1 045
7 хв
13 Січня, 2022
Близько 9 років нашого життя ми проводимо на роботі! 8 годин у будні ми працюємо, це виходить 40 годин на тиждень й 1994 на рік, а якщо підсумувати 40 років трудового стажу вийде 79 760 годин. Звісно, цифри можуть різнитися у кожному індивідуальному випадку, з поправкою на свята, які ми так любимо, бути більшими чи меншими, але незмінне одне — робота забирає багато часу.
Чи готові ви 9 років свого життя займатися тим, чого не любите? Сподіваюся, ви погодитеся, що життя й наш особистісний потенціал надто цінні, аби марнувати його на ненависній роботі. Але як же зустріти “ту саму” справу, яка запалить вогник пристрасті між тобою і задачами?
Насамперед треба знати що хочеш. Якщо ви не знаєте чого хочете, то не знайдете того, що вам потрібно. Єдиний спосіб почути голос серця — рефлексія. Самоаналіз, спілкування, проби й новий досвід допоможуть прокласти шлях до роботи мрії та реалізувати себе.
Як побудувати кар’єру, не змарнувати своє життя, полюбити понеділки й розвиватися за власними правилами розповідають Анна Мазур та Настя Пасенко у книзі “Кар’єра без драм і травм”, що вийшла у видавництві “Віхола”.
Авторки діляться формулою, яка допоможе віднайти справу вашого життя та найбільш підходящий шлях для професійної самореалізації.
“Хочу-можу-треба” — комбінація ваших бажань, вмінь та способів їх втілити. Щоб з’ясувати які ж вони, Анна Мазур та Настя Пасенко пропонують три питання для саморефлексії.
У пошуках роботи мрії, бажайте не посади, а спосіб життя, яке вона вам зможе дати. Спробуйте уявити свій ідеальний день від початку до кінця. Коли ви прокидаєтеся, чи є у вас вранішня рутина, ви працюєте з дому чи їдете до офісу, ведете діяльність самостійно чи в команді, які задачі вирішуєте, що вас драйвить? Для підсилення ефекту вправи можна уявити, що ви уже забезпечені до кінця свого життя.
Потім спроектуйте у своїй уяві “ту саму” справу, але не йдіть в атрибутику, а визначте, що від неї хочете отримати. Віддача від будь-якої роботи базується на трьох основах:
Далі на основі цих відповідей складіть список вимог та критеріїв, яким має відповідати ваша робота мрії. Ранжуйте їх по пріоритетності й тримайте під рукою чи в голові 🙂 Потім коли будете переглядати різноманітні вакансії чи розглядати пропозиції співпраці, звіряйтеся зі своїм списком, це допоможе не “купитися” на тренди модних посад та вбереже від розчарувань у майбутньому. І звісно головне — підкаже, коли ви зустрінете “ту саму” роботу вашої мрії.
З цим запитанням потрібна вже допомога залу 🙂 І не тому, що з боку краще видно, а через те, що ми схильні себе недооцінювати. До того ж професійна самореалізація неможлива без людей: нас наймають або ми когось наймаємо, оплачуємо та купуємо послуги або будь-яким іншим чином люди визнають цінність наших умінь та навичок.
Щоб визначити свої “можу” попросіть про відгук у свого безпосереднього керівника на роботі, аби він відзначив що ви правильно робите, а де ще варто “підтягнутися” Виступили на конференції, провели лекцію у прямому ефірі? Запитайте про враження в учасників заходу та його організаторів.
Ще авторки книги пропонують метод “зворотний зв’язок 360”. Для цього слід підготувати анонімну гугл-форму з питаннями:
Надішліть цю форму своїм колегам (ексам й нинішнім), керівництву, партнерам чи клієнтам. Фідбек від людей, які знають вас як професіонала дадуть вам актуальні уявлення про свої soft and hard skills.
І все ж зайвим не буде трішки самокопання. Проведіть своєрідну інвентаризацію досвіду: випишіть усі свої навчання, курси, участь в майстер-класах та конференціях, досвід стажування й роботи на різних посадах та фірмах.
Але боронь Боже, надсилати ці списки у якості резюме! Використайте ці знання про себе правильно.
Щоб улюблена справа не існували на рівні хобі, а приносила прибуток, потрібно під неї знайти ринкову нішу — проаналізувати поточні й майбутні можливості, запит ринку та перспективи розвитку. Як це зробити?
Почніть з реєстрації у Linkedin й підписки на професійні групи; стежте за порталами з вакансіями, оцінюйте вимоги до кандидата й пропоновану зарплату; читайте сайти присвячені професійному розвитку та кейсам, звертайте увагу на аналіз й прогнози розвитку ринку праці.
Корисними будуть поради від кар’єрного консультанта, не соромтеся звертатися до цих фахівців по допомогу. Вони оперативно проведуть інвентаризацію вашого досвіду, проаналізувати наявні варіанти й підкажуть як скласти “смачне” резюме.
Також у спільноті саморозвитку “Пошуршимо?” є онлайн майстер-клас “Кар’єрний план” від кар’єрної консультантки Уляни Ходорівської. 5 відеоуроків розкажуть як правильно бажати, чому цифрові мрії у професійному житті — зло та як планувати свій ріст у світі, що постійно змінюється. Детальніше тут >>>
Ці прості дії допоможуть по шматочках скласти реалістичне уявлення про реалізацію вашої справи і її “вихлоп” на ринку.
Знайте чого хочете, розумійте які навички та дії допоможуть реалізувати їх, оцінюйте чи потрібні ваші послуги/продукти іншим людям. Тоді свою роботу мрії ви впізнаєте серед тисячі різноманітних вакансій та спокусливих пропозицій. А віднайшовши її, ви проживете (чи то пропрацюєте) 9 років у своє задоволення й з користю для інших.
Читайте також
Майстер-класи, що допоможуть пережити війну