Принципи — це наслідок впевненості у тому, як ти живеш й у що віриш

admin
Поділитись

Принциповість є невіддільною частиною сформованої особистості. Не для того, щоб стати комусь поперек горла (хоча так також частенько буває з людьми, у яких є позиція), а тому, що це природний захист ідентичності. Про те як я шукала своє місце у житті, а знайшла саму себе розповідала у попередній статті “Принципи — це природний захист ідентичності. Як знайти і не загубити себе?” частина 1>>>

Сьогодні ділюся своїм поглядами на те, як залишатися вірною своїм принципам і що дає силу приймати рішення, не ті, які усім зручні й спрощують життя, а ті, з якими ви почуваєтеся добре і впевнено. 

Сказати “ні” вперше є найскладніше. Ти боїшся не сподобатися іншим, зробити боляче, здатися  самовпевненою. Був період в моєму житті, коли найчастіше, що я чула від своїх друзів  “Ти жорстка” і це ображало. Така характеристика здавалася мене несправедливою, адже я просто вчилася говорити те, що думаю і захищати свою позицію. Зараз  розумію, що це був період трансформації, до якої мала звикнути не тільки я, а й моє оточення.

До змін маєте звикнути не лише ви, а й ваше оточення.

Середовище

Під час подій на Майдані я усвідомила вплив середовища: наскільки важливо оточувати себе людьми, які надихають, спонукають до роздумів і можуть слугувати своєрідними рольовими моделями поведінки. У колі таких людей набагато легше пробувати щось нове та загалом розширювати свої горизонти. Коли потрапляєш в таке оточення, то  відразу розумієш різницю між тим, що таке ресурсне спілкування і пусте, між підтримкою й демотивацією.

Ресурсне середовище — те, що надихає і підтримує. В колі таких людей ви розширюєте свої горизонти.

А далі ви шліфуєте своє бачення світу, будуєте внутрішній стрижень, вивчаєте себе і розумієте, що для  вас Оk, а що суперечить цінностям. А ще є вибір. З часом приходить сміливість приймати рішення, не ті, які усім зручні та спрощують життя, а ті, з якими ви почуватиметеся добре і впевнено. 


Спільнота “Пошуршимо?” — ресурсне середовище для жінок. Це місце, де вас не виправляють, а приймають та надихають рости. Чекаємо на вас!

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись

Внутрішній стрижень

Ми самі формуємо простір навколо нас, навіть коли здається, що це не так. Але, щоб навколо нас з’явилося ресурсне середовище, спершу варто побудувати міцний стрижень у собі.

Категоричність і принциповість —  це наслідок впевненості у тому, як ви живете, у що вірите й що транслюєте світу.  Свою позицію можна відстоювати лише тоді, коли вона є. А щоб вона з’явилася (відносно себе, мови, самореалізації, інших людей, культури, емоцій, особистих кордонів, стереотипів, бізнесу, навчання і т.д.), потрібно аналізувати себе, цікавитися тим, що відбувається навколо та забути про нейтралітет. Нейтральність в поглядах — це відсутність поглядів як таких. Коли ви наважуєтеся говорити про те, що справді думаєте, то притягуєте людей зі схожим світоглядом. 

Віра в себе —   віра у те, ким ви є у цьому світі, навіть якщо це не модно. 

Так проростає впевненість у собі, віра у те, що робите, з’являється чітке розуміння як ви хочете жити.

Віра в себе —   віра у те, ким ви є у цьому світі, навіть якщо це не модно. Якщо для вас це важливо і має значення, якщо ви вбачаєте зміст у тому, на що виділяєте свій час і енергію, тоді ви живете у злагоді зі своїми цінностями, а це, повірте, є фундамент гармонії та цілісності особистості, яка не прогинається під мінливий настрій зовнішнього світу.


Читайте про 4 цінності, які роблять “Пошуршимо?” таким, яким він є

Цінності проєкту “Пошуршимо?” проросли на фундаменті моїх особистих цінностей, бо по-іншому не вмію і не хочу. У певний момент я зрозуміла, що бавитися в сірій зоні компромісів – не моя історія. Я люблю дивитися в корінь і це працює на усіх фронтах: і в особистому житті, і в реалізації проєкту. Читати продовження >>>

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.