Фрірайтинг: каталізатор креативних рішень та пігулка усвідомленості

admin
Поділитись

Що ви робите, коли у вас активізувалися тривоги, ситуація зайшла у глухий кут і треба креативне рішення чи коли хаос в голові й взагалі враження, що ти загубилася в житті?

Такі стани з’являються частіше, коли ми виходимо із зони комфорту, робимо щось нове, приймаємо виклики. Вони є невіддільними частинами процесу внутрішньої еволюції та розвитку. Тому в якийсь момент я просто змирилися, що чим більше я роблю, пробую і росту, тим більше потребую часу для усамітнення та усвідомленості. Такі своєрідні паузи у швидкому житті.

“Чим швидше життя, тим більше часу нам потрібно на уповільнення

Добре пам’ятаю день, коли я вчилася в університеті, працювала і намагалася креативно реалізуватися. Мій графік був розписаний з 7-ї ранку до 11 вечора погодинно і кожна сфера вимагала концентрації й цікавих рішень. Через пів року такої роботи, я зрозуміла що креативу просто немає. Він вичерпався разом з ентузіазмом. Замість нього прийшло бажання все якнайшвидше і найлегше завершити, знайти своєрідний shortcut (шлях навпростець), не витрачати забагато часу на кожну задачу і більше помістити в to do list. Наслідки були очевидними: жорстке вигорання і поверхове виконання задач у всіх сферах.

Від того періоду життя я ненавиджу поверховість у роботі. І я зроблю все, щоб не повернутися у стан вигорання, бо це те, чого нікому не побажаєш. Саме тому я почала досліджувати техніки усвідомленості, ставити питання як бути продуктивною і не втрачати креативу в посередності та прийшла до фрірайтингу.

В перекладі «free writing» з англійської отримаємо “вільне письмо”. Що це означає? Які правила використання цієї техніки?

Довгий час це був своєрідний лайфхак письменників та поетів, щоб знайти ту саму музу і не боятися білого аркуша. Дане поняття ввів письменник Кеннет Макрорі для визначення методу написання текстів невеликими сеансами по 10-15 хвилин без зупинок, редагування, перевірок граматики, роздумів і поспіху.

Але до чого тут усвідомленість? Річ у тім, що виписування думок на папір допомагає очистити голову в прямому сенсі й дати простір мисленню. Тобто виписуючи свої думки, ми структуруємо мислення й тренуємо мозок бути тут і зараз.

Щоб почати практикувати вам потрібно:

  • виділити час 15-20 хвилин (можливо, ви хочете поставити таймер)
  • взяти папір і ручку. Звісно, гарний блокнот класна перевага, але можна й онлайн.
  • створити сприятливу атмосферу (кафе чи вдома, ранок або вечір, в обідню перерву, головне щоб у вас був час наодинці з собою)
  • спробувати виписати потік думок в голові. Якщо нічого не приходить в голову, подумайте над глобальними питаннями: що для мене щастя, як я хочу бачити своє життя в майбутньому, за що я вдячна, що я хочу змінити….
  • не звертати увагу на помилки, формат, гарно чи негарно, зрозуміло чи не дуже.Це ваш простір, ніхто цього не буде читати. Перечитувати це також не потрібно.
  • перший місяць пишіть щодня, це класний ритуал, який може стати вашим улюбленим. Далі — по відчуттях. Зараз я практикую фрірайтинг тоді, коли відчуваю в нього потребу.

Як це працює:

  • ми обдумуємо способи опису ситуації, людей, подій і глибше аналізуємо як себе й світ. Так легше знайти відповіді на запитання, що тривожать і зробити аналіз реакцій, ідей та комунікацій.
  • зосереджуємося на одному завданні без відволікань. Навіть 15 хв щодня класно допомагають тренувати навички фокусу.
  • нагадуємо собі слова, які найкраще описують думки — особливо ті, які ми, ймовірно, не використовуємо в щоденній розмові.
  • пов’язуємо теперішнє та минуле, коли розповідаємо історію, навіть яка сталася вчора.

В книзі “Не турбувати” описаний формат сфокусованої праці, коли на якийсь період ви відмежовується від світу, щоб зосередитися на своїх думках і задачах. Коли ми вимикаємо телефон, не перевіряємо месенджери, обмежуємо спілкування з людьми і залишаємось на одинці з собою.

Знаєте, чим більш насиченим є моє життя, чим більше комунікації, щоденних дзвінків, ефірів, зустрічей, ідей, креативу, статей, тим більше часу мені потрібно проводити отак “в печері”. Це дає простір креативити, збільшує зум бачення справ, проблем та ідей, дарує свіже повітря для глибинної праці.

Фрірайтинг — моя чарівна пігулка (це напевно єдиний приклад на цьому блозі:))), яка дає можливість насолоджуватися моментом, усвідомлювати процеси і розуміти себе з одного боку. З іншого — це запорука нестандартних рішень в проєкті, креативних ідей та цікавих експериментів.

Якщо вам цікаво, в наступній статті можу розказати більше про інші техніки усвідомленості, які пробувала, які працюють в мене і як можна їх упровадити в життя. Якщо так, пишіть “Цікаво” в коментарях.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.