10 книг, які варто прочитати кожному українцю

Anastasiya Makhniuk
Поділитись

Що читати, аби краще розуміти країну в якій живеш, не повторювати помилок минулого та зберегти силу попередніх поколінь? Якими цінностями керуватися й на що звертати увагу сьогодні? Пропонуємо добірку книг, які відповідають на ці питання.

Сергій Плохій  “Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності

Цьогоріч Україна святкує 30 річницю Незалежності, але ми знаємо: насправді наша Батьківщина набагато старша, а ми на цій землі давно. У книзі вас чекає повний екскурс по історії й довгі зупинки на тих подіях, які відбилися на розвитку країни й психології українців, кожен знайде відповіді на свої “чому так?”

Закликаємо читати,  адже пізнавати Україну  — це наближатися до розуміння самих себе.

придбати можна тут >>>

Комікси “Воля”

Серія графічних романів, які розповідають фантастичну історію Україну, спираючись на реальні події. Забудьте про нудні мандрівки від дати до дати. Екшн, жах, детектив – новий спосіб розповідати про важливе. Автори покажуть першого президента України Михайла Грушевського, гетьмана Павла Скоропадського, «батька» Нестора Махна, але чи впізнаєте ви їх?

придбати можна тут >>>

Славенка Дракуліч “Кафе Європа. Повернення”

Це книга про реальну Європу: Європу, в яку ми йдемо і Європу, якою ми є. Фокус уваги — життя в колишніх комуністичних країнах. Через есеї журналістки побачимо, що уламки тоталітаризму й досі з нами, молода демократія лише пробує ходити,  як (не) змінилися східноєвропейські суспільства та як вони взаємодіють зі своєю історією? В збірці описаний досвід України, Польщі,Угорщини, Хорватії, Болгарії та інших країн. Комунізм ми пережили, лишилось питання — як пережити посткомунізм?

придбати можна тут >>>

Юрій Вишневський, Вадим Денисенко “Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків і виборців”

Голосуєте на виборах? Читайте! Не голосуєте? Читайте! Книга, яка розкриває чому політики зраджують, а виборці продаються; розкодовує кампанію  Зеленського і пояснює чому високі рейтинги не благо, а загроза демократії; показує як популізм веде до примітивізму. Автори виносять на поверхню цікаві факти з президентства Кучми, шляху “донецького клану” до владу, розказують про парамілітарні антидержавницькі рухи на Донеччині й шість чинників сепаратизму.

придбати можна тут >>>

Укладач Вахтанг Кіпіані  “Країна жіночого роду”

Якою є українська жінка на тлі історичних подій? Яка її роль? Часто ми нічого не знаємо про наших зв’язкових, польових медсестер, вчительок та культурних діячок, але ця книжка здатна заповнити прогалину.

У виданні зібрано інтерв’ю, свідчення, архівні документи й  відомості про таких видатних українок як Квітка Цісик, Розалія Ліфшиць-Винниченко, Олена Теліга… Їхні вчинки, а часто подвиги — це наше натхнення й сила сьогодні.

придбати можна тут >>>

Оксана Забужко “Музей покинутих секретів”

Історія України вплетена у життя двох родин у трьох поколіннях.  Хронологічно роман охоплює  1940-2004 рік, розповідає як пересічна людина боронила свій дім зі зброєю в руках, як програвала і вітала крах комунізму, раділа самостійній Україні. У книзі йдеться про владу минулого над майбутнім, про кохання й зраду, втрати і здобутки, про вічну боротьбу за власну ідентичність  та право на самовизначення.

Цей твір є знаковим не лише в Україні, а й у багатьох інших країнах Східної Європи.  Нагороджений Центральноєвропейською літературною премією “Анґелус”.

придбати можна тут >>>

Тамара Горіха-Зерня “Доця”

Ця книжка працює як щеплення від байдужості. У ній багато про любов, відданість, відвагу та  гідність. Текст поведе нас до подій літа 2014 року на Донеччині, у сам епіцентр російсько-української війни. Ми познайомимося з героїнею, яка втратила сім’ю та дім, переосмислила себе й знайшла нову опору. 

придбати можна тут >>>

Юлія Сливка  “Чуєш, коли приїдеш додому?”

Це нагадування про те, як важливо набутися з рідними разом; це як будильник, що сповіщає про минущість життя й вказує стрілками на головне. Навіть події, які здаються нам такими буденними, що й не варті клаптика пам’яті, насправді можуть бути свідченнями безумовної любові, спільності, традиції. Книжка складається з особистих історій авторки, мабуть, тому й підкорює своєю справжністю, де кожен може зловити знайому хвилю почуттів.

придбати можна тут >>>

Пантелеймон Куліш “Чорна Рада”

Перший український історичний роман і урок “як не треба робити”. Це застереження від “зрадництва” й заклик до взаєморозуміння поміж українців, аби не втратити найцінніше  — Україну, а за нею  свободу та людську гідність. Роман переносить нас у події далекої минувшини — аж до смерті Богдана Хмельницького, поділу Гетьманщини й боротьбу за владу. Читаючи, ловиш себе на думках про Україну доби УНР, знаходиш паралелі із сьогоденням, тому цей твір є не лише знаковим, а й актуальним для українців сучасності.

придбати можна тут >>>

Тарас Прохасько “БотакЄ”

Найкраще про твір сказав сам автор: “Тексти, зібрані в цій книжці, дещо нагадують принципи флористики. В них важко знайти якихось концепцій, висновків чи пояснень. Вони просто намагаються бути нагадуванням про нескінченну різноманітність життя, життів, днів, годин”. 

придбати можна тут >>>


P.S.  У добірку увійшли також книги, які радили Таня Пилипчук, засновниця платформи саморозвитку “Пошуршимо?”; Галина Дем`ян-Макарова, операційна менеджерка платформи та Лідія Акришора, учасниця спільноти “Пошуршимо?” Дякую, дівчата!

А які книги ви порадите для обов’язкового читання українцям і чому? Пишіть у коментарях.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.