665
7 хв
23 Лютого, 2021
Яким було б життя якби ми враховували два принципи есенціалізму? Перший принцип – це робити менше, але з кращими результатами. Так-так, вам не привиділося. А другий постулат про те, що бути зайнятим не означає робити щось дійсно важливе.
Слухайте аудіоверсію статті, це займе 6 хв. Підписуйтесь на нас у Google Podcasts.
Я не замислювалася над цими питаннями аж доки не прочитала книгу “Коротко і по суті” Грега Маккеона, де описана теорія есенціалізму. Це розподілило моє життя на ДО і ПІСЛЯ, тому що я зробила три ключових висновки.
Есенціалізм – це мудро інвестувати свій час та енергію, аби бути найефективнішим у найважливіших справах.
Читайте огляд книги “Коротко і по суті” Грега Маккона: частина 1 “Як виділити головне і не розпорошуватися” й частина 2 “Стережіться убогості зайнятого життя”.
Ми не можемо усе встигати. Стоп! Як це? Я тільки те й роблю, що намагаюся втиснути усі можливі завдання у свій графік, аби жити повним життям і якщо не роблю цього, то почуваюся розчарованою, переживаю відчуття, що недостатньо працюю. Але у світі можливостей, знань, людей є куди більше, аніж нашого часу й внутрішніх ресурсів, аби це опрацювати й прожити. Думка про це змушує розслабитися. Бо, може, я таки не хочу встигати все? Може, варто встигати лише те, що дійсно важливе?
Це мене звільнило від переживання синдрому втрачених можливостей і бажання бігти, і щоб у добі було більше часу, аніж є. Прийняти факт, що встигнути все неможливо, але можна вибирати те значуще, що можна встигнути, дуже тішить.
Більше докладених зусиль не обов’язково дають більше результату чи успіху. Для мене це був шок, адже я люблю працювати, іншими словами – хронічний трудоголік. Ще з дитинства я була впевнена у тому, що чим більше ми працюємо, тим крутіший у нас буде результат і лише так можна досягти успіху. Але працювати можна по-різному й закон Парето ніхто не скасував.
Закон Парето: 20% зусиль приносить 80% результату.
Почати практикувати ці знання у житті, вчитися відділяти важливе від неважливого, почати концентруватися на цих 20% задач – це дає ВАУ ефект у житті. Адже ми перестаємо розпорошуватися й досягаємо успіху, докладаючи менше зусиль. Вам це може звучати як утопія, але я це практикую і в особистому житті, і в бізнесі, у розвитку проєкту “Пошуршимо?” і знаю одне – це точно працює!
Я завжди було переконана, що запас енергії у нас нескінченний, але насправді нашу ресурси обмежені. Якщо ми їх витрачаємо на щось – значить їх треба і поповнити. Я подумала: “А як я відновлюю свою енергію? Може, запланувати відпочинок?”. Так почала говорити про створення продуктивного життя в кайф. Адже ми не живемо однією роботою і не хочемо перетворювати наше життя у список справ. Ми бажаємо досягати важливі для нас цілі й кайфувати на шляху до них. Власне думки Грега Маккеона, есенціалізм допомогли мені втілювати ці слова на практиці.
Але це одразу не працює. Їх слід по кроках вводити у своє життя, щоб витрачати його на те, що дійсно для нас цінне і має значення.
Читайте також
Наші безкоштовні програми