Хочу-можу-треба: формула як знайти роботу мрії та реалізувати себе

Anastasiya Makhniuk
Поділитись

Близько 9 років нашого життя ми проводимо на роботі! 8 годин у будні ми працюємо, це виходить 40 годин на тиждень й 1994 на рік, а якщо підсумувати 40 років трудового стажу вийде 79 760 годин. Звісно, цифри можуть різнитися у кожному індивідуальному випадку, з поправкою на свята, які ми так любимо, бути більшими чи меншими, але незмінне одне —  робота забирає багато часу.

Чи готові ви 9 років свого життя  займатися тим, чого не любите? Сподіваюся, ви погодитеся, що життя й наш особистісний потенціал надто цінні, аби марнувати його на ненависній роботі. Але як же зустріти  “ту саму” справу,  яка запалить вогник пристрасті між тобою і задачами? 

Насамперед треба знати що хочеш. Якщо ви не знаєте чого хочете, то не знайдете того, що вам потрібно. Єдиний спосіб почути голос серця — рефлексія. Самоаналіз, спілкування, проби й новий досвід допоможуть прокласти шлях до роботи мрії та реалізувати себе.

Хочу-можу-треба

Рекомендуємо читати книгу  “Кар’єра без драм і травм” від видавництва “Віхола”

Як побудувати кар’єру, не змарнувати своє життя, полюбити понеділки й розвиватися за власними правилами розповідають Анна Мазур та Настя Пасенко у книзі “Кар’єра без драм і травм”, що вийшла у видавництві “Віхола”.

Авторки діляться формулою, яка допоможе віднайти справу вашого життя та найбільш підходящий шлях для професійної самореалізації. 

“Хочу-можу-треба” — комбінація ваших бажань, вмінь та способів їх втілити. Щоб з’ясувати  які ж вони, Анна Мазур та Настя Пасенко пропонують три питання для саморефлексії.

№ 1 Чого я хочу?

У пошуках роботи мрії, бажайте не посади, а спосіб життя, яке вона вам зможе дати. Спробуйте уявити свій ідеальний день від початку до кінця. Коли ви прокидаєтеся, чи є у вас вранішня рутина, ви працюєте з дому чи їдете до офісу, ведете діяльність самостійно чи в команді, які задачі вирішуєте, що вас драйвить? Для підсилення ефекту вправи можна уявити, що ви уже забезпечені до кінця свого життя.

Потім спроектуйте  у своїй уяві “ту саму” справу, але не йдіть в атрибутику, а визначте, що від неї хочете отримати. Віддача від будь-якої роботи базується  на трьох основах:

  • Компенсація — необхідний мінімум, в яких входять зарплата, місце праці, соцпакет  і т.п.;
  • Винагорода — це ваш “плюс” до компенсації на кшталт бонусів, визнання, позвали й нагород;
  • Мотивація —  те, що допомагає вам щодня виконувати свою роботу: відчуття захищеності чи постійні виклики,  можливості розвитку… Тут все індивідуально.

Далі  на основі цих відповідей складіть список вимог та критеріїв, яким має відповідати ваша робота мрії. Ранжуйте  їх по пріоритетності й тримайте під рукою чи в голові 🙂 Потім коли будете переглядати різноманітні вакансії чи розглядати пропозиції співпраці, звіряйтеся зі своїм списком, це допоможе не “купитися” на тренди модних посад та вбереже від розчарувань у майбутньому. І звісно головне — підкаже, коли ви зустрінете “ту саму” роботу  вашої мрії.

№ 2 Що я можу?

З цим запитанням потрібна вже допомога залу 🙂 І не тому, що з боку краще видно, а через те, що ми схильні себе недооцінювати. До того ж професійна самореалізація неможлива без людей: нас наймають або ми когось наймаємо, оплачуємо та купуємо послуги  або будь-яким іншим чином люди визнають цінність наших умінь та навичок.

Щоб визначити свої “можу” попросіть про відгук у свого безпосереднього керівника на роботі, аби він відзначив що ви правильно робите, а де ще варто “підтягнутися” Виступили на конференції, провели лекцію у прямому ефірі? Запитайте про враження в учасників заходу та його організаторів.

 Ще авторки книги пропонують метод “зворотний зв’язок 360”. Для цього слід підготувати анонімну гугл-форму з питаннями:

  • Що, на ваш погляд, у мене виходить добре? Які в мене сильні риси?
  • З якими питаннями ви звернулися б до мене по пораду? Чим я можу бути вам корисна?
  • Які ви бачите для мене зони розвитку?Що мені потрібно змінити, чого навчитися?

Надішліть цю форму своїм колегам (ексам й нинішнім), керівництву, партнерам чи клієнтам. Фідбек від людей, які знають вас як професіонала дадуть вам актуальні уявлення про свої soft and hard skills.

І все ж зайвим не буде трішки самокопання. Проведіть своєрідну інвентаризацію досвіду: випишіть усі свої навчання, курси, участь в майстер-класах та конференціях, досвід  стажування й роботи на різних посадах та фірмах.

Але боронь Боже, надсилати ці списки у якості резюме! Використайте ці знання про себе правильно.

№ 3 Що потрібно ринку?

Щоб улюблена справа не існували на рівні хобі, а приносила прибуток, потрібно під неї знайти ринкову нішу — проаналізувати поточні й майбутні можливості, запит ринку та перспективи розвитку.  Як це зробити?

Почніть з реєстрації у Linkedin й підписки на професійні групи; стежте за порталами з вакансіями, оцінюйте вимоги до кандидата й пропоновану зарплату; читайте сайти присвячені професійному розвитку та кейсам, звертайте увагу на аналіз й прогнози розвитку ринку праці.

Корисними будуть поради від кар’єрного консультанта, не соромтеся звертатися до цих фахівців по допомогу. Вони оперативно проведуть інвентаризацію вашого досвіду,  проаналізувати наявні варіанти й підкажуть як скласти “смачне” резюме.

Також у спільноті саморозвитку “Пошуршимо?” є онлайн майстер-клас “Кар’єрний план” від кар’єрної консультантки Уляни Ходорівської. 5 відеоуроків розкажуть як правильно бажати, чому цифрові мрії у професійному житті — зло та  як планувати свій ріст у світі, що постійно змінюється. Детальніше тут >>>

Ці прості дії допоможуть по шматочках скласти реалістичне уявлення про реалізацію вашої справи і її “вихлоп” на ринку.

Підсумок

Знайте чого хочете, розумійте які навички та дії допоможуть реалізувати їх, оцінюйте чи потрібні ваші послуги/продукти іншим людям. Тоді свою роботу мрії ви впізнаєте серед тисячі різноманітних вакансій та спокусливих пропозицій. А віднайшовши її,  ви проживете (чи то пропрацюєте) 9 років  у своє задоволення й з користю для інших. 

Якщо вам відгукнулася ця стаття — залиште коментар та поширте її у соцмережах.
Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.