5 лайфхаків як прокачати EQ

Anastasiya Makhniuk
Поділитись

5 лайфхаків як прокачати eq

Привіт! Сьогодні пошуршимо про емоційний інтелект і почнемо з особистої історії .

Мені 23 роки, я успішно працюю менеджером з продажу в інтернет-магазині, беру на себе додаткові обов’язки, прокачую так hard skills. І ось мені пропонують не просто іншу посаду, а частку в бізнесі. Тепер я маю керувати розвитком фірми, приймати рішення по фінансам, найму працівників. Думаєте я зраділа? Ні, злякалась. На пропозицію погодилась, але мене чекали 2 місяці емоційної турбулентності: страх невдачі, тривожність, підозрілість до колег, сором, злість на себе й інших, від нервів навіть руки терпнули. Я не витримала і пішла з фірми.

А у вашому житті були ситуації, коли емоції вибивали з колії чи навпаки –  заряджали, як ракетне паливо?

З часом я зробила висновок: емоції та почуття впливають на якість мого життя.От серйозно, без перебільшень. Щоб не саботувати нові можливості у житті, почала вивчати вплив емоцій на особистість. Через статті Деніела Гоулмана дізналсь про EQ і радо поділюсь знаннями.

Емоційний інтелект (EQ) –  здатність розуміти почуття свої та інших, вміння керувати емоціями. EQ має 4 складових:

 1. Усвідомленість, коли ви розумієте свій емоційний стан.
 2. Саморегуляція – ваше вміння оцінити ситуацію і правильно зреагувати.
 3. Емпатія – розумієте емоції інших людей.
 4. Навички взаємодії – вмієте будувати конструктивні стосунки.

Дослідники цієї теми переконують: у житті 80% успіху залежить від EQ і тільки 20%  – заслуга університетських знань. Від прокачки емоційного інтелекту ви отримаєте такий  бонус плюс:

 • краще зрозумієте себе та інших,
 • побачите істинні цінності,
 • викриєте комплекси,
 • підвищите стресостійкість,
 • зарядитесь оптимізмом,
 • навчитесь правильній взаємодії з людьми,
 • досягнете гармонії всередині та зовні.

5 лайфхаків для розвитку свого EQ:

 • Ведіть щоденник

Кожного вечора записуйте пережиті емоції. Наприклад, у якому настрої прокинулися, які емоції відчували протягом дня, як почуваєтесь зараз. Записи підвищать рівень усвідомленості.

 • Візьміть паузу

Почули критику? Зачекайте з гострими відповідями, подумайте «Чому це так мене бентежить?». Такі ситуації допомагають краще  розуміти себе: викривають комплекси, виносять на поверхню істинні цінності й бажання.

 • Дивіться фільми на актуальні теми

Поставте себе на місце героя, подумаєте, а як би ви вчинили, що сказали б у тій ситуації, проведіть паралелі зі своїм життям. Цей спосіб – тренажер для прокачки емпатії.

 • Чітко і коректно висловлюйте почуття

Подруга вкотре запізнилась на зустріч? Дозвольте собі емоції без звинувачень, скажіть: «Я роздратована. Відчуваю, ніби моїм часом і спілкуванням нехтують». Подібне «проговорення» допоможе зрозуміти свої емоції, зняти напругу і будувати конструктивні відносини з людьми.

 • Ставте питання-уточнення

Коли спілкуєтеся з друзями, колегами, перепитуйте, чи правильно їх розумієте. «Ти уникаєш співбесіди, бо невпевнений у своїх силах?». Так ви навчитесь ефективній взаємодії: підтримаєте людину чи розпізнаєте маніпуляцію.

Сподобалась лайфхаки? Пошуршіть – поділіться статтею у соцмережах, хай у світі буде більше натхнення!

 

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.