Чому розуміння себе – це ключ до натхнення, а не навпаки?

admin
Поділитись

Привіт! Як твої справи? Хочу почати тиждень з питання, відповідь на яке, може дати тобі багато ключів до аналізу і розуміння своєї мотивації, а отже, до більшого пізнання себе.

Розуміння себе – це забіг на довгу дистанцію, можливо, навіть на все життя. Коли згадую, що в мене творилося в голові ще 10 років тому, то можу з впевненістю сказати, що чим далі, тим легше:) Тобто, якщо ти відчуваєш невизначеність, нерозуміння, що тобі подобається, взагалі відсутність будь-яких орієнтирів куди іти і що роботи, то знай, що це тимчасово:) Але тимчасово лише за умови, що ти працюватимеш над собою кожного дня.

З розуміння себе починається щастя, натхнення, робота мрії, ідеї, ентузіазм і мотивація. Ланцюжком продовжуються щасливі люди навколо, рух в правильному напрямку та відкриття своїх нових сторін, талантів і зірок… Це пригода, яка вартує зусиль самоаналізу та самовдосконалення. 

З чого ж починається розуміння себе?

Інколи зустрічаєш людей і розумієш, що вони на своєму місці. Вони сяють, вони професіонали, вони надихають і дарують якусь особливу енергію… Навіть не сумнівайся, що за цією гармонією стоїть багато годин намагань зрозуміти себе. Бо це ключ, до розуміння життя, яке робить тебе щасливим і до розуміння світу. Так ти твориш особливу і натхненну призму саме для тебе.


Знайди час

Собі потрібно приділити час. Я кажу не про час з друзями чи коханими, не про фільми чи фестивалі… Я кажу про час наодинці з собою. Як не дивно, але в сучасному швидкому світі, коли ми звикли постійно щось робити, щось читати, щось дивитися чи щось слухати, час наодинці з собою може бути нестерпним. І з цим потрібно працювати.

Створи приємну атмосферу навколо, піди в кав”ярню або парк, візьми улюблений блокнот або купи при нагоді з чистими листками і переходь до кроку 2


Пиши

Якщо ти ніколи не практикувала/в писати свої думки, почни сьогодні. Це дуже потужний інструмент самоаналізу. Особисто я – фанат такого способу наведення порядку в голові. В будь-якій складній ситуації, коли потрібно прийняти важке рішення або зрозуміти себе, я сідаю і пишу усі свої думки, тривоги, ідеї і переживання. Пишу до того часу, поки не прийду до рішення. І це працює.

Особливо письмо надихає зранку, коли всі навколо сплять, коли чиста голова, коли хочеш почати день з розв’язаних сумнівів і яскравих ідей. Це можливо!


Читай

Є книги, які змінюють життя. Я щиро вірю в силу слова і в те, що вчасно прочитані слова, можуть зробити крутий поворот в твоєму житті.

Маю підбірку книг, які можуть тебе надихнути на роботу над собою:


Шукай джерела

Зараз є дуже популярною методика менторства. Багато про це пишуть і говорять. Ідея в тому, щоб знайти людину, яка досягла більшого ніж ти в якійсь з сфер життя і періодично з нею спілкуватися. Так, ти переймаєш її досвід і модель поведінки. Ментор може бути і вчителем, і другом.

Це дуже класний підхід, адже так ти дійсно бачиш якусь своєрідну модель і так легше йти своїм шляхом, розуміючи, що ти не один. Але я не прихильник штучного пошуку менторів, оскільки зовсім не готова чужій людині розкривати усі свої переживання. Для мене це особистий простір і я його дуже ціную. Інша справа друг, книга чи проект. Тут у кожного свій шлях і я рекомендую робити так, як здається правильним саме тобі.

Ось мої улюблені посилання для натхнення і розуміння:

Англійською:

Українською:

Споживаючи цю інформацію, ніколи не забувай, що ти є ти, що ти можеш мати іншу думку і що тільки ти знаєш, як бути щасливою/им. Але ці джерела інформації дадуть тобі класний поштовх і класні ідейки.

Поділися своїми ресурсами інформації, натхнення і мотивації. Нам цікаво:)


А де ж тут натхнення, запитаєш ти? Розуміючи себе і свою мотивацію, ти отримуєш натхнення зсередини, з своєї голови. Так, як це і має бути. Ти починаєш жити життям своєї мрії, починаєш бути людиною, якою хочеш, і не ловити натхнення, а створювати і поширювати його.

При цьому, треба бути готовим до праці над собою і до щоденного аналізу. Але якщо розуміння себе ти зробиш своєю звичкою, то вона стане невід’ємною частиною твого характеру. А в такому випадку, “вона істотно скорочує прірву між тією людиною, якою ви прагнете стати, і тим, ким ви є. Ви вже бачите в собі людину, в якої ця звичка сформувалася.”

Люди здебільшого настільки зайняті керуванням і підтримкою конкретної життєвої ситуації чи просто виживанням, що у них немає часу на те, щоб зосередитися на головному – на своєму житті. У чому різниця? Життєва ситуація – це поєднання зовнішніх обставин, подій, людей і місць, які нас оточують. Це не ми самі. Ми – це набагато більше, аніж наша життєва ситуація. 

Ваше життя – це те, ким ви є на найглибшому рівні. Воно складається із внутрішніх компонентів, настанов і світогляду, звідки ви берете сили якщо потрібно змінити свою життєву ситуацію.

Чудовий ранок” Гел Елрод


Став плюс в коментарях, якщо подобається шуршати на такі теми:)

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.