Як чути себе в час інформаційного шуму

Кравчук Вікторія
Поділитись

5 травня 2021 року я видалила всі підписки в інстаграмі. Друзів, колег, родичів, топових блогерів і посередніх — 230 осіб. Це було радикально, але дуже дієво: допомогло звільнити час, прибрати тривожність і зрозуміти, чого я хочу.

До: власна неідеальність і нестерпна приторність інстабуття

У певний період я так захопилася чужими історіями, що було боляче дивитися на свою.

В інстаграмі стильні жінки вели бізнес і знімали сторіз за кермом, люди тусувалися, медитували і «йожили», відпочивали на Мальдівах і Мальорці, цитували власних терапевтів і вибудовували особисті межі (інколи — паркани), рекламували власні курси, розвивали «особистий бренд» і вчили інших.

Але нам не треба бути такими, як інші. Нам варто бути собою. Це наче так очевидно, але я цього не чула, поки слухала інших.

А я що? А я нічого. Не знала, як мені жити — не те що інших учити. У мене на сніданок були «нутелка» чи бутери (бо на інше ні сил, ні часу), на обід — переживання, що не вкладаюся в терміни, на вечерю — серіальчик, безсоння і тривога «що буде завтра». А завтра було те саме. Швидка їжа, море роботи, хвилювання, безсоння, замість спорту — постійна асана «собака мордою вниз». Ну і залипання в серіали чужого життя.

Інколи я хотіла щось змінити й купувала черговий курс — англійська, йога, робота із самооцінкою, планування, харчування. Насправді це була сила маркетингу, а не мого бажання. Я за все хапалася, але нічого не встигала. Бо не знала, навіщо це мені. Бо це були не мої бажання,  а намагання відповідати чиїмось стандартам. Бо я хотіла бути такою, як усі.

Після: у житті більше життя

День, коли я  видалила всі підписки в інстаграмі та знесла фейсбук з телефона, став поворотним. О диво! — у мене з’явився час, щоб нарешті навідати подругу. Потім — зустрітися з іншою. Подзвонити знайомій, з якою ми кілька років не бачилися. Не ганятися за нетворк-тусовками, а спілкуватися з людьми в невеликих компаніях, бажано — тет-а-тет. А ще ліпше — гуляти самій. Запрошувати себе на побачення — до речі, це чудовий спосіб більше дізнатися про себе.

Через тиждень я повернулася в інстаграм. Але цього разу — із чітким розумінням, на кого хочу підписатися й чому. Це люди зі спільними для мене цінностями: друзі й кілька блогерів. Вони неідеальні, але живі: інколи сумують, зляться, помиляються, перевертають какао в кав’ярні, переносять плани на інший день.

Так у моєму житті стало більше життя. Більше часу на себе й менше — тривожності.

Сила очевидного

Коли протираєш лінзи в окулярах, стає видніше.

Коли витираєш пил у домі, легше дихати.

Коли позбуваєшся непотребу, з’являється простір для нового.

Коли прибираєш робочий стіл, легше працювати.

Коли завершуєш відкладені справи, немов гора спадає з плечей.

Коли відмовляєшся від «некомфортної» вечірки чи зайвого проєкту, вивільняється час на важливе.

Усе дуже очевидно — але переважно ми так не робимо.

Ми дихаємо пилом і живемо в захаращеному домі. Сприймаємо мозок за горище, де все поміститься. Підписуємося на чужі серіали, коли могли б грати головну роль у своєму. А ще — погоджуємося на бридку, шкідливу інформацію, якою нас закидає, а то й навіть заливає. Потім — демотивовані, змоклі, холодні — ми хворіємо (тривожимося, порівнюємо себе з іншими, вважаємо нездарами).

Звичайно, найлегше було б дати пораду «там злива, не виходьте з дому». Але це не найкраща рекомендація. Ліпше взяти парасолю чи дощовик і гумаки — і не мокнути.

Парасоля

Експеримент з інстаграмом — лише один крок. А ще скільки всього  може стати парасолею для нашого фізичного й ментального простору!

Сказати «ні» проєкту, який вичавить усі сили.

Встановити посудомийку й щодня заощаджувати по 15 хвилин.

Вийти із зайвих груп і не тіпатися від кожного повідомлення.

Прибрати робочий стіл і в обід виходити на прогулянки, щоб потім працювати ефективніше.

Віддати одяг, з якого фізично і психологічно виросли, на благодійність. Це можливість допомогти іншим і заощадити години, що марнувалися на «обслуговування» непотрібного.

Підібрати капсульний гардероб і гарно виглядати (а ще економити час і гроші).

Доїдати старі запаси й не купувати зайвих продуктів. А потім провести ревізію та зрозуміти, скільки й чого вам насправді треба.

Заплатити за ютуб преміум і не захаращувати мозок рекламою. Придбати професійний курс — і не цідити місяцями «водичку». Зрештою, час і увага — найдорожчі з усіх валют. Але чомусь ми часто ними легковажимо.

А головне — зрозуміти, що для вас важливо. Навіщо вам очищувати простір, оптимізовувати час? Як ви хочете проживати власне життя, чого досягати? Які дрібнички приноситимуть вам радість? Як ви служитимете цьому світу, розкриватимете власну цінність і унікальність? Як чутимете себе, а не голоси «радників» — навіть якщо власний голос слабкий? Зрештою, краще бути посереднім оригіналом, ніж найкращою копією.

Кроки для налаштованих серйозно

Ви можете пройти повз і не виконувати ці вправи — як ми переважно й робимо 🙂 Але якщо хочете отримати результат, варто не тільки прочитати, а й закріпити на практиці.

1. Уявіть, що у вас беруть інтерв’ю, щоб підготувати фільм про ваше життя. Журналіст ставить питання:

  • Чого ви насправді хочете?
  • Яка ваша найзаповітніша мрія?
  • Що варто зробити сьогодні, щоб цей день був найефективнішим?
  • Що ви зробили б, якби знали: вас ніхто не засудить?
  • Якби у вас було предостатньо грошей, чим ви займалися б?
  • Якби вас попросили вибрати лише одну найважливішу сферу життя, що це було б і чому?
  • Якби вам довелося збиратися на безлюдний острів та взяти із собою тільки одну валізу, що ви туди поклали б?

Ці питання — ваш список для фрірайтингу на тиждень. Щодня вранці ставте собі одне питання і протягом 15 хвилин відповідайте на нього. Якщо будете чесними, то за тиждень отримаєте ефект як від тренінгу особистісного розвитку.

2. Esquire хоче опублікувати ваші правила життя. Вам лишилося тільки написати їх. Що це будуть за пункти, які роблять вас вами?

3. Ви не зможете досягнути всього, але зможете досягти будь-чого одного. Що це буде?

4. Ваш мозок — ще той Плюшкін: він збирає все, що ви будь-коли бачили, чули, відчували. І якщо руки ще можна помити, а шлунок — очистити, то мозок від цього багажу — ні. Знаючи це, від якого інформаційного мотлоху чи навіть отрути ви відмовлятиметеся?

5. Складіть список місць, які хотіли б відвідати (у межах вашого міста чи таких, куди можна доїхати протягом 2–3 годин), і того, чим хотіли б зайнятися самі (без партнерів, друзів, колег, знайомих). Виділіть день і конкретний час на ці справи (наприклад, субота з 11:00 до 15:00. Щоб було ефективніше — додайте в календарі «Побачення із собою» і закріпіть повторення щотижня. Плануйте ці ресурні побачення з найважливішою людиною в житті.

Якщо відгукнулася стаття — лишіть + чи напишіть коментар.

Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.