Питання про цінності, які має собі поставити кожен

admin
Поділитись

Роблячи власний вибір, ти, можливо, вказуєш дорогу ще комусь.

Тарас Прохасько

Чому ми так багато говоримо про цінності у “Пошуршимо?”. Я пишу про це статті, розповідаю у сторіс, роблю майстер-класи й часто згадую на ефірах про таку, здавалося б, дуже абстрактну штуку як цінності. Повірте, такі теми не підіймають нам статистики і не бувають хайповими, бо дуже мало людей в інтернет-просторі люблять копати у глибину. Але я знаю, що ви любите. І тому не можу не писати.

Саме такі слова і сенси зробили мене тим, ким я є зараз, надихнули створювати своє життя та проєкт мрії. Цінності дали мені змогу побачити, що буває по-іншому, ніж я знаю, що треба дослухатися до себе і що саме те, що чуєш всередині говорить як правильно для тебе. Але щоб почути — потрібно почистити фільтр стереотипів й страхів, розібратися з тривогами і вибачити собі нездійснені цілі. Тоді цей голос стає чіткішим і зрозумілішим.

Часто важливі рішення приймати важко. Ми шукаємо поради і хочемо знайти приклад як зробити, піти за кимось. Цінності — це моя особиста відповідь на будь-якому етапі життя і сьогодні я хочу, щоб ви наблизилися до своєї. Тому розгляну основні питання, які прилітали в процесі обговорення цієї теми.

Чи реально визначити цінності на все життя? Чи вони можуть змінюватися?

Я глибоко переконана, що кожного дня ми змінюємося. Розвиваємося чи стоїмо на місці — це наш вибір. Ті цінності, які були для мене важливими 10 років тому втратили свою вагу, водночас інші — набули великої сили. Тому для мене є абсолютно нормальним, що цінності еволюціонують разом з нами. Головне — аби вони виконували свою функцію “спрощували сприйняття світу і процес прийняття життєвих рішень”.
Наприклад, цінність людей в моєму житті, яка була 10 років актуальною, так і залишилася зараз. Люди — мій основний ресурс. Люблю людей. Водночас, у мене чітко сформувалася цінність ЧЕСНІСТЬ (зі собою та світом) і це позначилося на стосунках з людьми. Тепер мені важливі не люди навколо, а щирі однодумці. З цим принципом я обирала чоловіка, друзів, колег та створюю спільноту “Пошуршимо?”.

Жити згідно зі своїми цінностями: легше чи важче?

Якщо вас цікавить тема цінностей – вам буде актуальний цей майстер-клас>>>

З одного боку мені жити з цінностями у 100 разів легше. Я не розглядаю ті опції, які не відповідають важливим для мене поняттям. Тому рішення приймати значно простіше. Ти не вагаєшся і досить чітко бачиш що робити, оскільки на безліч компромісів просто не погоджуєшся по своїй суті. Так я ціную свій час і якщо бачу, що людина зневажливо до нього ставиться, можу спокійно сказати “ні” без докорів сумління.
Одночасно, це може слугувати своєрідним обмеженням: наприклад, я не використовую російські сервіси і ресурси, не рекламую російськомовні продукти, відмовляюся від запрошень виступити російською. Тобто я свідомо відмовляюся від такого виду доходу, бо знаю що ніколи не поставлю успіх чи гроші вище українськості мого проєкту і моєї особисто.

Як це працює? Навіщо мені це зараз?

Зараз я сиджу в улюбленому кріслі й пишу цю статтю. Люблю своє життя: де я, хто я, що роблю і хто навколо мене. Знаю, куди я рухаюся і що мені для цього слід робити. Знаю, де я точно кажу ні, а де можу піти на компроміс. Впевнена у тому, що на своєму місці й роблю максимум на тому етапі, де я є. Я щаслива.
Ще 7 років тому було зовсім не так. Я металася з одного боку в інший, шукала відповіді в когось іншого, на іншій півкулі чи з чийогось прикладу. Думала, що проблема у роботі й змінювала роботи. Потім гадала, що проблема у партнері і змінювала його. Потім мені не подобалося, де живу і я переїжджала.

Все це тривало до тих пір, доки я не зрозуміла, що єдина відповідь — всередині.

Питання для самоаналізу

  • що насправді для мене важливо?
  • як я бачу своє життя в майбутньому? Це не про квартири і машини, а про те, що в мене в голові, що несу світові, з ким йду пліч-о-пліч?ким я маю бути для цього? що маю робити зараз?
  • на що мені орієнтуватися у щоденних виборах: з ким бачитися, що робити, куди йти, які рішення в бізнесі приймати, кому приділяти час, що вчити, в якому темпі жити?

І тому я прийшла до цінностей. Це є мій внутрішній голос. І завдяки ньому я є там, де є. То про що він мені говорить? У моменти важких життєвих виборів, він говорить хто ти насправді, що для тебе важливо і які твої бажання. І ти вибираєш, орієнтуючись на ці основи, вибираєш своє життя кожного дня, сміливо приймаєш рішення, навіть якщо вони поворотні, не піддаєшся тривогам, бо знаєш, що робиш правильно.

І так ти обираєш своє життя, в якому ти щаслива!

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.