Звички проти цілей: як не промахати свої досягнення?

Anastasiya Makhniuk
Поділитись

Схуднути на 3 кг за 3 тижні, підтягнути англійську до рівня B1 за 6 місяців, прочитати 100 книг за рік — доповоніть список або замініть на власні бажання.

Усіх вчили будувати цілі за методикою SMART: мета має бути конкретна, вимірювана, досяжна, актуальна й обмежена в часі. Вищезгаданий перелік цілей абсолютно вписується у неї. То успіх гарантовано? Уявили вже як отримали бажане й спочиваєте на лаврах своїх здобутків?

Гадаю, цілепокладання та планування — процеси необхідні для самореалізації, але… 

Нам усім знайомі історії (з власного досвіду чи з оточення), коли скинуті зайві кілограми поверталися, комунікативні навички  іноземної трухлявіли й за кордоном все, що виходили сказати це Er…Well… А що траплялося за фінішною лінією “21 день без цукру”, “365 днів читання”? Солодкий пісочок повертався у наш чай чи ні? Продовжували читати книги далі чи прокачали свою ерудицію за минулі 365 днів й done? 

Буває ми сходимо на п’єдестал “Досягнення” і…. падаємо з нього шкереберть. Відчуваємо сором, біль, прикрість та розчарування.

Чому так?

Завдання виконано, ціль досягнуто — можна малювати зелену галочку, ви молодець! Успіх заколисує. Приходить спокій, відчуття що змогли й результати з вами назавжди.

Так з’являються тортики в якості нагороди за спортивний марафон. Не від пуза наїстись, лиш трішки для насолоди… А потім щось йде не так і починається “cake marathon”, хоча ми не планували… Один раз “вивчили” англійську, то навіщо відвідувати ті speaking clubs?

Інший бік медалі такого успіху — ви купили досягнення ціною власного здоров’я (фізичного чи ментального) й тепер не маєте сил втримати результати.

Є ті, хто здатні себе змусити йти до мети, чого б це не вартувало. У соціумі прийнято таку поведінку хвалити за дисципліну. Але такий шлях може заподіювати шкоду чи закласти “бомбу уповільненої дії” — результат ви отримаєте, але через підірвані ресурси не зможете його втримати. Наш приклад з вивченням іноземної: ви займалися по 20 годин на тиждень, через що траплялися “провтики” на роботі, забули як виглядає кохана людина, бо все ніколи; харчувалися фастфудом, бо знову ж таки не було часу готувати й в кінець — просто замахали себе тієї англійською, бо не перемикалися на щось інше, не відпочивали. І про яку тепер практику можна говорити? Знавісніла іноземна відкладається у довгий ящик на невизначений термін.

В короткостроковій перспективі ви — переможці, бо досягли цілі, але в довгостроковій — програли, бо упустили те, що дозволяє не просто здобути, а й утримувати результат на постійно.

Сила у звичці

Звички — дії, що дозволяють підкорити вершину й залишатися на ній.

За оцінками деяких досліджень, звички складають 40% нашої повсякденної поведінки. Тобто день у день ми левову частку справ робимо на автопілоті. Чищення зубів — це ж неабияка звитяга, а просто рутина. Так само біг, малювання, танці, читання чи будь-що може стати вашою звичкою.

Звички — дії, що дозволяють підкорити вершину й залишатися на ній.

Відмінність звички від цілі: ціль — разова активність (21 день без джангфуду), звичка —  регулярна (здорова їжа щодня, а не протягом певного проміжку часу). Відчуваєте різницю?

Через це звичка забезпечує результат, який не розгубиш. Звичка робить вас переможцями по життю.

Завжди є те, що піде не так

У цілепокладанні люди часто роблять ставку на мотивацію, натхнення й силу волі. Це все прекрасно й важливо, та завжди трапляється щось, через що все піде не за планом.

Ми втомлюємося, день на день не приходиться. Й те, що вчора здавалося мрією в кишені, сьогодні — недосяжна галактика. Натхнення випаровується, мотивація згасає, м’яз “сила волі” має страшенну кріпатуру, бо рвонув вчора забагато, а сьогодні  вже нічого не може. Згадайте, скільки пробіжок не відбулося, бо ви не виспалися через дитину й почувалися вкрай втомленими; як скасовували свій урок танців, бо на роботі нагрубив бос й настрій вже не той.

Олена Садома, коучиня енергії та експертка спільноти “Пошуршимо?”, стверджує:

“Звички — це наш емоційний дім. Це наш комфорт в момент стресу. Ми повертаємося до комфорту автоматично. В цьому потужність звичок,  вони не потребують усвідомлення, раціоналізації вони просто є нашим фоном. Вони наша опора”

У вас є звичка гуляти? У важкій ситуації саме вона “витягне” вас на вулицю, вам не доведеться себе змушувати йти “провітрити” голову. Це буде та рутинна дія, яка дасть вам ресурс.

Коли човен перекидається, звички — надувний жилет, що тримає нас на плаву. Завдяки ним, ви допливете до берега й знову упевнено стоятимете на ногах.

Формуйте звички

Хочете не просто досягати цілей, а й мати результати на постійній основі? Формуйте звички. Хочете не сходити з дистанції, коли навколо хаос? Формуйте звички. Хочете ставати сильнішими день у день? Формуйте звички.

Як визначити які звички дійсно вам потрібні, як їх правильно “прищепити”, про мінімальну дію і постійний ефект розповідає Олена Садома у майстер-класі “Звички”. Зараз ви можете пройти це навчання й отримати дієві інструменти для комфортної самореалізації. Діє знижка: 200 грн замість 490. Поспішіть!

Зберіжіть свої досягнення — пройдіть цей майстер-клас

img
Якщо вам відгукнулася стаття — пишіть у коментарях, яка думка найбільше зачепила. Не погоджуєтеся? Напишіть чому, подискутуємо:-)
Долучайтеся у спільноту саморозвитку “Пошуршимо?”. Це онлайн ком`юніті для жінок, що разом творять продуктивне життя в гармонії з собою. У спільноті щомісяця відбуваються майстер-класи, відеоконференції, спілкування в чатах, діє книжковий клуб. долучитись
Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.