Місія — здійсненна: як відшукати «свої» інструменти для саморозвитку. Історія учасниці спільноти

Лип'ятських Анна
Поділитись

Ми не встигли отямитися, як на порозі осінь, спільнота відсвяткувала день народження, — нам три роки! — а в блозі назбиралося аж п’ять історій наших учасниць. Вікторія, Мар’яна, Аріна, Богдана та Лідія — всі ці дівчата розповіли, як змінилося їхнє життя із приєднанням до ком’юніті, поділилися своїми відкриттями, роздумами та лайфхаками. Кожна з них порадила кілька книг до прочитання, а це вже ціла бібліотека! Ми радіємо таким результатам та продовжуємо нашу рубрику. Сьогодні на зв’язку Ольга Тараненко — говорить про маленькі кроки на шляху до кращої версії себе, ділиться дієвими інструментами для саморозвитку, а наприкінці дає рецепт неймовірно смачного гарбузового пирога. Не пропустіть!

Ольга має дві освіти — системного програміста та бухгалтера, також закінчила курси психолога-консультанта. Дванадцять років працювала викладачкою інформатики, після чого змінила життя і здобула посаду project-менеджерки. У вільний час читає книжки, готує смаколики і подорожує.

Як із вдячності виросли саморозвиток і нове середовище

Гортаючи якось Instagram-стрічку, Ольга натрапила на публікацію від The Kolo, присвячену безкоштовним майстер-класам від спільноти «Пошуршимо?», і подумала: «Чому б не спробувати?» Вона саме мала період змін, — прощання з попередньою роботою і роздуми, куди рухатися далі — тож була відкрита до трансформуючих досвідів. Власне, майстер-класи їй настільки сподобалися, що отримавши нову роботу, вона вирішила приєднатися до спільноти.

«Люди долучаються до платформи з різних причин — у кожного свої запити і потреби, у мене ж не було конкретної мети, я приєдналася до ком’юніті радше щоб віддячити дівчатам за якісний безоплатний контент. Тільки згодом я усвідомила свою потребу у середовищі для розвитку і побачила, що “Пошуршимо?” цю потребу цілком задовольняє. Наразі платформа допомагає мені рости і змінюватися на краще», — розповідає жінка.

Ще одне відкриття Ольги — ділитись з іншими і допомагати їм не менш натхненно, ніж отримувати щось самій: «У спільноті регулярно проходять прямі ефіри — книжковий клуб, “шуршання” на довільну тему, планування місяця. Я дуже люблю такий формат і щоразу йому радію. І тут у мене виникла ідея — чому б і собі не влаштувати інтерактив? Я запропонувала це Тані*, і вона погодилася, тож я провела активність із метафоричними картами, що їх використовують у роботі коучі та психотерапевти. Дівчатам дуже сподобалося! Вдячна “Пошуршимо?” за таку можливість».

*Таня Пилипчук, засновниця платформи й спільноти саморозвитку «Пошуршимо?». Експертка в темі планування й продуктивності. Авторка низки майстер-класів про самоорганізацію, усвідомлене планування й схожі теми.

Цінності, принципи, інструменти: як із одного народжується інше

Один із найулюбленіших майстер-класів учасниць спільноти — це «Цінності» від Тані Пилипчук. Таня розповідає, що цінності — з практичної точки зору, не з філософської — це те, що визначає наше життя і довкола чого об’єднуються наші принципи та інструменти для розвитку. Правда, щоб їх для себе визначити, потрібно провести чималу внутрішню роботу.

Якщо вам цікава тема цінностей – зверніть увагу на цей майстер-клас

img

Коли Ользі потрапили на очі закони процвітання від експерта із саморозвитку Ренді Ґейнджа, вона вже достатньо себе знала, щоб відчути — це саме ті принципи, які їй відгукуються і за якими вона жила, не формулюючи у правила. Наприклад, про «закон десятини» вона колись давно прочитала у подарованій бабусею дитячій Біблії: всесвіт завжди бере свою десятину, проте коли ви щось віддаєте, це повертається у десятикратному розмірі. 

Деякі принципи з’явилися у житті Ольги після психотерапевтичних груп чи самостійної роботи з психологом, інші — завдяки «Пошуршимо?». Довкола принципів згуртувалися й інструменти: наприклад, у спільноті жінка почала нотувати свої щоденні здобутки і говорити світові «дякую» за все чудове, що є в її житті — просте знаряддя для реалізації принципу вдячності.

Моделювання як інструмент: чому вдячність до себе не менш важлива, ніж вдячність до світу та інших людей

Одного дня Ольга помітила, що важлива для неї людина, близька подруга, віддалилась. Зовсім нещодавно вони були нерозлийвода, а тепер кожна відсторонено займається своїми справами. Жінка обговорила цю ситуацію із психотерапевткою, і та припустила — можливо, це саме Ольга змінила ставлення, а подруга тільки відреагувала? І справді, Ольга планувала переїзд у інше місто і не зауважила, як налаштування на новий простір і нове життя вплинуло на її поведінку — вона стала відчуженою. Тепер жінка завжди намагається розглядати важливі ситуації під різними кутами.

Вміння моделювати і бачити ситуації об’ємно — гарний інструмент саморозвитку, вважає Ольга. Завдяки спільноті їй вдалося його ще більше прокачати, зокрема, вона зрозуміла, що закон вдячності може працювати й у інший бік. 

Ольга росла у дуже працелюбній родині і забрала сімейні установки у доросле життя: «Я звикла, що себе треба визискувати, що треба працювати на грані сил — якщо час садити картоплю, то беремо і садимо, навіть попри самопочуття. Це видавалося мені нормою, я не думала, що можна інакше, аж доки не почала уважніше спостерігати за іншими людьми і дослухатися до їхніх світоглядів та підходів. Тоді до мене ніби осяння прийшло: вдячність може бути не тільки до світу чи до людей, вдячність може бути до себе та до свого тіла. Я весь тиждень ходила на роботу і заробила грошей, тож чи не можу я із вдячності до себе просто купити картоплю і не перепрацьовувати? Адже турбуватися про себе не менш важливо, ніж реалізовувати мільйон планів», — ділиться учасниця спільноти.

Як спільнота додає впевненості у собі та знижує тривожність

Хоча Ольжине життя в цілому було налагодженим, жінка не почувала себе наповненою — здавалося, що з нею не відбувається нічого вартісного. І тут на допомогу прийшло «Пошуршимо?»: «Спільнота дала мені відчуття постійного руху, причому у різних напрямках. Зранку — фрірайтинг, ввечері — черговий майстер-клас, на вихідних —  вправи до нього, а за кілька днів — книжковий клуб. Із тобою щодня щось відбувається, і це щось — маленькі кроки до кращої версії тебе. Завдяки цьому я стала ще більш впевненою у собі та позбулася тривожності».

Пройшовши майстер-клас «Стиль» від іміджмейкерки Євгенії Балабан, Ольга переглянула і оновила свій гардероб: «Мій улюблений інструмент від Євгенії — відкриваєте шафу з одягом і запитуєте себе вголос: “Коли ти купувала ці речі?” Може, у вас там сукні зі студентських років, а вам вже 40? Чи ви купили светр ще у декреті, а дитина цьогоріч йде у школу? Я от збагнула, що у мене купа речей з часів старої роботи, але сторінку перегорнуто, я працюю з іншими людьми, почуваюся інакше і можу собі дозволити нові покупки. Не обов’язково змінювати все й одразу чи кардинально переглядати стиль, достатньо купити собі те, що подобається саме зараз і що відповідає вашій життєвій ситуації».

Ще один улюбленець Ольги — майстер-клас «Звички» від коучині Олени Садоми: «Коли ми вирішуємо впровадити звичку, часто хапаємося за щось непідйомне — англійська щодня по дві години чи інтенсивні заняття у спортзалі. Зрозуміло, що за тиждень-два ентузіазм вгасає, і все стає, як і було. Олена пропонує діяти інакше — впровадити мінімальне правило. Не “я прокидатимуся о шостій”, а я “прокидатимуся у будь-який час до восьмої”. Або не “я бігатиму щодня по десять кілометрів”, а “я маю пробігти хоча би три хвилини”. Потім ви радієте маленьким результатам, і з’являються сили й на більші».

Готування як інструмент-медитація

У родині Ольги було небагато кулінарних книг, але одна з них стала настільною, адже саме з нею асоціювалися затишні родинні вихідні зі смачною випічкою — «Солодке печиво» Дарії Цвєк. 

Під чуйним керівництвом бабусі дівчина готувала запашний гарбузовий пиріг і вчилася секретам кулінарії — справжні уроки домогосподарства. У клопотах дорослого життя Ользі бракує ресурсів для щоденного готування, проте часом так приємно вибрати нову страву і дозволити собі поекспериментувати — така собі медитація-заспокоєння посеред виру буднів. Також жінка створила Instagram-сторінку «Кулінарна мапа України», де ділиться рецептами та цікавими посиланнями. 

Рецепт гарбузового пирога від Ольги

«Зазирнувши до зошита з рецептами, я збагнула, що наш улюблений пиріг був не цілком авторства Дарії — рецепт частково запозичений з її книги, решту ми переробили під себе. У кого є примірник “Солодкого печива”, можете адаптувати “Пляцок із сирного тіста”, замінивши варення на перетертий гарбуз. Я ж поділюся з читачами нашою версією страви і нехай смакує!» 

Знадобляться:

— 400 грам борошна

— 250 грам запеченого гарбуза

— 50 грам подрібнених волоських горіхів

— 50 грам цукру

— 50 грам вершкового масла

— 20 грам розпушувача

— гарбузове, апельсинове чи інше варення за смаком 

Подрібнити гарбуз і змішати його з горіхами, борошном, вершковим маслом, цукром і розпушувачем. Додати спеції та замісити тісто. Викласти ¾ частини тіста у форму для випікання і змастити варенням за смаком. Із решти тіста розкатати тонкі джгутики і покласти їх поверх варення у вигляді сітки. Випікати при середній температурі до сухої скіпки.

Що почитати

Одна з можливостей спільноти — книжковий клуб: учасниці читають обрану книжку із саморозвитку, а потім її обговорюють. Запитали у Ольги, на які книжки з клубу чи власного читацького досвіду вона радить звернути увагу:

«Сім звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові. Бестселер американського бізнес-консультанта про розвиток особистості, який стане у нагоді всім, хто цікавиться саморозвитком і вважає, що людина — не заручник ситуації, а активний творець своєї долі.

«Ігри, в які грають люди» Еріка Берна. Книга канадсько-американського психолога та психіатра, що описує понад 120 ігор, у які ми граємо самі та у які нас залучають навколишні. Автор допомагає проаналізувати нюанси поведінки інших, позбавитись стереотипів у спілкуванні й дає розуміння сутності людських вчинків. 

«Солодке печиво» Дарії Цвєк. Як ви вже зрозуміли, найсолодші спогади — з дитинства, і книга допоможе їх розворушити. У трьох її розділах — «Печиво», «Солодкі страви» та «Домашні заготівлі» — подано понад п’ятсот рецептів випічки з різних видів тіста, а також кремів, начинок і помадок. 

Якщо історія Ольги запалила й надихнула вас — лишіть коментар або поділіться статтею з друзями. А якщо зацікавила спільнота «Пошуршимо?» — запрошуємо!

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.