Роби менше – отримуй більше. Як працює есенціалізм в житті й на роботі?

admin
Поділитись

Яким було б життя якби ми враховували два принципи есенціалізму? Перший принцип – це робити менше, але з кращими результатами. Так-так, вам не привиділося. А другий постулат про те, що бути зайнятим  не означає робити щось дійсно важливе.

Слухайте аудіоверсію статті, це займе 6 хв. Підписуйтесь на нас у Google Podcasts.

Я не замислювалася над цими питаннями аж доки не прочитала книгу “Коротко і по суті” Грега Маккеона, де описана теорія есенціалізму. Це розподілило моє життя на ДО і ПІСЛЯ, тому що я зробила три ключових висновки.

Есенціалізм – це мудро інвестувати свій час та енергію, аби бути найефективнішим у найважливіших справах.

Читайте огляд книги “Коротко і по суті” Грега Маккона: частина 1 “Як виділити головне і не розпорошуватися” й частина 2 “Стережіться убогості зайнятого життя”.

ВИСНОВОК № 1

НЕ МОЖНА ВСТИГНУТИ ВСЕ

Ми не можемо усе встигати. Стоп! Як це? Я тільки те й роблю, що  намагаюся втиснути усі можливі завдання у свій графік, аби жити повним життям і якщо не роблю цього, то почуваюся розчарованою, переживаю відчуття, що недостатньо працюю. Але у світі можливостей, знань, людей є куди більше, аніж нашого часу й внутрішніх ресурсів, аби це опрацювати й прожити. Думка про це змушує розслабитися. Бо, може, я таки не хочу встигати все? Може, варто встигати лише те, що дійсно важливе?

Це мене звільнило від переживання синдрому втрачених можливостей і бажання бігти, і щоб у добі було більше часу, аніж є. Прийняти факт, що встигнути все неможливо, але можна вибирати те значуще, що можна встигнути, дуже тішить.

дивітьтся відеоверсію статті про есенціалізм

ВИСНОВОК № 2

БІЛЬШЕ ЗУСИЛЬ НЕ ОЗНАЧАЄ УСПІХ

Більше докладених зусиль не обов’язково дають більше результату чи успіху. Для мене це був шок, адже я люблю працювати, іншими словами – хронічний трудоголік.  Ще  з дитинства я була впевнена у тому, що чим більше ми працюємо, тим крутіший у нас буде результат і лише так можна досягти успіху. Але працювати можна по-різному й закон Парето ніхто не скасував.

Закон Парето: 20% зусиль приносить 80% результату.

Почати практикувати ці знання у житті, вчитися відділяти важливе від неважливого, почати концентруватися на цих 20% задач – це дає ВАУ ефект у житті. Адже ми перестаємо розпорошуватися й досягаємо успіху, докладаючи менше зусиль. Вам це може звучати як утопія, але я це практикую і в особистому житті, і в бізнесі, у розвитку проєкту “Пошуршимо?” і знаю одне – це точно працює!

ВИСНОВОК № 3

НАША ЕНЕРГІЯ ОБМЕЖЕНА

Я завжди було переконана, що запас енергії у нас нескінченний, але насправді нашу ресурси обмежені. Якщо ми їх витрачаємо на щось – значить їх треба і поповнити. Я подумала: “А як я відновлюю свою енергію? Може, запланувати відпочинок?”. Так почала говорити про створення продуктивного життя в кайф. Адже ми не живемо однією роботою і не хочемо перетворювати наше життя у список справ. Ми бажаємо  досягати важливі для нас цілі й кайфувати на шляху до них.  Власне думки Грега Маккеона, есенціалізм допомогли мені втілювати ці слова на практиці.

Але це одразу не працює. Їх слід по кроках вводити у своє життя, щоб витрачати його на те, що дійсно для нас цінне і має значення.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.