Ти і твоє середовище. Як йти до мети, навіть якщо оточнення не сприяє?

admin
Поділитись

photo by Eka Udaltsova

Привіт, друзі! Сьогодні в нас чудова нагода подумати про те, як ви впливаєте на своє середовище і більше того, як ваше середовище впливає на вас? Я написала цю статтю на одному диханні після нашої щомісячної сесії обговорення книги  “Не примушуй себе” в спільноті “Пошуршимо?”.

Я подумала, що ці ідеї можуть змінити життя… конкретно тебе і конкретно зараз.

Вдягай навушники та слухай статтю тут

Давайте почнемо з того, що таке середовище і чому воно має такий великий вплив?

Наше житті повне рутини: ми їмо схожу їжу, дивимося подібні фільми, працюємо на роботі, маємо велике або не дуже коло друзів, родину, місто, де ми живемо, книги, які читаємо або ні, звичні маршрути…. Це все і є наше середовище, нашою водою, в якій ми плаваємо щодня як рибки:) Не дивно, якщо ми кожного дня маємо прямий дотик до цього середовища, ми стаємо подібними на нього, навіть якщо не усвідомлюємо або не хочемо цього.

Ми починаємо думати подібними категоріями, говорити такою самою лексикою, подібно реагувати на проблеми чи радості, мати подібні мрії та думки… Ми адаптовуємося і це абсолютно нормальна реакція людини як живої істоти.

Проте це середовище, може мати як позитивний вплив на нас, так і негативний. І якщо прочитати попереднє речення ще раз, то це здається абсолютно очевидним. Але чи так само очевидно ти бачиш цей вплив в своєму житті?

“Середовище формує кожну сферу життя людини: її доходи, систему цінностей, обхват талії, хобі тощо. Ми будемо говорити про те, як ваш потенціал формується тим, що вас оточує. Кожна ідея у вашій голові походить від того, з чим ви мали справу. Те, ким ви стаєте, і те, що робите зі своїм життям, обмежується людьми навколо вас та якістю споживаної інформації. Сміття на вході дає сміття на виході” з книги “Не примушуй себе”


Отож якщо подумати глибше про те, що сміття на вході дає сміття на виході…

Яку інформацію ми споживаємо щодня? Що ми бачимо в стрічці фейсбук чи інстаграм? Якими людьми ми себе оточуємо… Зупиніться і подумайте над цим, озирніться навколо, не біжіть до якоїсь примарної цілі, а подумайте чи це дійсно ваша ціль.

В усіх книгах пишуть про те, що потрібно шукати класне середовище для того, щоб чогось досягти: щоб бути успішною людиною, щоб жити інакшим стилем життя, щоб знати більше… І мене завжди ця думка лякала, адже я не зовсім з тих людей, хто абсолютно безбар’єрно може говорити з незнайомцями, легко заводити друзів і нетворкатися будь-де і будь-коли:))) Я завжди думала ЯК? Як мені оточити себе людьми, що надихають мене? Як мені створити те ресурсне середовище, яке дає мені енергію розвиватися і прокачуватися? Як це зробити так, щоб це було природно, приємно і весело?

Оглядаючись зараз, я чітко бачу як змінювалася в моїй історії я, моє середовище і що цьому сприяло. І це відбувалося не тому, що я подорожувала, змінювала роботу, переїжджала в різні міста і країни. Це чудові інструменти, але не обов’язкові.

Насправді, найпотужнішими стали найпростіші інструменти, які для мене працюють і зараз, незважаючи на те, де я живу, скільки в мене друзів і який період в моєму житті. Вони доступні і тобі, прямо зараз, незважаючи хто в тебе навколо, чим ти займаєшся і на якому етапі життя ти є.

КНИГИ


Зараз напевно найсприятливіший етап саморозвитку в Україні, адже сотні і тисячі крутих книг доступні як онлайн, так і в кожній книгарні. Ти здивуєшся, але ще 6-8 років тому знайти український переклад всесвітнього бестселлеру було нереально! Тому 1 книга в місяць – це MUST READ для людини, що хоче розширювати свої горизонти і розвиватися. Ось усі книги, які я прочитала і які я точно можу рекомендувати. Лови список книг та оглядів тут>>>

YOUTUBE


Відео-натхнення – це щось неймовірне! В будь-який момент ти відкриваєш ютуб, пишеш що тебе цікавить і маєш море натхнення. Ідеально, якщо ти знаєш англійську, бо англійською – це не море, це океан! Ось лише кілька відео чи каналів, що надихають мене:

(EN) OPRAH WINFREY>>> і усе, що тобі треба почути про життя на будь-якому етапі

(EN) JOE DISPENZA>>> і усе про силу думки, внутрішньої роботи та здійснення мрій

(EN) BE INSPIRED>>> і море крутої інформації дял натхнення

(UA) Lviv Business School>>> про підприємництво в Україні

ОНЛАЙН І ОФФЛАЙН КУРСИ


Так, курси та майстер-класи – це те, що об’єднує людей за інтересами і це невичерпне джерело сконцентрованої інформації на визначену тему. Усе, що знаю поза межами економіки і банківської справи (це моя спеціальність:))) я знайшла в інтернеті: фотошоп, як зробити сайт, як розвивати проект, як створити бренд, як читати більше, як планувати, як здійснювати мрії…. Тобі допоможуть ці ресурси:

(EN&UA) UDEMY>>>

(EN&UA) Coursera>>>

(UA) PROMETHEUS>>>

(UA) DIPRELLA>>>

ПОДІЇ


Класний інструмент для того, щоб дізнатися щось нове. Проте, я дуже прискіпливо вибираю події, на які ходжу. Не тому, що не люблю людей:), а тому, що це час! Мій час, який я можу використати на щось більш корисне.

СТРІЧКА В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


Ох, це те, на що ми витрачаємо мінімум кілька годин в день! Прогортай сьогодні стрічку з думкою, що це твоє середовище, яке тебе формує. Що ти хочеш в нього включити, а що виключити.

ОНЛАЙН-СПІЛЬНОТИ


Це те нове, що може змінити твоє середовище кардинально. Фактично, ти долучаєшся до людей з усіх точок України або і світу, які є твоїми однодумцями вже і разом з ними в потоці розвиваєшся.

Спільнота натхнення і розвитку “Пошуршимо?”>>> для тих, хто хоче здійснювати свої мрії і розвивати себе

Yoga with Adriene>>> для тих, хто любить онлайн йогу

Oprahs club>>> для шанувальників Опри Вінфрі

ОМБІЗ КАРТЕЛЬ>>> для онлайн-підприємців, що починають

Оточення – це насправді єдина можливість змінити себе як особистість. Нова інформація, нові взаємини та новий досвід – ось шлях до змін. Потрібно зібрати і висадити правильне насіння зі свого середовища, щоб виростити буйний сад життя. Відповідно попри те, що більшість середовищ дійсно формує розосерджену версію особистості, спроба “випасти” із середовища чи обставин є не лише неможливою, а й взагалі дурницею, якщо ви намагаєтеся зростати. Оточення може стати вашим найкращим другом. (@Не примушуй себе>>>)

Напиши в коментарях РЕСУРС, що надихає тебе найбільше!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.