Хочеш – значить можеш. Розмова про внутрішню силу жінки з Анною Петровою

Anastasiya Makhniuk
Поділитись

anna-petrova

Часто ми невпевнені у собі, сумніваємося у своїх бажаннях та силах їх реалізувати. Усе думаємо як стати кращими, втомлюємося відповідати очікуванням іншим й витрачати енергію на цілі, які не є нашими. А якщо ми тобі скажемо, що ти вже є цінна, сильна й можеш будь-що? Як повірити у себе, наростити внутрішню силу, розкрити свій потенціал? Шукай відповіді у розмові Тані Пилипчук, засновниці платформи саморозвитку “Пошуршимо?” й підприємиці Анни Петрової.

Анна Петрова – засновниця та генеральна директорка Startup Ukraine. Лідерка руху підприємців в Україні. Менторка запуску проєктів. Фундаторка SelfMade Woman Community. Спікерка TEDx IvanoFrankivsk та Kyiv, організатор конференції Entrepreholic. Потрапила на обкладинку Forbes в 28. Трансформувала життя 10000+людей. А відтепер й експертка платформи саморозвитку “Пошуршимо?” та авторка майстер-класу “Внутрішня сила”.

Що таке внутрішня сила? З чого вона складається і як проявляється? Твоє визначення.

Внутрішня сила для мене це про віру в себе, про те, що ти маєш внутрішній потенціал. Він є у кожної людини незалежно від гендеру, віку. Ми вже приходимо з цим потенціалом у світ. І наше головне завдання – відкрити його, спершу собі, а потім світу. Тому внутрішня сила – це взяти ту сміливість, відчути силу, пропрацювати її та виявити собі й світу. І звісно круто, якщо ти це робиш не лише для себе, а й допомагаєш іншим відкривати їхню внутрішню силу. Це реально моя стратегія, філософія життя.

Внутрішня сила – це не про конкуренцію, а про відкриття і проявлення себе. Анна Петрова

Як вважаєш, внутрішня сила генерується зсередини чи її треба черпати зовні?

Внутрішня сила складається з різних аспектів: з твоїх якостей, цінностей, мрій. Якості – це ти, твоє мислення, навички і те, у що віриш. Тому внутрішня сила вона всередині, але зовні знаходяться інструменти, які допомагають відкрити її і почати напрацьовувати. Підживлювати внутрішню силу можна досвідом, тому що людина прийшла у світ отримувати досвід і через нього, яким би він не був, ми відкриваємо власну силу. Наприклад, через сміливість розпочати власну справу, заробляти перші гроші, народити дитину, нарощується внутрішня сила.

Цікавить тема внутрішньої сили? Зверни увагу на цей майстер-клас, де експертом є Анна Петрова

img

Щоб ти порекомендувала для підкріплення віри у себе? Багато жінок сьогодні кажуть, що їм бракує віри у себе, їхні мрії та плани  похитнулися.

Мрії не залежать від обставин. Насправді мрії – це ваші дороговкази. Кожна мрія дається тобі із силою її реалізувати. Якщо вона прийшла тобі, значить ти маєш сили її здійснити. Просто далі вже можуть вмикатися мозок, якісь негативні упередження, хтось щось сказав і через це втрачаються віра у свої сили. Важливо вміти прислухатись до себе. Люди, яким вдається реалізовувати задумане, вони однозначно сильні, вони готові йти вперед, попри те, що відбувається навколо. Пропрацюйте свої переконання щодо різних сфер життя, проаналізуйте що вам вдається, а що ні, виявіть бар’єри, які ви самі собі поставили. 

girl

Змініть своє мислення, припиніть думати, що ви чогось не можете, змініть фокус мислення з негативу й дефіциту. Тому що одна історія, коли ми не віримо в себе, а інша, коли не приймаємо своєї сили. Жінки часто бояться своєї сили. І я не про оці “Я зможу, я переступлю…”,   а про внутрішнє відчуття. Жіноча сила для мене – здатність створювати життя. В глобальному сенсі: створювати життя через картини, бізнес, книги, будь-що, а не лише народження дітей.

Нам це дано природою! Прийнявши свою силу, пізнавши себе, знайти шлях проявлення своєї внутрішньої сили. А далі обираєш цілі, навички…Так зростає цілісність особистості.

Для того, щоб щось почати треба дві речі: віра в себе й мужність почати. Анна Петрова

Якщо говорити про любов до себе як внутрішню опору, розкажи як у тебе це працює. Які поради даси для її розвитку?

Любов до себе – це не про егоїзм, “я у себе на першому місці”. Для мене, любов до себе – це приймати себе різною. Сьогодні ти можеш поплакати, полежати повтикати серіальчики, завтра бути суперледі на каблуках, ти така, яка є.  З чого почати роботу над собою?  Я б почала з турботи про своє психологічне, емоційне здоров’я,  пішла б до психотерапевта, особливо якщо є болючі ситуації. Зрозуміти, що думаючи одні й ті ж думки, ви створюватимете таке саме життя. Те, що думаєш стане реальністю.  Працювати над думками, емоціями треба і тому, що там зависає наша життєва енергія. Тому потім нам бракує цієї енергії, аби щось створити. Часто зміни не відбуваються у житті саме через її брак. Як можна говорити про якусь внутрішню силу, якщо весь фокус уваги в мінусі, десь у світі, а не на власних бажаннях. Спочатку треба надихати себе!

Любов до себе – це приймати себе різною. Анна Петрова

Середовище – це те, що нас формує і дає ресурс. Ось я бачу у спільноті “Пошуршимо?” велику силу. Поділися своїм поглядом на середовище. Розкажи як зробити  своє середовище місцем, що підсилює, а не краде енергію.

Я дуже вірю у силу спільноти. Друзі, найближче оточення формує людину. Мені здається, що середовище – це місце підтримки, там де ти не один.  Хтось порадив книжку, з кимось зробив колаборацію, поїхав відпочити, знайшов друга. Якщо середовище непідтримуюче, то треба мати сильний внутрішній стержень, щоб вийти з нього і створити чи стати частиною нового. Це дуже важливо!

Погоджуюся! У спільноті “Пошуршимо?”я зрозуміла, що таке синергія на практиці. Коли ви разом, у вас є ця підтримка, коли ти можеш поділитися і перемогами, і невдачами, то це реально дуже підсилює.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.