клацання ручками на конференції? Можливо, я просто хочу пити, втомився? У цій ситуації ручка дише тригер для вивільнення роздратування. Адже емоція – це сигнал про нереалізацію /реалізацію потреби. Якщо регулярно відстежувати свій стан, фіксуючи емоції, ситуації що їх викликали та дії, то за місяць такого самоаналізу можна назбирати про себе детальну  статистику. Вона покаже як ви проживаєте емоції.

Що визначає наші емоції?

Емоційна реакція залежить від того, що ми вважаємо нормою. Тут ще сенс мають цінності, розуміння що прийнятно, а що ні, це завжди перетинається з нашою мораллю та совістю. Тому ми самі вибираємо нашу емоційну реакцію.  Також це допомагає усвідомити і прийняти право людей на їхні емоції. 

Що ми пропрацюємо на майстер-класі у цьому місяці?

Я планую розкрити детальніше перші два рівні емоційного інтелекту: як переходити з одного рівня на інший. Поговоримо про те, як правильно реагувати на різні життєві ситуації. Знайдемо для себе відповіді, як і чому люди так поводяться у різних ситуаціях. Ви можете зараз придбати майстер-клас “Емоційний інтелект” , тематичний воркбук або долучитись до нашої спільноти.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.