Не шукай себе, а створюй: просто сказати, а як це зробити?

admin
Поділитись

10 років тому я не уявляла, що можна жити у гармонії з собою: не перейматися через майбутнє, не жалкувати за минулим, тішитися з того, що є, але при цьому працювати над здійсненням мрій. Тоді 21-річна я завершувала навчання в університеті, була в пошуці, стояла на роздоріжжі. Саме це стало точкою відліку: парадигма пошуку себе почала змінюватися на створення себе.

Слухайте аудіоверсію статті на сайті, це займе 9 хв. Підписуйтесь на нас у Google Podcasts.

Я  тоді працювала у фешн-індустрії та вважала себе доволі успішною. Йшла в темпі з усіма, робила речі які вважались крутими, але мене це привело лише до фізичного й емоційного вигорання. Вирішила, що треба змінити все: роботу, країну, оточення. Здавалося такі кардинальні зміни здатні вирішити те, як я почуваюся зараз. Тоді я виграла стипендію й поїхала навчатися в Індонезію. Минуло кілька місяців, фізичний стан відновився, але прийшло й усвідомлення: я прийшла у точку, з якої йшла, адже ми завжди беремо себе з собою.

Дивіться ефір з Танею Пилипчук на цю тему

ХТО Я?

Так постало питання “Хто я і куди мені йти?” Досвіду й можливостей стало ще більше, але знань куди рухатися не побільшало. Ми наступаємо на ці граблі тому, що соціальний тиск доволі значний: те якими ми маємо бути, яким має бути успішне і класне життя,  інформаційний шум. Усе це приглушує наш внутрішній голос настільки, що ми його перестаємо чути, а тому ми повертаємося у свою початкову точку.

Питання “Хто є я?” — це єдиний спосіб приборкати як внутрішній, так і зовнішній хаос.

Щоб вирішити цю ситуацію потрібно заглиблюватися. Як це зробити? У нас є зона нашого впливу — те, чим ми здатні керувати, зона поза межа нашого впливу — те, що не піддається нашому контролю. Якщо ми спрямовуємо свій ресурс на те, що у межах нашого впливу — це перший крок, який дозволяє просунутися у розумінні себе і налаштувати внутрішню гармонію. Поставте собі питання: Хто я без фільтра бачення моїх батьків, друзів та колег? А що я люблю? Які речі цінні для мене? Що важливе для мене у житті?

Відмежуватися від  фільтрів та уявлень про нас складно, адже вони з нами усе життя, та це можливо —  потрібні лиш час і практики усвідомленості. Рекомендую практикувати фрірайтинг. Наприклад, вранці просто почати писати, давати собі відповіді на питання “А що я люблю? Що для мене важливо? Заради чого я готова потерпіти тимчасовий дискомфорт, а чому я одразу скажу “НІ? “

З чого почати? Техніка вільного письма

Ця практика дозволить побачити більш цілісну картину, познайомитися із собою справжнім. Також це підштовхує нас до розуміння цінностей. Практикуйте коли є час.Так ми вчимося вести роздуми самі з собою у продуктивний спосіб. Це стає базою для майбутніх рішень.

Заглиблюватися  — це шукати рішення всередині, а не ззовні. 

ЩО МЕНІ РОБИТИ?

Якщо “Хто я” —  це про наше внутрішнє, то “Чим я хочу займатися?” — про зовнішнє. Саме на цьому моменті вмикаються усі наші блоки й “тарганці в голові”. Завдання кожної людини витягнути їх на зовні. Всередині вас є ЩОСЬ, чого чекає світ і це незалежно від того, наскільки успішними ви себе вважаєте. Ви мусите знайти спосіб проявити ці скарби у світ. Тоді це стає внутрішньо силою, перевертає уявлення про те, що ви можете, додає сміливості.

Ви маєте всередині себе заховані скарби. Елізабет Гілберт

Щодня нам відкриваються мільйони можливостей і лише ви оберете чому сказати “так”, а чому “ні”. Чим я хочу займатися — це не завжди питання про конкретну професію, частіше це про те, що я хочу нести у світ, а тому проявляти себе можна через різні види діяльності. Наприклад, ви хочете допомагати людям, вам це приносить реальний ресурс, тоді ви можете  бути волонтером, вчителем іноземної мови, власником бізнесу чи держслужбовець. 

Варто зрозуміти не ким я хочу бути професійно,  а що я хочу робити.

Якщо вас цікавить пошук свого покликання — зверніть увагу цей майстер-клас

img

Оцініть себе: сильні сторони, зони росту, що подобається виконувати, а що ні. Слід розуміти, що ці описи ми робимо НЕ раз на усе життя. Цілком ймовірно що за рік ця картинка зміниться, ви побачите себе по-новому і це є нормально. Такий процес нашого життя. Зараз не час, коли ми обираємо роботу й працюємо на ній до пенсії. Світ змінюється і ми змінюємося. Різний досвід роботи дозволяє нам пропрацьовувати різні наші грані й розширити горизонти бачення.

ДО ЧОГО Я ПРАГНУ?

Це вектор, що визначає наш рух, спрямовує сили й час. Стівен Кові писав: “Коли твої прагнення хибні, ніщо не буде правильним. Душевний спокій настає, коли  ваше життя протікає в гармонії з істинними принципами та цінностями. Іншого способу не існує”.

Краще прогрес, ніж ідеальність.

Проаналізуйте чи наближають цілі, які ви собі постали, до того, яким ви хочете бути у майбутньому. Коли дуже швидко рухаєтеся по драбині до своєї мети — перевірте чи ця драбина стоїть на правильній стіні. І навіть, якщо з’ясуєте, що йдете хибно — не панікуйте. Усвідомити це зараз куди краще, аніж прожити на автоматі так ще 10 років. 

Ви не можете знати наперед, що вам не підійде ця діяльність, тому пробуйте, але постійно проводьте “валідацію” цілей відносно  своїх цінностей. Визначайте свої цілі, пробуйте, аналізуйте і рухайтеся далі.

РУХ

Коли є розуміння себе, своїх прагнень, поставлені цілі, тоді важливо йти вперед. Для цього потрібні постійність та регулярність. Важливим моментом є рішучість, коли ми беремо відповідальність. Наприклад, не просто купити курс, а реально змінювати своє життя, що передбачає роботу над собою та регулярні практики. Саме так ви стаєте керманичем свого життя.

Без рішення й відповідальності за нього не буває результату.

Мабуть, це найскладніший крок, але тут допомагає правильне оточення. Буває нашої сили волі вистачає на 2 тижні, ми знаємо як правильно, але не робимо, коли ж є люди, з якими ми на одному ментальному рівні, то вони підсилюють, а не демотивують. 

Бажаю кожній знайти  те середовище, яке тільки сприятиме особистому росту.

ПАМ’ЯТКА ЯК СТВОРЮВАТИ СЕБЕ

  • відповісти на питання “Хто я?”
  • чим мені займатися?
  • які мої прагнення?
  • рухатися!
Якщо вам бракує структури в житті й ресурсного середовища — спільнота “Пошуршимо?” є саме таким місцем для жінок. Більше деталей на сайті.
Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.