Планування для тих, хто ненавидить планувати

admin
Поділитись

«Я не створена для планування!». «Я планую поки не станеться перший форс-мажор, а далі все шкереберть». «Я ненавиджу планування, бо воно мене обмежує».

За 5 років роботи в темі планування, створення серії планерів та експерименти з різними техніками я ці фрази чую регулярно. Люди констатують це як факт і аргументують своєю «творчою натурою» та бажанням свободи. І щоразу я дивуюся, адже використовую планування саме для реалізації своєї творчості та свободи вибору в житті. Парадоксально, як можна по-різному інтерпретувати один і той самий інструмент. Тому ця стаття буде корисною для тих, хто не знайшов свого способу планування і хто терпіти не може планувати. Обіцяю не переконувати, лише поділюся своїм баченням.

Що таке час?

Насправді це те, що об’єднує нас усіх і тримає в одній реальності. У кожної людини в світі є 24 години на добу і крапка. Час не є швидкий чи повільний. Він просто є і тільки ми йому надаємо ваги та важливості.
Щодня ми приймаємо рішення на що використовувати час. Ми дуже зайняті чи відносно вільні, прокрастинуємо чи суперпродуктивні, багато працюємо, але не маємо результату чи концентруємося на важливому і відсікаємо інше – все це виключно наш вибір. Звісно є багато передумов, уявлень, переконань і звичок, але фінальне рішення лише за нами.

Тепер про планування й кавоварку

Коли ми плануємо день/тиждень/місяць, то робимо паузу, щоб спробувати організувати справи, трішки приборкати хаос, почистити голову і спробувати «передбачити» майбутнє. На цьому у більшості людей планування закінчується і починається реалізація. Ми починаємо старатися втиснути життя в ті пункти плану, що написали і дивуємося, чому в нас не виходить і чому все летить шкереберть і тільки демотивує. Якщо провести паралелі, що ви захотіли класної кави в себе вдома і купили для цього кавоварку. Цей факт сам по собі, не означає, що ви по дефолту будете пити гарну каву щоранку. Бо для цього потрібні інші інгредієнти: якісні зерна, кавомолка, класне горня, кориця і кардамон, час…. Сукупність факторів, які тільки в поєднанні будуть мати загальний приємний ефект.

Кавоварка – це лише інструмент. Планування – те саме.

Написавши свої плани, вам потрібно додати рівень своєї енергії, розуміння пріоритетів, вміння фокусуватися і гнучкість в тому, що життя непередбачуване й змінювати свої плани нормально. Бачите різницю?

Найбільша причина розчарування в плануванні – це самообман і бажання вірити, що новий планер чи програмка буде панацеєю тайм-менеджменту і як результат: у вас не буде хаосу, ви перестанете втомлюватися і бути постійно зайнятою. Ми бажаємо знайти короткий шлях, а тому швидко розчаровуємося. Бо якби все було так суперлегко і залежало лише від планера – то не було б стільки слів написано і сказано про продуктивність, ефективність і фокус😊)))))

Власна система планування

Для мене планування ніяк не стосується ні типу особистості, ні способу організації справ, ні стилю життя. Це дуже гнучкий інструмент, який можна використовувати в дуже різних варіаціях і зв’язках, повністю підлаштовувати під себе і просто отримати з нього користь або ні.
Давайте подумаємо, як можна налаштувати своє планування, якщо ви вже 100 разів розчарувалися в ньому і якщо ви вважаєте, що не створені для планів.

1. Вам потрібно почати з малого. Не плануйте місяць чи навіть тиждень. Кожного дня визначайте 1 важливу справу, яку хочете зробити будь-що і 2-3 додаткові, які мають другорядний пріоритет. Найчастіше ми плануємо в 3 рази більше, ніж це реально зробити. Пам’ятайте це.
2. Пробуйте. У світі придумано мільйон інструментів, які вирішують різні задачі, підходять під різні смаки і формати. Ось що пробувала я.
– Chronodex
Плануй і кайфуй
– Планування місяця і тижня
3. Не очікуйте, що це вирішить всі ваші проблеми. Але водночас, дайте шанс цій «кавоварці» дати вам максимальне задоволення і ефекту, як від процесу, так і від результату.

Можливо, вас зацікавить колова система планування Хронодекс. Деталі у відео.

Напишіть чи відгукується вам стаття. Які системи планування ви вже спробували на практиці?

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.