Знайти можливості довкола себе. Історія учасниці спільноти

Лип'ятських Анна
Поділитись

Навесні спільнота «Пошуршимо?» поділилася історіями трьох своїх учасниць — про доброту до себе, внутрішню силу та подолання страхів. Літо підхоплює естафету, тож сьогодні на зв’язку Богдана Безкоровайна, яка з ком’юніті вже два роки і не може натішитися результатами. Розпитали Богдану про її творчість, про стан потоку, в якому народжуються вірші та музика, і про те, як спільнота допомагає віднайти внутрішню рівновагу. Насамкінець п’ять книжкових порад — для тих, хто вагається, що почитати у відпустці (і не тільки).

Богдана — творча особистість: створює музичні композиції, пише вірші, робить власноруч затишні подарунки. За фахом — вчитель музичного мистецтва, останні три роки працює у школі педагогом-організатором. Цінує тепле спілкування та вважає, що внутрішня гармонія і розуміння себе — це шлях до відкриття внутрішнього митця.

Все може бути інакше: як помічати можливості і приймати зміни

«Все не випадково» — девіз Богдани, який допомагає їй бути уважною до світу і помічати важливі дрібниці. Гортаючи якось стрічку, дівчина натрапила на відкритий прямий ефір від Тані Пилипчук*: «Озираючись назад, розумію, як малоймовірно і водночас важливо було наштовхнутися на Танин майстер-клас із планування місяця. Я пам’ятаю, як після нього мене наповнили бадьорість та оптимізм, виникло бажання рухатись уперед і реалізовувати задумане. Вже тоді я відчула, що зі спільнотою зможу значно більше, аніж роблю сама, проте не відразу наважилася вступити до ком’юніті. Врешті страхи були подолані, і у лютому 2019 року я таки приєдналася до “Пошуршимо”. Й досі не перестаю цьому радіти!»

*Таня Пилипчук, засновниця платформи й спільноти саморозвитку «Пошуршимо?». Експертка в темі планування й продуктивності. Авторка низки майстер-класів про самоорганізацію, усвідомлене планування й схожі теми.

Хоча визначальним для Богдани стало враження від ефіру, були й інші причини. На той час вона вже цікавилася темою саморозвитку і прагнула сформували довкола себе коло однодумців — людей, з якими добре рости і підтримувати одне одного.

«Завдяки “Пошуршимо?” мені вдалося себе краще зрозуміти і, як наслідок, позбутися тривоги й хаосу, які раніше були моїми незмінними супутниками. Тепер я постійно собі нагадую, що “все може бути інакше” — довкола нас безліч можливостей, і ми самі будуємо своє життя. Вдячна спільноті за ці зміни», — ділиться Богдана.

Запалити внутрішній вогник, щоб творчість знайшла дорогу

Музика і поезія — джерела щоденної радості Богдани, проте так було не завжди: хоча дівчина від дитинства мала нахил до творчості, внутрішня напруга, тривога і самосумніви не давали їй уповні розкритися.

«Моє сьогодні — це створення музичних композицій, пошук натхнення у повсякденних речах. Також віднедавна відкрила у собі потяг до поезії, навіть маю мету на цей рік — випустити збірку своїх віршів. Я збагнула, що творчість —  завжди всередині нас, наприклад, для мене це Божа енергія, для когось іншого — щось своє. Проте часто цій силі замало світла, щоб відшукати дорогу назовні. Спільнота допомогла мені позбавитися блоків, страхів і тривог, показала, що себе можна почути, навчитися із собою домовлятися. Коли я вибудувала внутрішню рівновагу і прийняла себе, творчість сама знайшла шлях», — розповідає Богдана.

Композиція Богдани «Весняний настрій»

З особливим захватом дівчина розповідає про стан потоку — повної включеності у творчий процес, коли все легко і на своїх місцях: «Для мене такий стан трохи як магія: раціо лишається позаду, вмикається чуттєвість, відчуваєш себе тут і тепер, музика виринає ніби сама собою, те ж саме стається з віршами. Це навіть трохи моторошно, бо почуваєшся медіумом: начебто не ти твориш, а якась прекрасна сила творить через тебе». Богдана ніколи точно не знає, коли втрапить у такий стан і настрій, але віднайшла кілька секретів, які допомагають його активувати:

  • Регулярні прогулянки. Очевидна на перший погляд порада, але ми нею так часто нехтуємо! У Богдани нові слова та ідеї часто народжуються саме в дорозі. 
  • Ранкові сторінки. Один із найулюбленіших інструментів учасниць спільноти — кожну вони надихають на щось своє. Для Богдани з цих сторінок почалося написання поезії.
  • Достатня кількість води. Гідратація дуже важлива для нашого самопочуття та енергії, до того ж не варто забувати, що чай та кава не тільки не є частиною денної норми води, а навіть можуть виводити її з організму. Для Богдани дві склянки води після прокидання — запорука продуктивного ранку.
  • Написання підсумків кожного дня. Надихнувшись майстер-класами у спільноті, Богдана виробила власний підхід до написання висновків — це допомагає тримати себе у тонусі, більше встигати і бути вдячною собі за виконану роботу. 
  • Фізична активність. Навіть двадцять хвилин вправ на день додають сил та енергії. Богдана намагається щодня проходити достатню кількість кроків та вибиратися на пробіжку.
  • Музика для настрою та руху. Дівчина створила улюблений плейлист, що драйвить (а коли треба — й врівноважує) впродовж дня. Також Богдана розвиває свою чутливість до звуків — намагається провідчувати їх якомога глибше.

Інші — наші дзеркала: як люди стають дороговказом

«Конференція натхнення», 2018 рік. На фото — учасниці спільноти «Пошуршимо?»

Богдана переконана, що оточення напрочуд важливе — воно неабияк впливає на наш розвиток: «Інші люди — наші дзеркала: допомагають краще зрозуміти себе, показують напрямок, у якому варто рухатись. У кожного можна повчитись, взяти для себе щось важливе».

У спільноті дівчина знайшла підтримуюче середовище, якого давно прагнула, особливо вона цінує партнерську програму: «Беру участь у програмі вже не вперше і щоразу отримую у ній величезний ресурс. Кожна наступна партнерка — це щось нове та особливе, я би навіть сказала, що це нові інтонації у моєму житті. Ми разом плануємо тиждень, потім звітуємо одна одній. У такому форматі я більше встигаю, бо відчуваю відповідальність не тільки перед собою, а й перед іншою людиною. До того ж, завжди цікаво дізнатися, як мислить і чим живе хтось інший — це робить мене відкритою до чужих досвідів, дозволяє інакше поглянути на світ. А ще партнерська програма — це про сюрпризи: листівки у поштовій скриньці, смачні та затишні посилки. Я дуже тішуся цьому всьому! Причому робити іншим приємності не менш радісно, ніж отримувати їх».


В обіймах ранку

Як ніжно крапельки роси
стікають з білих пелюсток.
Світанок — це чарівний час
для мрій, натхнення та думок.
 
Прокинувшись із сонечком разом,
ми зустрічаємо прекрасний новий день,
промінчик ділиться своїм теплом,
ми усміхаємось йому, наспівуєм пісень.
 
Та пісня лине і звільняє від журби,
вона дає наснагу, силу й позитив.
Ми зазвучали, показали, що живі,
і знову день обійми нам свої відкрив.
 
Усе живе прокинулось зі сну —
так, ніби відродився цілий світ.
Відкриймо очі, подивімось на красу,
відправмо в небо свій палкий привіт.
 
Яка ж навколо благодать і тишина,
так за вікном пташки співають дзвінко.
Вони радіють — народився новий день —
і голосом передають його відтінки.
 
Тож порадіймо тиші навкруги,
відчуймо кожну мить життя.
Хай посмішка ламає береги,
дарує світлі й теплі відчуття!

Як спільнота змінює життя

Богдана розповідає, що майстер-класи у спільноті стали для неї ключем до натхнення та розвитку: «Мої улюблені — це “Цінності” та “Усвідомленість” від Тані Пилипчук, вони змінили мене на 100 %. Також завдяки “Пошуршимо?” я познайомилася з експертками Марією Федоровою та Іриною Юськовою, з якими самостійно продовжила свій шлях саморозвитку. Після проходження програми Ірини “Життя 360” я змогла перейти на новий етап дорослішання, і це дійсно крутий поворот у всіх сферах мого життя. А з Марією я спершу розхламила шафу, потім — кухню, і переконалася, що порядок навколо приносить спокій усередині».

Що почитати

Богдана тішиться, що зі спільнотою переосмислила свій підхід до читання: тепер дівчина звертає увагу не на кількість прочитаного, а на якість: «Мені вкрай важливо провідчувати книгу, вловити її ідеї, а не просто поглинути нову порцію інформації. Перечитуючи одну й ту саму книгу на різних етапах життя, розумію, що сприйняття стало іншим — я змінююся, приходить більше усвідомленості».

Одна із можливостей спільноти — книжковий клуб: дівчата читають обрану книжку із саморозвитку, а потім її обговорюють. Запитали у Богдани, на які п’ять книжок із клубу чи власного читацького досвіду вона радить звернути увагу. Ділимося з вами результатами:

«У полум’ї: сім кроків до найяскравішого життя» Джона О’Лірі. Надихаюча історія про чоловіка, який ще дитиною втрапив у пожежу і отримав страшні опіки, але зумів пройти через усі труднощі і вибудував щасливе й наповнене життя. 

«Коротко і по суті» Ґреґа Маккеона. Бестселер New York Times і Wall Street Journal, що вчить відкидати зайве і правильно визначати пріоритети. 

«Бог завжди подорожує інкогніто» Лорана Гунеля. Автор книги, письменник та психолог, ділиться порадами про те, як правильно будувати своє життя та віднаходити мотивацію. Через досвід головного героя читач проходить шлях самовдосконалення і вчиться втілювати найзаповітніші мрії.

«Шлях митця» Джулії Кемерон. Книжка для тих, хто не знає, як реалізувати свій творчий потенціал: авторка розповідає, як подолати творчу кризу, розібратися із внутрішніми та зовнішніми перешкодами і, насамкінець, відкрити у собі митця. 

«Гора між нами» Чарльза Мартіна. Гостросюжетний пригодницький роман про стійкість духу та неймовірні повороти долі, що здатні змінити життя.

Якщо історія Богдани виявилася цінною для вас — лишіть коментар або поділіться статтею з друзями. А якщо зацікавила спільнота «Пошуршимо?» — запрошуємо!
Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.