Чому ми так хочемо подобатися іншим й що з цим робити?

admin
Поділитись

Дуже довго у житті я намагалася бути класною. Створювати класні речі, тусуватися з класними  людьми, робити так, аби вони почувалися добре в моєму оточенні;  жити так, щоб батьки були мною задоволені,  а бос казала мені “яка ти молодець”; усі довкола відзначали мої непересічні успіхи в кар’єрі.

У цей період життя  я намагалася бути усім найкращим для всіх, при цьому нічим конкретним для себе. Не дивно, що в результаті вийшло все не дуже весело: тотальне розпорошення, нерозуміння себе й свого шляху, розчарування в собі й у своєму оточенні, адже догодити всім неможливо, страждання від того, що не виправдала свої очікування в  одних ситуаціях, а в інших — страждати, що не була до кінця чесною з собою. 

Я називаю цей періодом становлення, бо він дав мені поштовх зрозуміти, що так жити — це не для мене. Це якесь хворе утопічне бажання “бути класною для всіх” абсолютно суперечить моїм уявленням “жити у злагоді зі своїми цінностями” або “бути вірною собі”.

Залежність від схвалення інших

Але як зупинитися? Насправді це досить п’янке відчуття, коли тебе вважають успішною, коли ти популярна, коли з тобою хочуть спілкуватися і захоплюються тим, що ти робиш. Попри те, що усвідомлюєш бутафорність і поверховість цих емоцій, вони додають кілька плюсиків до самооцінки та сприйняття себе. Саме на  відчуття  “схвалення” або “захоплення” підсідає  багато людей та бере його за фундамент власного світогляду та життєвих цілей. Соціальні мережі, лайки, поширення й оце “соціальне визнання” ще більше розпалює бажання робити так, щоб сподобатися. 

Не очікуйте оцінок від інших — формуйте довкола себе середовище підтримки. Хай це буде оточення, на яке можна опертися у важливу мить. Знайдіть людей, з якими ви будете рости, а не тішити своє “его” й приховувати комплекси. Саме таким місцем є спільнота саморозвитку для жінок “Пошуршимо?” Приєднуйтесь, якщо вам актуально!

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись

Ставте собі питання

У мене не було переломного моменту усвідомлення, що це не мій шлях і я прийшла до розуміння свого підходу більше еволюційно. Але почалося все з жахливого відчуття порожнечі у гарній обгортці. Адже зовні все було чарівно: я працювала в кльовій компанії, заробляла в рази більше, ніж мої однолітки, збиралася поїхати навчатися за кордон, купувала чудові подарунки друзями, відвідувала артвечірки та їздила на фестивалі, ходила на побачення і постійно мала кому подзвонити й що робити… Проте в моменти на самоті, або коли втома зашкалювала мене поглинала порожнеча: куди я біжу? що я роблю? хто я? чим я хочу займатися? яка моя позиція? 

Ми так багато фактів знаємо про світ, але так мало знаємо про себе самих.

І коли я повністю змінила своє середовище та оточення, поїхавши навчатися на іншу півкулю, то усвідомила що можу бути ким завгодно, але на цей момент уявлення не маю ким саме. Тобто я знала море фактів про все на світі, крім елементарних речей про саму себе: що мені по-справжньому подобається? в чому моє хобі? що я толерую, а що ні? куди я рухаюся? що для мене важливо? на що я ніколи не погоджуся? Всі відповіді були в тумані.

Не уникайте зустрічі з собою

Тоді починається найцікавіше — занурення. Порожнеча — це всього лише відсутність інформації й вона є наслідком того, що ми рідко зупиняємося і ставимо питання самим собі. Ми біжимо по колії та швидко хочемо вирішити мільйони питань. Все це так спритно, що ми відвикли зупинятися, бути в тиші та наодинці з собою. Часом нас це страшенно лякає, а часом приносить дискомфорт. Проте це єдиний шлях, щоб почуватися щасливою й бути за штурвалом власного життя.

Єдиний варіант не залежати від інших й проживати власне життя — це не боятися знайомства з собою.

Тому ніколи не пізно просто зупинитися, взяти блокнот та ручку і потихеньку почати знайомитися з собою. Адже попереду довга і цікава пригода і тільки від нас залежить, якими почуттями, виборами і рішеннями ми її наповнимо. 

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.