Наше «сьогодні» — це сукупність наших «учора». Історія учасниці спільноти

Лип'ятських Анна
Поділитись

Ми розпочали осінь історією Ольги Тараненко про інструменти для саморозвитку та поділилися рецептом неймовірно смачного гарбузового пирога. Сподіваємося, що інструменти вже у вашому арсеналі, а смаколик став улюбленим, і знайомимо з ще однією учасницею «Пошуршимо?» На зв’язку Галина Сафроньєва — розповідає про свої роки зі спільнотою: шлях від перфекціонізму до розуміння власних потреб, улюблені майстер-класи та переосмислення популярного наразі self-help підходу. Наприкінці як завжди бонус — трійка улюблених книжок для поповнення вашого reading list.

Галя — викладачка англійської мови, тренерка з працевлаштування в ГО «Платформа трансформації» та ведуча книжкового клубу у спільноті «Пошуршимо?». Обожнює книги і вільний час проводить за читанням.

Не випадковий Google-запит

Серпень 2018 року виявився для Галі насиченим: вона погодилася на додаткову посаду на роботі, от-от мала одружитися і роздумувала над тим, як без втрат поєднати різні сторони свого життя. Вбиваючи у пошуковик ключові слова — «способи планування», «матриця тайм-менеджменту», «ефективне планування», дівчина натрапила на сторінку «Пошуршимо?» з оголошенням про перший набір учасниць у спільноту та без вагань долучилася.

«Так вийшло, що я зі спільнотою від першого дня її існування — принаймні у такому форматі, як її знають більшість із учасниць, — розповідає Галя. — Знаю, що багато дівчат, які тут теж від початку, спершу користувалися планерами чи стежили за travel-блогом Тані*, а у мене все вийшло спонтанно. При цьому я не вірю в збіги і люблю повторювати, що події не вирішують самі, як їм ставатися, тож переконана, що наша зустріч була не випадкова».

*Таня Пилипчук, засновниця платформи й спільноти саморозвитку «Пошуршимо?». Експертка в темі планування й продуктивності. Авторка низки майстер-класів про самоорганізацію, усвідомлене планування й схожі теми.

Цієї осені спільнота відсвяткувала день народження — три роки існування, а Галя разом із нею раділа трьом рокам формуючого досвіду: «Коли я приєдналася до платформи, моїм першочерговим запитом було планування. Минав час, а з ним змінювалися і кристалізувалися мої потреби. Відчуваю, що виросла за ці роки, ліпше зрозуміла себе, стала вибірковішою у ставленні до контенту, який споживаю. Наразі найбільше ціную спільноту за дружнє коло і неповторність кожної з її учасниць».

*Проект «Пошуршимо?» народився у 2012 році як щоденник засновниці Тані Пилипчук про подорожі Азією. Проте усвідомлення, що себе неможливо знайти, а лише створити, підштовхнуло до розкриття й інших тем. Так почали з’являтися статті про самопізнання та особистісний розвиток, огляди книг, інтерв’ю, а згодом була створена спільнота для жінок. За ці роки «Пошуршимо?» еволюціонував у платформу саморозвитку № 1 для жінок в Україні. Більше про шлях проекту та роботу команди читайте тут >>>

Проходити не всі майстер-класи — це нормально

Роздумуючи, чи вступати до спільноти, дівчата нерідко запитують про те, скільки часу потребують активності у ком’юніті і чи важко встигати їх виконувати. Досвід Галі показує, що відповідь на це запитання не така й важлива: спільнота — це середовище з купою інструментів і можливостей, її можна використовувати так, як вам хочеться і як зручно. До то ж формат роботи в спільноті може змінюватися, і це — нормально.

«Я за натурою перфекціоністка, тож спочатку ретельно проходила кожен майстер-клас, тільки-но він з’являвся. Лише згодом я зрозуміла, що це не обов’язково, і найперше треба відштовхуватися від власних потреб. Наразі я пропрацювала лише частину доступних матеріалів, але мене це не пригнічує, бо тепер я чую себе і відчуваю, чи суголосна певна тема моєму внутрішньому стану».

Три останні роки у Галиному житті були динамічними: вона змінювала роботу, переїздила за кордон, потім поверталася до України і заново облаштовувала своє життя. Періодами вона була не надто активною у ком’юніті, та попри це воно залишалося для неї зоною розвитку і підтримки: «Зараз я ведуча книжкового клубу “Пошуршимо”, пишу матеріали для блогу спільноти, але було й по-іншому — під час мого волонтерства у Бельгії на спільноту бракувало ресурсу. Для мене це про те, що ми різні у різних ситуаціях, і вступ до спільноти не накладає на вас ніяких зобов’язань — це простір для росту, а не для обмежень».

Синергічний ефект спільноти

У спільноті Галя збагнула цінну для себе річ: ми — сума усіх попередніх доданків. Наше «сьогодні» — це сукупність наших «учора», ніби губка ми всотуємо установки наших батьків, бабусь та дідусів. Ця думка наклалася на розуміння того, як працює спільнота: ти не просто проходиш майстер-клас за майстер-класом, натомість виникає синергія — опрацьоване складається докупи, зі знань формуються звички, а з нових звичок постаєш вже змінений ти.

«Однією з поворотних точок для мене став майстер-клас Ірини Юськової “Любов до себе”. Він змусив по-іншому поглянути на себе і звернути увагу на типові сценарії власної поведінки. Також експертка показала, як ми переймаємо поведінкові моделі від своїх близьких. Так я помітила, що ставлення мого чоловіка до мене багато в чому перегукується з тим, як улаштовані взаємини у його батьків. Це цікавий простір для самодослідження та внутрішньої роботи», — розповідає учасниця спільноти.

Цікавить майстер-клас?

img

Зміни відбуваються з тими, хто вміє чекати

«Ми чудово розуміємо, що будь-які зміни потребують часу, та все одно нерідко потрапляємо на гачок ідеї про чарівну пігулку. Мовляв, сьогодні пройшов майстер-клас із фінансової грамотності, і вже завтра зникнуть усі проблеми з грішми. Спільнота вкотре нагадала, що таких див не буває. Проте бувають дива інші! Пам’ятаю, ми разом із чоловіком збиралися у відпустку, я складала валізу і помітила, що мимоволі згортаю речі рулончиками. І тут я збагнула, що саме так нас вчила Марі Шандура на майстер-класах “Мінімалізм” та “Викинь мотлох”. Тепер, коли я проходжу чергове заняття, то знаю, що чекати доведеться місяць чи навіть два-три, але зміни обов’язково дадуть про себе знати», — ділиться Галя.

Ще один із майстер-класів, що став для Галі прикладом поступових змін — це «Їжа, мозок та IQ» від Алекс Буц: «Раніше я думала, що неправильне харчування це далека для мене тема. Й справді — якщо ти не їси фастфуд і не маєш проблем зі здоров’ям, то все гаразд. Проте все складніше! Наприклад, експертка дала зрозуміти, як часто люди почуваються втомленими посеред робочого дня лише через те, що обрали поганий сніданок. Тепер я ліпше розумію потреби свого тіла, знаю, як наситити мозок, щоб бути продуктивною. У моєму житті з’явилося кілька важливих звичок — щоденні кроки, постійний рух, багато овочів. І найважливіше — розуміння, що це не активність на місяць доки проходиш майстер-клас, це зміна мислення і твій новий спосіб життя».

Звільніться від зайвого на майстер-класі

img

Чому концепція self-help потребує розширення

На думку Галі, спільнота цінна ще й тим, що дає змогу не тільки беззастережно приймати ідеї і підходи, які озвучують експерти, а й конструювати свої. «Під час проходження майстер-класу “Внутрішня сила” від коучині Анни Петрової я зрозуміла, що у мене може бути свій шлях, і він не обов’язково збігатиметься з тим, який пропонує спікер. Після ефіру я мала двояке враження: багато корисних технік та методик для особистісного росту, гарний виклад, цікавий матеріал про пошук внутрішніх ресурсів, проте чогось бракує. Врешті я зрозуміла, в чому річ: Анна пропонувала у саморозвитку та подоланні труднощів опиратися тільки на себе, тоді як я переконана, що людині не обійтися без підтримки інших людей та без віри у Бога», — розповідає Галя.

Дівчина вважає, що будь-хто може потрапити у ситуацію, коли суто внутрішнього ресурсу замало: «Це легко уявити у пандемійні часи: ви хворієте, маєте пригнічений настрій і поганий фізичний стан, витримуєте самоізоляцію. Добре, якщо є кому зателефонувати чи до кого звернутися, але є й самотні люди чи ті, хто зараз у чужій країні. Важливо, щоб у такі хвилини було на що опертися, не впасти у відчай. Мені в таких ситуаціях допомагає саме віра».

Галя описує свою концепцію як трикутник: на першій стороні ти сам, на другій — Бог, на третій — інші люди. Дівчина переконана, що у такій системі координат ми значно сильніші, ніж коли змагаємося із труднощами сам на сам. «Психотерапевти зазначають, що коли у вас складний емоційний стан, не треба замикатися у собі, варто поділитися з близькими, і це логічно, адже людина — соціальна істота. Я ціную спільноту зокрема за те, що в ній багато чудових людей, які завжди готові вислухати і підтримати».

Що почитати

Оскільки Галя є великою книголюбкою і ведучою книжкового клубу спільноти, не могли не вивідати в неї назви улюблених книжок. Ось список до прочитання:

«Життя з метою. Заради чого я живу?» Ріка Воррена. Книга-путівник пастора баптиської євангельської церкви, що буде цікава тим, хто прагне відповісти на запитання «у чому сенс мого життя?»

«Сім звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові. Бестселер американського бізнес-консультанта про розвиток особистості, який стане у нагоді всім, хто цікавиться саморозвитком і вважає, що людина — не заручник ситуації, а активний творець своєї долі.

«Дай жару: десять кроків до креативної майстерності» Остіна Клеона. Бестселер New York Times, який допоможе потоваришувати зі своєю фантазією та прокачати креативність. 

Вас надихнула історія Галі? Лишіть коментар або поділіться статтею з друзями. А якщо зацікавила спільнота «Пошуршимо?» — запрошуємо!

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.