611
9 хв
8 Лютого, 2021
Як можна запланувати день, щоб це було не тільки ефективно, а гарно й креативно? Сьогодні розповідаю про систему планування дня Хронодекс. Чому я планую свій час за цією методикою?
Якщо вам зручно – слухайте аудіоверсію цієї статті
Мені здається, що хронодекс – це дуже класний спосіб ілюструвати свої плани на день у креативний спосіб. Власне це і було моєю основною мотивацією, коли я почала користуватися цією методикою. А зараз мене більше цікавить функціональна частина, подобається блокувати час на різний вид діяльності.
Хронодекс (chronodex) – система графічного планування часу. Була розроблена японцем Патріком Ин у 2012 році.
Отож, хронодекс – це колова система планування дня по годинах. На колі ми бачимо, що день починається з шостої ранку й закінчується дев’ятою вечора.
Кожен блок ви замальовуєте певним кольором й визначаєте його під справи, які маєте зробити у зазначений час.
Функціонально це є зручно, адже ви одразу бачите скільки справ можете виконати. Відповідно це допомагає уникнути якихось нереальних дедлайнів і накладання завдань одне на одне.
Під певне завдання блокуємо якусь кількість годин. Наприклад, з 11 ранку ви опрацьовуєте питання, що пов’язані з комунікацією, а з 12 до 13 – ваші робочі обов’язки й так далі згідно з видом діяльності.
Експериментуйте! Замальовуйте відповідний тайм-слот під певну задачу. Так ви бачитимете, що слід зробити. Це гарно виглядає, якщо у вас є набір маркерів або різноколірних ручок, тоді хронодекс надихає рухатися згідно з планом дня. Також ви можете ставити собі не лише завдання, які мусите виконати, а й блокувати час на відпочинок, ранкові ритуали. Також можете розробити свою індивідуальну систему позначення кольорів під типи завдань.
Я позначаю зустрічі одним кольором, перерви – іншим, а заплановані завдання третім. Таким чином я бачу скільки в мене зустрічей, який матиму рівень енергії, скільки перерв потребую і коли мені треба сфокусуватися на роботі.
Ви можете планувати по-своєму використовуючи матрицю Хоронодекс як графічну базу для відображення своїх планів.Особисто мене така візуалізація плану дня надихає. Закликаю вас експериментувати у плануванні, пробувати нове й створити власну систему, яка підійде вашому стилю життя у конкретний момент. Так ви будете отримувати задоволення від планування.
Планування – це лише інструмент створення життя в кайф.
Читайте також
Наші безкоштовні програми