Чи існує диво 5 ранку? Мій експеримент і висновки

admin
Поділитись

Як ранкові підйоми можуть вплинути на рівень усвідомленості, продуктивності й швидкість виконання цілей? Як почати прокидатися раніше й при цьому добре почуватися? Почну зі своєї історії.

Слухайте аудіоверсію статті на сайті, це займе 10 хв. Підписуйтесь на нас у Google Podcasts.

2 роки тому я працювала  в ІТ- компанії і збагнула, що в мене ступор в реалізації власного проєкту – платформи саморозвитку “Пошуршимо?”. Уже кілька років я знаю чого хочу, але через повну зайнятість на основній роботі, не можу реалізувати “Пошуршимо?” так, як того хочу.

Я усвідомила: настав момент, коли треба вирішити, що змінюю зараз, аби отримати зміни в майбутньому. Інакше я  далі працювала б на роботі й ніяк не рухалася у напрямку реалізації проєкту своєї мрії. Тому я зробила експеримент: ціле літо прокидалася о 5 ранку, вранішній час присвячувала собі й власним цілям.

Якщо хочеш щось змінити у майбутньому, то будь готовий робити щось інакше зараз.

Як це було? 

Ідея прийшла після прочитання книги Гела Елрода “Чудовий ранок”. Гадаю, про нього ви чули, якщо ні – зверніть увагу. Він першим показав філософію ранкових підйомів. У чому ж суть? Саме ранковий час – це час без відволікання, бо зазвичай усі сплять. От його ви можете організувати для себе. Якщо захочете приділіть увагу ритуалам усвідомленості, цілям чи спорту.

Мені ідея ранкових прокидань відгукнулося, тому що катастрофічно бракувало часу на усвідомлений початок дня й реалізацію власного проєкту. Тому всеньке літо я прокидалася о 5 ранку й отримала час на свою рутину, як пише Гел Елрод. Створила такий план, де годину виділяю на фрірайтинг, усвідомлений початок дня, йогу, каву, роздуми. Дві години приділяла розвитку платформі “Пошуршимо?”, а коли пробивала восьма година, то їхала на роботу.

Прокидання о 5 ранок протягом літа. Мої результати.

Фактично за 3 місяці я змогла запустити головний продукт  “Пошуршимо?” – спільноту  для жінок. Це стало моїм особистим проривом, саме завдяки цьому ви можете зараз читати мої дописи чи дивитися відео.

Чому це спрацювало?

Тому що я  визначила конкретний час, коли мене ніхто не відволікає; усвідомила, що зміни слід робити вже зараз і почала регулярно прокидатися о 5 ранку.

Скажу одразу, після досягнення своє мети – запуску спільноти, я не продовжила практику вранішніх підйомів, а почала шукати власний підхід.  

Зі свого досвіду пропоную вам кілька лайфхаків, які допоможуть налаштувати ранкову рутину без стресу від сигналу будильника о 5 ранку, дозволять бути продуктивними й усвідомленого від початку дня.

 7 лайфхаків для тих, хто хоче прокидатися вранці

1. Придумайте ціль

Усвідомте заради чого вам треба прокидатися вранці. Якщо вагомої причини немає, то на другий-третій день мотивація згасне.

2. Візьміть книгу про ранкові підйоми

Виділяйте 10-15 хвилин вранці на читання книжки. У ній ви знайдете відповіді на свої питання, вам відгукнуться якісь поради, що будуть актуальними прямо зараз. Я рекомендую “Чудовий ранок” Гела Елрода та “Диво п’ятої ранку” Джефа Сандерза.

3. Йдіть до сну раніше

Не можна прокидатися рано вранці шляхом скорочення часу сну. Вам слід налаштувати графік, аби лягати спати раніше. Це головна запорука для продовження практики ранкових підйомів.

4. Не відкладайте будильник

Ставте будильник далеко, щоб вам довелося встати, аби його вимкнути. Для сигналу обирайте мелодію, яку хочеться слухати. Це не дасть довготривалого ефекту, але якщо трек вам подобається, то ви не захочете його вимикати.

5. Випийте склянку води

Поставте горня води біля ліжка або щось інше, що змотивує вас сповзти з постелі. Тому що перші 2 тижні буде непросто, але наступні результати вас порадують.

6. Виконуйте ранкові ритуали

Вони є великою частиною вранішніх підйомів. Якщо ви прокидаєтеся рано-вранці, то вам уже треба знати чим зайнятися. Імпровізація не вдасться, вам захочеться повернутися у ліжко під теплу ковдру. Слід запланувати ритуали наперед. У моєму випадку це була година фрірайтингу й кілька годин роботи над поставленою метою.

7. Не вмикайте гаджети й інтернет

У період ранкової рутини, краще обійдіться без телефону й лишіться на одинці з собою.

І прошу: не змушуйте своїх ближніх прокидатися з вами о 5 ранку, ліпше надихніть їх своїм прикладом!

Чому я вже не прокидаюся о 5 ранку?

Для мене прокидатися о п’ятій означає йти до сну о дев’ятій вечора. А це обмежує моє спілкування в сім’ї, що мені дуже не подобається. Тому зараз я підтримую баланс: спілкуюсь зі своєю сім’єю і виконую ранкові ритуали. Це абсолютно нормально! Проте якщо  хочу досягти контерної мети й для цього мені потрібно сфокусуватися, можу повернутися до практики ранкових підйомів, адже я розумію як це в мене працює. Закликаю спробувати як це працює у саме у вас!

Ранкові прокидання не обов’язково мають бути такими, як це описала я. Але мої поради – це чудовий спосіб сфокусуватися на чомусь одному й отримати конкретний результат у досягненні бажаного! А сама платформа і спільнота саморозвитку “Пошуршимо?” – реальне цьому підтвердження.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.