Не живи через силу: 4 поради як відновити свій ресурс

Anastasiya Makhniuk
Поділитись

У кожного з нас бувають періоди в житті, які виснажують фізично й ментально. Ми почуваємося втомленими, побутова рутина вимагає надзусиль і навіть справи, які раніше приносили радість, робляться попри “не можу”.  Як припинити жити через силу й почуватися в ресурсі? Пропоную кілька порад для турботи про себе.

№1 “Забезпечте базу”

Коли батарейка сіла  — найважливіше забезпечити  підтримку організму. Це комплексна порада, яка включає в себе їжу, сон й фізичну активність.

Не буду унікальна, коли скажу “ми — те, що їмо”. Про те що і як споживати знають усі, тому я просто тут змовницькі підморгну, а ви перевірите свій раціон на відповідність канонам збалансованого й різноманітного харчування.

Зверну більше вашої уваги на деякі аспекти сну й фізичної активності. Ми частенько піддаємося спокусі емоційного задоволення навіть, якщо воно конфліктує зі станом організму. Зізнавайтеся, скільки разів ви дивилися фільми до першої ночі, хоча розуміли, що вранці вам буде “хана”? А це входить до категорії тих моментів, коли треба пересилити себе й віддати пріоритет своєму тілу. 

Під фізичною активністю люди найчастіше розуміють спорт. Але важливі не просто тренування для красивої фігури, а й активність у задоволення: піші прогулянки, пробіжки лісом, плавання на озері чи морі, “покатушки” велосипедом. Усе це дозволяє тримати тіло у формі, стимулювати енергію і дарує ще позитивні емоції. Таким чином зміцнює вас фізично й психологічно водночас.

№ 2 “G.L.A.D.”

Це одна із кишенькових практик майндфулнесу, яка навчає помічати хороші моменти, виявляти вдячність й проживати радість щодня. Практика складається з 4 кроків:

1. G – gratitude — вдячність. Подумайте за що ви сьогодні можете подякувати. Підходять навіть такі прості речі, як їжа чи вода, дах над головою чи кілька прочитаних сторінок книги.  

2. L – learning — навчання новому. Відзначте одну нову річ, про яку ви  дізналися. Це може бути будь-який факт, щось  про себе або про іншу людину. Наприклад, зрозуміли те, що перевтомились або помітили, що біля дому розцвіли квіти. 

3. A – accomplishment — досягнення. Згадайте одне досягнення, яке зробили сьогодні. Можливо, підлили вазони, випили склянку води вранці чи просто виспались. 

4. D – delight – захоплення. Пригадайте, що сьогодні подарувало вам сміх, радість чи зворушення. Для прикладу: захід сонця, обійми коханої людини або звичайний жарт. 

Специфіка цієї практики в тому, що вам не потрібні особливі умови чи багато часу. Ви можете її використовувати на роботі, по дорозі додому, в машині чи миючи посуд, адже вона займає усього кілька хвилин.

Про цю практику дізналася у спільноті “Пошуршимо?” від Марти Чорної, яка є спеціалісткою з нутриціології й тренеркою з йоги. Також вона створила два майстер-класи на платформі: “Ресурсність” та “Антистрес”.

Якщо вам актуальна тема фізичного й ментального здоров’я рекомендую пройти МК “Ресурсніть”. На лекціях ви зрозумієте які заняття дають ресурс саме вам та як менеджити свій рівень енергії.

Подбайте про свій ресурс — пройдіть цей майстер-клас

img

№ 3 “Розхламлення”

Розвантажити простір навколо себе — це шлях звільнення, який йде від зовнішнього до внутрішнього. Захаращена квартира вимагає купу час й сил на прибирання, забитий файлами комп’ютер і смартфон відбирає багато уваги і розконцентровує, зайвий одяг і взуття “витягують” з нас додаткові рішення. Хаос навколо штовхає до компульсивних і необдуманих кроків.

“Чим меншим ми володіємо, тим легше його організовувати і тримати в порядку. Якщо ви краще проведете зайву годинку за цікавою книгою чи власним проектом замість прибирання – спробуйте цей підхід, він вивільнює неймовірну кількість часу!” — переконує Марія Федорова, авторка майстер-класів “Викинь мотлох” і “Мінімалізм”  у спільноті “Пошуршимо?”

Спробуйте по-тихеньку розчищати свій життєвий простір. Можливо, не одразу, але з часом ви помітите, що стали спокійніші та  маєте більше сил і часу.

Детальніше як почати процес розхламлення, які є підводні камені розповідає Марія  у статтях “Мінімалізм – цінність дійсно важливого” та “Мінімалізм: як стати щасливішим, позбувшись зайвого?”

№ 4 “Аналіз й план Б”

Щоб життя на повну, слід визначити “пожирачів” енергії, зрозуміти куди діваються наші сили й що з цим робити. На думку одразу спадає побут: прибирання, закупи, готування, прання, догляд за дітьми. Та хатня рутина — це частина нашого життя, яка більше-менше піддається оптимізації за допомогою правильного планування, графіку й делегування. А ще тут в нагоді стане порада “розхламлення”. 

Але бувають і “системні збої”: хвороба вас самих чи близької людини, що потребує догляду; безсонна ніч через робочий проєкт; зламана автівка, яка переінакшила графік й бюджет сім’ї.

Звісно, проблеми не завжди вдається передбачити, виспатися й відпочити наперед теж неможливо. Проте в нагоді може стати “План Б”. Це список справ, які допоможуть вам поступово повернутися у звичний ритм й наростити внутрішні сили. Можна навіть скласти сценарії на тиждень, вказавши що саме і в якій послідовності ви будете робити, скільки часу на яке заняття вам потрібно, чия допомога вам потрібна, адреси й телефони закладів чи спеціалістів.

На перший погляд, може здатися що то вже “занадто”, але на практиці, у моменти, коли все йде не так, оці заголовлені наперед “пункти 1, 2, 3..” дуже допомагають вам самим і вашим близьким. Знаючи свій план Б, ви звільняєтеся від додаткової тривожності, є чітке розуміння як піклуватися про себе і коли ви знову будете у строю.

Звісно, порад, технік і самовинайдених хитрощів як відновити ресурс може бути маса. Діліться своїми у коментарях. Якщо відгукнулася стаття поділіться нею у соцмережах.
Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.